کد خبر: ۱۶۳۷۹۰
تاریخ انتشار: ۰۰:۰۷ - ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۳
وصیت‌نامه شهید اکبر جاوید:

هر زمان ظلم بود علیه آن قیام کنید

شهید اکبر جاوید در وصیت‌نامه خود آورده است: هر زمان و هر کجا که ظلم بود وظیفه مسلمانان است که علیه آن قدرت‌طلبی و بی‌عدالتی قیام نمایند و به همه جهانیان ثابت کنند که وارثان حسین (ع)، ادامه‌دهندگان راه او و یارانش هستند و با اهدای خون پاکشان اثرات شوم کفر را بر صحنه گیتی شستشو می‌دهند تا مستضعفان با خاطری آسوده و به دور از بیدادگری زندگی نمایند.

به گزارش خبرنگار گروه فرهنگی پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه» به نقل از نوید شاهد، شهید اکبر جاوید متولد ۶ فروردین ۱۳۵۰ در شهرستان کهگیلویه است.

وی در تاریخ ۲۵ دی ۱۳۶۵ در شلمچه بر اثر اصابت ترکش شهید شد.


وصیت‌نامه شهید 
سپاس بیکران خالقی را می‌گویم که مرا در دورانی خلق نموده و در کشوری قرار داده که رهبری را در آن جا داده تا از وجود پر برکتش و رهنمودهای پیامبرگونه‌اش حق را از باطل و نور را از ظلمت باز شناسم و این توفیق عظیم را نصیبم نموده تا در جهان علیه دشمنان خدا شرکت جویم و از این سفر پر برکتش متنعم گردم.

چه بسیار بوده‌اند کسانی که روزی آرزوی جهاد در راه خدا و شهادت در راه حقش را داشتند؛ ولی زمینه این فوز عظیم برایشان فراهم نبوده است و یا کسانی هستند که می‌گفتند ای اباعبدالله الحسین: ای کاش ما در آن زمان بودیم تا در رکابت شهید می‌شدیم و به یاد روز عاشورا سالیان درازی گریستند، سینه زدند.


بدانید و آگاه باشید که امروز زمینه آن فوز عظیم فراهم شده است، همان‌طور که امام حسین (ع) فرمود: هر روزی که ظلم باشد مبارزه علیه آن روز عاشوراست؛ بنابراین عاشورا و کربلا مختص مکان و زمان معینی نیست پس هر زمان و هر کجا که ظلم بود وظیفه مسلمانان است که علیه آن قدرت‌طلبی و بی‌عدالتی قیام نمایند و به همه جهانیان ثابت کنند که وارثان حسین (ع)، ادامه‌دهندگان راه او و یارانش هستند و با اهدای خون پاکشان اثرات شوم کفر را بر صحنه گیتی شستشو می‌دهند تا مستضعفان با خاطری آسوده و به دور از بیدادگری زندگی نمایند.


اینک که رهبر عزیزمان با فرمان تاریخی خویش حکومت ستم‌شاهی را به پشتیبانی شما امت قهرمان و یاری خداوند در هم فروریخت استکبار جهانی یک مزدور خائن را تحریک تا این انقلاب پر شکوه را به نابودی بکشاند که کور خوانده‌اند به یاری خدا و پشتیبانی ملت این انقلاب باید جهانی شود، به هر حال در پایان عرایضم به شما ملت عزیز عرض می‌کنم، اگر حقیر در این راهی که رفتم زنده برنگشتم همگی پاسدار خون شهدای کشورتان باشید، مبادا خدای نکرده از جنگ پشت کنید و بار دیگر کشور به دست اجانب و مزدوران بیفتد.


اما در خاتمه هم سخنی با خانواده‌ام، اولاً از همه اقوام و خویشاوندان می‌خواهم اگر بدی از حقیر دیدند مرا ببخشند و حلال کنند و شما پدر و مادر عزیزم هر چند که فرزند شایسته‌ای برای شما نبودم و نتوانستم در مقابل آن‌همه رنج و زحمتی که به پای من کشیدید جبران نمایم به همان پدر و فرزندی‌تان سوگند که مرا ببخشید اگر در این سفر برنگشتم حلالم کنید و خودتان را اذیت نکنید در سوگ من که امانتی بیش نبودم و نزد شما از خداوند قادر می‌خواهم که به شما و همه خانواده‌های شهدای عزیز صبر جزیل و اجر عظیم اخروی عنایت فرماید.


امیدوارم که سالار شهیدان حضرت حسین بن علی (ع) در قیامت شفیع همه ما باشد، چون فرصت نبود خدمت یکایک اقوامان برسم در اینجا با شما و همه اهل فامیل و دوست و آشنا خداحافظی می‌کنم و همگی شما را به خدای منان می‌سپارم.


انتهای خبر/
 

نظرات بینندگان