کد خبر: ۱۶۳۷۹۹
تاریخ انتشار: ۱۱:۱۸ - ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۳

کاهش تورم نهاده‌های ساختمانی در سال ۱۴۰۲

گزارش جدید مرکز آمار ایران نشان می‌دهد نرخ تورم سالانه و نقطه به نقطه نهاده‌های ساختمانی در شهر تهران در پایان زمستان ۱۴۰۲ به ترتیب به ۳۷.۱ و ۲۳.۸ درصد رسیده که نسبت به فصل قبل از آن، کاهش داشته است.

به گزارش خبرنگار گروه اقتصادی پایگاه تحلیلی خبری« شیراز»،از مرکز آمار ایران، در فصل زمستان ۱۴۰۲، شاخص قیمت نهاده‌های ساختمان‌های مسکونی شهر تهران ۲۳۴۸. ۷ است که نسبت به فصل قبل ۶. ۶ درصد، نسبت به فصل مشابه سال قبل ۲۳. ۸ درصد و در چهار فصل منتهی به فصل جاری نسبت به دوره مشابه سال قبل ۳۷. ۱ درصد افزایش داشته است.

در فصل زمستان ۱۴۰۲، درصد تغییرات شاخص قیمت نهاده‌های ساختمان‌های مسکونی شهر تهران نسبت به فصل قبل (تورم فصلی) ۶. ۶ درصد است که در مقایسه با همین اطلاع در فصل قبل (سه‌دهم درصد) ۶. ۳ واحد درصد افزایش داشته است.

در این فصل، در بین گروه‌های اجرایی، بیشترین تورم فصلی با ۲۲. ۳ درصد مربوط به گروه اجرایی « گچ و گچکاری» است، این در حالیست که گروه اجرایی «ایزوگام و قیرگونی و آسفالت» با ۱. ۳ درصد کاهش نسبت به دوره قبل مواجه شده است.

در فصل زمستان ۱۴۰۲، درصد تغییرات شاخص قیمت نهاده‌های ساختمان‌های مسکونی شهر تهران نسبت به فصل مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) ۲۳. ۸ درصد است که در مقایسه با همین اطلاع در فصل قبل (۴۱. ۲ درصد) ۱۷. ۴ واحد درصد کاهش داشته است.

در این فصل در بین گروه‌های اجرایی، بیشترین تورم نقطه به نقطه با ۷۵. ۵ درصد مربوط به گروه اجرایی «گچ و گچکاری» و کمترین تورم نقطه به نقطه با ۳. ۳ درصد مربوط به گروه اجرایی « آهن آلات، میلگرد، پروفیل درب و پنجره و نرده» است.

در فصل زمستان ۱۴۰۲، درصد تغییرات شاخص قیمت نهاده‌های ساختمان‌های مسکونی شهر تهران در چهار فصل منتهی به فصل جاری نسبت به دوره مشابه سال قبل (تورم سالیانه) ۳۷. ۱ درصد بوده است که در مقایسه با همین اطلاع در فصل قبل (۴۵. ۳ درصد) ۸. ۲ واحد درصد کاهش داشته است.

در این فصل در بین گروه‌های اجرایی بیشترین تورم سالانه با ۶۳. ۳ درصد مربوط به گروه اجرایی «یراق آلات درب و پنجره» و کمترین تورم با ۳۰. ۲ درصد مربوط به گروه «سنگ» بوده است.

انتهای خبر/

منبع: ایرنا
برچسب ها: شیراز ، فارس ، اقتصادی
نظرات بینندگان