کد خبر: ۱۶۳۸۱۴
تاریخ انتشار: ۱۰:۲۷ - ۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۳
رئیس حوزه علوم، تحقیقات وزارت دفاع تأکید کرد:

حمایت از دانش‌ بنیان‌ها و مردمی‌کردن اقتصاد

رئیس حوزه علوم، تحقیقات و فناوری وزارت دفاع حمایت از شرکت‌های دانش‌ بنیان و مردمی‌کردن اقتصاد را راهکار برون‌رفت از مشکلات اقتصادی کشور دانست.

 به گزارش خبرنگار گروه اقتصادی پایگاه تحلیلی خبری «شیرازه»، محمد قربانی  پس از بازدید از مجتمع علم و فناوری اسوه فارس در شیراز گفت: یکی از رویکردهای برون‌ رفت از مشکلات اقتصادی کشور، حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان و هسته‌های دانش‌محور و به تعبیر رهبری، دانش‌ بنیان‌ شدن اقتصاد کشور است و رویکرد دوم نیز مردمی‌ کردن اقتصاد است.

 وی با بیان اینکه فضاهایی نظیر مجتمع علم و فناوری اسوه فارس هر دو رویکرد را دنبال می‌کند، تصریح کرد: در بازدیدی که از این مجتمع داشتیم، گروه مجهزهایی با رویکرد علم و فناوری مستقر بودند و محصولات خود را توسعه دادند و همچنین گروه مجهزهایی که از درون بدنه نخبگانی مردم رشد کرده‌اند.

 حمایت از دانش‌بنیان‌ها و مردمی‌کردن اقتصاد

مجری طرح جهاد علمی ستاد کل نیروهای مسلح ادامه داد: راه‌اندازی مجتمع علم و فناوری اسوه فارس توسط بسیج علمی فارس اقدامی جهادی و منحصربه‌ فردی است که مجموعه و تیم‌های مستقر در آن در سطح بالایی قرار دارند که شاید کمتر نمونه آن را در کشور داشته باشیم.

 وی در پایان گفت: انتظار است مجموعه‌های مختلف توجه ویژه‌ای به این مجتمع و تیم‌های آن داشته و بتوانیم شاهد شکوفایی هرچه بیشتر آن باشیم.

 انتهای خبر/

 

منبع: ایسنا
نظرات بینندگان