کد خبر: ۱۶۳۸۱۵
تاریخ انتشار: ۱۰:۴۶ - ۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۳
رئیس سازمان جهاد کشاورزی خبر داد:

خسارت بارندگی به محصولات کشاورزی استان فارس

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گفت: آسیب‌های وارد شده به حوزه آب‌ و خاک متناسب با اعتباراتی که به استان فارس تخصیص‌ داده‌ شد بررسی می‌شود و برای جبران خسارت کمک‌های لازم صورت خواهد گرفت.

 به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه»، بارندگی‌های اخیر در استان فارس خسارت قابل‌ توجهی به بخش کشاورزی نورآباد ممسنی زد، به‌ گونه‌ای که مجتبی دهقان‌پور از مزارع خسارت‌ دیده از سیل اخیر در این شهرستان بازدید کرد و گفت: کشاورزان خسارت‌ دیده می‌توانند از مفاد قانون بودجه ۱۴۰۳ مبنی بر بخشودگی سود و امهال سه‌ ساله تسهیلات دریافتی بهره‌مند شوند.

 رئیس سازمان جهاد کشاورزی فارس ادامه داد: خسارت‌های وارد شده مربوط به سیل اردیبهشت‌ماه است و بر اساس هماهنگی با فرماندار شهرستان ممسنی و با حمایت استاندار فارس اقدامات لازم به‌ منظور ارسال کمک‌های حمایتی به‌ خصوص معیشتی و جبران خسارت انجام خواهد شد.


 وی با ابراز خرسندی از اقدامات جهادی فرماندار و مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ممسنی گفت: در زمینه لایروبی قنوات و کانال‌های آبیاری و بازگشایی جاده‌های بین مزارع اقدامات خوبی صورت‌ گرفت که رضایت‌مندی مردم منطقه را به همراه داشته و جای تقدیر دارد.


 به گفته  دهقان‌پور آسیب‌های وارد شده به حوزه آب‌ و خاک متناسب با اعتباراتی که به استان فارس تخصیص‌ داده‌ شده بررسی و برای جبران خسارت کمک‌های لازم صورت خواهد گرفت.

بارندگی به محصولات کشاورزی استان فارس خسارت وارد کرد


 ایجاد صنایع فراوری گوجه‌ فرنگی با مشارکت مردم

 رئیس سازمان جهاد کشاورزی فارس که معتقد است به دلیل مرغوبیت خاک شهرستان ممسنی، گوجه‌ فرنگی یکی از محصولات عمده این شهرستان محسوب می‌شود، افزود: ایجاد یک کارخانه صنایع فراوری گوجه‌فرنگی با ظرفیت تولید مناسب یکی از مواردی است که با استفاده از ظرفیت مشارکت مردم محقق خواهد شد.

وی با تأکید بر ایجاد صندوق حمایت از اشتغال و تولید در شهرستان ممسنی، افزود: مردم شهرستان با سرمایه‌ گذاری‌های خُرد در این صندوق و ایجاد یک انجمن هیأت مؤسس می‌توانند اقدام به راه‌اندازی صنایع تبدیلی تولید رب گوجه‌ فرنگی کنند.


 به گفته دهقان‌پور ایجاد صنایع تبدیلی افزون بر اینکه از ارسال محصول به مسافت دور و افزایش ضایعات کشاورزی جلوگیری می‌کند، ارزش‌افزوده محصولات برای تولید کننده را بیشتر خواهد کرد و به عبارتی سهم تولید کننده از قیمت نهایی محصول بالا می‌رود که در نهایت رضامندی را برای کشاورز ما به همراه دارد.

 

انتهای خبر/

منبع: ایرنا
نظرات بینندگان