کد خبر: ۱۶۳۸۱۷
تاریخ انتشار: ۱۰:۵۶ - ۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۳
فرمانده سپاه فجر فارس خواستار شد:

اولویت در مردمی کردن علم و فناوری

فرمانده سپاه فجر فارس با اشاره به ظرفیت‌های سپاه و بسیج در ارتباطات مردمی خواستار استفاده از ظرفیت‌های این نهاد برای مردمی کردن علم و فناوری شد.

 به گزارش خبرنگار گروه اجتمایی پایگاه تحلیلی خبری «شیرازه»،  سردار یدالله بوعلی گفت: امروز جامعه پژوهشی سپاه در یک مکان جمع شده که این اقدام مؤثرتر از بازدیدهاست و این گردهمایی برای اولین بار در استان فارس رقم خورده است.

فرمانده سپاه فجر استان فارس درخصوص علت انتخاب استان فارس به عنوان میزبان این گردهمایی بزرگ افزود: استان فارس جهت‌گیری خاص و ویژه‌ای در حوزه علم و فناوری داشته و به همین دلیل میزبان این عزیزان بوده‌ایم تا فرصتی برای آشنایی با ظرفیت‌ها و ایده‌های یکدیگر فراهم شود و از این پس بتوانند در استان‌های خود مورد استفاده قرار دهند.

بوعلی در مورد نقش و فلسفه سپاه و بسیج بیان کرد: فلسفه و نقش بسیج و سپاه این است که هیچ کاری در تقابل و موازات کسی و گروهی انجام ندهد و درعین حالی که در قبال همه چیز در کشور مسئول هستیم اما نقش واسط و حلقه وصل را داشته و به دنبال کمک و هم‌افزایی به یکدیگر هستیم.

 وی با بیان اینکه موضوعات علمی باید مردمی شوند، تصریح کرد: برای مردمی شدن علم و فناوری باید از ظرفیت‌های سپاه و بسیج بهره برد و تمام ظرفیت‌های علمی کف جامعه، سازمان‌ها و سپاه را هم‌افزا کنیم.

 بوعلی با تاکید بر اینکه باید توجه مسئولان و فرماندهان سپاه به موضوعات علمی بیشتر شود تا طبق تاکید رهبری توان رقابت با دنیا را داشته باشیم، به راه‌اندازی مجتمع علم و فناوری اسوه فارس توسط سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان فارس اشاره کرد و گفت: مجتمع علم و فناوری اسوه فارس به عنوان یک کار شاخص توسط سازمان بسیج علمی استان فارس توانسته امکانات و شرایط خوبی را برای عزیزان صاحب ایده فراهم آورد، یعنی کسانی که ایده داشتند اما امکان ارتباط و ارائه و جهت گیری و هدایت را نداشتند.

 به گفته فرمانده سپاه فجر استان فارس، این فرصت برای همه افرادی که خلاق هستند و ایده‌ای دارند، فراهم شده است تا در این مرکز از امکانات و شرایط بهره‌مند شوند و با کمک به آن‌ها، طرح و ایده‌هایشان منتج به محصول و خدمت نهایی شود.

 وی همچنین متذکر شد: همچنین امکان معرفی این افراد به سایر ارگان‌ها و ادارات وجود دارد تا بسیج علمی به عنوان یک حلقه واسط به نقش‌آفرینی بپردازد که البته در ابتدای راه است اما شروع خوبی را تاکنون داشته است.

 انتهای خبر/

 

منبع: ایسنا
برچسب ها: شیراز ، فارس ، علم و فناوری
نظرات بینندگان