کد خبر: ۱۶۳۸۱۹
تاریخ انتشار: ۱۲:۵۹ - ۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۳
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران مطرح کرد:

تخصیص زمین برای ۳۰ هزار ایثارگر

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: در طول دو سال گذشته ۲۰ هزار نفر در قالب ۸ هزار قطعه زمین در بین ایثارگران توزیع شده است که پیش بینی می‌کنیم با توافقات و پیگیری‌های جاری تا پایان دولت سیزدهم، به سی هزار نفر دیگر هم زمین تخصیص شود.

به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی پایگاه تحلیلی خبری «شیرازه»، سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی با اشاره به برنامه‌های وزارتخانه برای ایثارگران و جانبازان مستاجر اظهار داشت: از این زاویه ایثارگران از منظر قانونی به دو گروه تقسیم می‌شوند؛ اول، کسانی که مشمول دریافت زمین می‌شوند و این امر توسط وزارت راه و شهرسازی تامین می‌شود؛ دوم، کسانی که مشمول دریافت وام هستند.

 رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به اینکه نرخ تسهیلات بانکی به کمک بانک مرکزی افزایش یافته است، افزود: اکنون بالاترین میزان وام مسکن مصوب به ایثارگران تعلق دارد که این مبلغ در شهر‌های بزرگ تا ۷۰۰ میلیون تومان می‌رسد. تقریباً مشکلی برای افرادی که برای بار اول می‌خواهند وام بگیرند وجود ندارد؛ آن‌ها می‌توانند به سرعت و به راحتی اقدام به دریافت وام کنند. با این حال، اگر به مشکلی برخورد کنند، دلیل آن ممکن است مقررات بانکی باشد.

 قاضی‌زاده هاشمی با بیان اینکه در بحث تامین زمین یک عقب ماندگی ۴۰ ساله وجود دارد، خاطر نشان کرد: شاید تعهدات تامین زمین برای جامعه هدف ما کمتر از ۴۰ درصد در طی این ۴۰ سال اجرا شده است، اما در دولت سیزدهم، یک عزم قوی برای تامین زمین شکل گرفته است و ایثارگران هم دارند از آن بهره منمی‌شوندند.

 وی ادامه داد: در طول دو سال گذشته ۲۰ هزار نفر در قالب ۸ هزار قطعه زمین در بین ایثارگران توزیع شده است که پیش بینمی‌کنیمیم با توجه به تفاهنامه‌هایییی که بسته ایم پیگیری‌هایییی که در حال انجام است در طی یک سال و نیم باقی مانده دولت سیزدهم به سی هزار نفر دیگر هم زمین تخصیص شود.

 رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران عنوان کرد: در حال حاضر، ۱۳۰ هزار نفر در اولویت دریافت زمین هستند، از جمله ۲۰ هزار نفر که قبلاً زمین دریافت کرده‌اند و ۱۱۰ هزار نفر باقی‌مانده که امیدواریم به ۳۰ هزار نفر دیگر نیز زمین تخصیص داده شود.

 وی افزود: هرچقدر سرعت تولید زمین توسط وزارت راه و شهرسازی افزایش پیدا کند و سهمیه به ما اختصاص پیدا کنطبیعتاًتا مراحت‌ترتمی‌توانیمیم کار را جلو ببریم.

 وی با تأکید بر اینکه عملکرد دولت سیزدهم در زمینه تامین زمین برابر با ۸ سال دولت قبل است، گفت: در طی ۸ سال دولت قبل، ۱۸ هزار نفر زمین دریافت کردند در حالی که در دو سال اخیر دولت سیزدهم، این تعداد به ۲۰ هزار نفر افزایش یافته است.

 قاضی‌زاده هاشمی در پایان گفت: ایزمین‌ها‌ها به جانبازان بالای ۲۵ درصد، همسران و فرزندان شهدا مشمول دریافت زمین خواهند شد و سایر ایثارگران شامل جانبازان زیر ۲۵ درصد، والدین شهدا و فرزنداآن‌ها‌ها فقط مشمول وام خواهند شد.

انتهای خبر/

منبع: دانا
برچسب ها: شیراز ، فارس ، ایثارگر
نظرات بینندگان