کد خبر: ۱۶۳۸۲۰
تاریخ انتشار: ۱۶:۳۶ - ۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۳
در نشست برخط مسئولان امتحانات آموزش و پرورش فارس مطرح شد:

دانش‌آموزان نگران عدم دریافت کارت نباشند

در نشست برخط با مدیران، معاونین آموزشی و مسئولان امتحانات ادارات آموزش‌وپرورش سراسر استان فارس، علاوه بر مطرح‌شدن میز خدمت پاسخگویی به دانش‌آموزان برای امتحانات نهایی، تأکید شد که دانش‌آموزان نگران دریافت کارت امتحانات نهایی خود نباشند.

به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی پایگاه تحلیلی خبری «شیرازه»،  فرشید قاسمی امروز، ۲۹ اردیبهشت‌ماه در نشست برخط با مدیران، معاونین آموزشی و مسئولان امتحانات ادارات آموزش‌وپرورش سراسر استان فارس گفت: در راستای برگزاری هر چه‌بهتر امتحانات نهایی، میز پاسخگویی در ۶۰ مدیریت و اداره آموزش‌وپرورش استان فارس راه‌اندازی شده است تا پاسخگوی ابهامات دانش‌آموزان در خصوص امتحانات نهایی باشند.

مدیرکل آموزش‌وپرورش فارس اظهار کرد: بیش از ۹۵ درصد از دانش‌آموزان استان فارس کارت ورود به جلسه را دریافت کرده‌اند و ما از این لحاظ در رتبه سوم کشور قرار داریم، البته همچنان برای صدور کارت درصد باقی‌مانده دانش‌آموزان تلاش خواهیم کرد.

 مدیرکل آموزش‌وپرورش فارس افزود: در راستای برگزاری هر چه‌بهتر امتحانات نهایی، میز پاسخگویی در ۶۰ مدیریت و اداره آموزش‌وپرورش سراسر استان فارس راه‌اندازی شده تا پاسخگوی ابهامات دانش‌آموزان در خصوص امتحانات نهایی باشند.

 قاسمی تصریح کرد: علاوه بر برپایی میز پاسخگویی، همکاران در قسمت سنجش ادارات آموزش‌وپرورش سراسر فارس، مشکلات احتمالی دانش‌آموزان دررابطه‌با مسائل مربوط به امتحانات نهایی را پیگیری و برطرف خواهند کرد.

 وی ادامه داد: آزمون نهایی پایه‌های دهم، یازدهم و دوازدهم روزانه، بزرگسال، آموزش از راه دور، ایثارگران و داوطلب آزاد رشته‌های شاخه نظری دوره دوم آموزش متوسطه و متقاضیان ایجاد سابقه تحصیلی و ترمیم نمره شاخه‌های نظری، فنی و حرفه‌ای و کاردانش از فردا یکشنبه، ۳۰ اردیبهشت آغاز و تا ۲۹ خرداد ادامه خواهد داشت.

 علیرضا شجاعی پور، معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش‌وپرورش فارس با اشاره به آغاز امتحانات نهایی گفت: مهم‌ترین موضوع کاهش استرس و ایجاد شرایط مطلوب برای حضور همراه با آرامش دانش‌آموزان در جلسه امتحانات نهایی است.

 رئیس اداره سنجش اداره کل آموزش‌وپرورش فارس نیز گفت: به دلیل ترافیک مراجعه‌کننده‌ها، سامانه my medu.ir که کارت ورود به جلسات امتحان نهایی را صادر می‌کند با مشکلاتی مواجه می‌شود و همین امر منجر شده تا دریافت کارت ورود به جلسه در کل کشور با مشکل مواجه شده است.

 شیرازی نژاد افزود: دانش‌آموزانی که موفق به دریافت کارت ورود به جلسه نشده‌اند، از طریق مدرسه محل تحصیل خود از آدرس حوزه آزمون خود مطلع شوند و این گروه از دانش‌آموزان صرفاً با ارائه شناسنامه یا کارت شناسایی می‌توانند در جلسه آزمون حضور یابند و هیچ نگرانی نداشته باشند.

 وی گفت: آن گروه از متقاضیان ایجاد و ترمیم سابقه تحصیلی که موفق به دریافت کارت ورود به جلسه نشده‌اند با مراجعه به ادارات آموزش‌وپرورش مناطق، از محل حوزه آزمون خود مطلع خواهند شد و با ارائه مدرک شناسایی معتبر و عکس‌دار در حوزه حضور می‌یابند.

 انتهای خبر/

برچسب ها: شیراز ، فارس ، قاسمی
نظرات بینندگان