کد خبر: ۱۶۳۸۷۴
تاریخ انتشار: ۱۰:۰۷ - ۰۳ خرداد ۱۴۰۳
نماینده شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی:

مدیرانی که ظرفیت کاری ندارند کنار بروند

نماینده شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی گفت: وزارتخانه‌ها و استاندار فارس باید مدیرانی که توان و ظرفیت کاری ندارند و وقت لازم برای مسائل استان نمی‌گذارند را هر چه سریع‌تر و بدون تعارف کنار بگذارند؛ این اقدام از فرصت سوزی و هدر رفتن وقت مردم هم جلوگیری می‌کند.

به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه»، جعفر قادری با بیان اینکه سرعت انجام امور در استان فارس قابل دفاع و قابل قبول نیست، گفت: برخی از مدیریت‌های استان نگاه بلندمدت و دید کلان به موضوعات ندارند و درگیر اقدامات جزئی هستند این موضوع باعث می‌شود تا موضوعات کلی و کلان به حاشیه بروند.


نماینده شیراز و زرقان معتقد است مدیران استان کمتر از ظرفیت فعالان اقتصادی استان استفاده می‌کنند و انتظارات نمایندگان را آن‌طور که باید برآورده نکرده‌اند.


قادری با بیان اینکه به‌رغم تلاش‌های در حال انجام و دلسوزی‌های بعضی از مدیران اما این اتفاقات ره به جایی نبرده است، افزود: برخی مدیران در حد و اندازه استان فارس نیستند و به وظایف و مسئولیت‌های خود به خوبی عمل نمی‌کنند این موضوع باعث می‌شود تا نماینده به جای اینکه به دنبال طرح‌ها و اقدامات کلان استان باشد و تلاشش را برای گره گشایی امور ملی بگذارد؛ وقت خود را صرف موضوعات جزئی کند.


به اعتقاد عضو کمیسیون برنامه و بودجه موضوعات باید میان مدیران میانی و ارشد استان حل و فصل شود؛ ارجاع موارد جزئی به نمایندگان باعث می‌شود تا وقت زیادی از آنها گرفته شود و فرصتی جهت پرداختن به مسائل کلان و کلی که بر موضوعات استان تأثیر می‌گذارد نداشته باشند.
وی افزود: بسیاری از این ایرادات در سطح فارس به نبود نگاه بلند مدت مدیران باز می‌گردد؛ وجود نگاه کوتاه مدت و فعالیت‌های ریز و جزئی باعث شده است تا استان با چالش مواجه شود.


قادری معتقد است قطعاً مدیرانی که ظرفیت کار و فعالیت ندارند باید جا به جا شوند و تصریح کرد: بسیاری از موضوعات به بودجه و اعتبار ربطی ندارد و بسیاری از چالش‌ها به شخص مدیران باز می‌گردد و برخی از آنها قصد ندارند تغییر کرده و مسائل استان را دنبال کنند.

نماینده شیراز و زرقان در ادامه با بیان اینکه بخشی از عدم اتحاد نمایندگان فارس در مجلس به شخصیت نمایندگان بستگی دارد، گفت: نمایندگانی که دارای دید کلان نگر، دوراندیش، صاحب فکر و اندیشه هستند قطعاً در مسائل جزئی با یکدیگر به اختلاف نمی‌خورند.


قادری با بیان اینکه به‌رغم وجود اختلافات ریز و جزئی میان نمایندگان و بحث‌هایی در رابطه با بودجه منطقه‌ای اما این موضوع باعث دامن زدن به اختلافات میان نمایندگان نمی‌شود، بیان کرد: اگر نمایندگانی که در مجلس حضور پیدا می‌کنند صاحب فکر و اندیشه نباشند و نگاه کلانی به مسائل و موضوعات نداشته باشند و موارد را به منافع شخصی و حوزه انتخابیه معطوف کنند طبیعی است که اختلاف با دیگر نمایندگان پیدا کنند.

مدیرانی که ظرفیت کاری ندارند کنار بروند


عضو کمیسیون برنامه و بودجه معتقد است مجموعه ادارات کل استان باید جهت استفاده از ظرفیت نمایندگان فارس اتحادی میان نمایندگان ایجاد کنند و به مسائلی که باعث اختلاف آنها می‌شود ورود پیدا نکنند.


وی تصریح کرد: بخشی از موضوعات و اتحاد میان نمایندگان به عقلای قوم‌ها و جریان‌های حامی نمایندگان بستگی دارد و این افراد باید بعد از انتخابات هم بتوانند ارتباطات میان نمایندگان را حفظ کنند و از ظرفیت‌های بیرونی که دارند جهت حل مشکلات و توسعه استان استفاده کنند.


قادری با بیان اینکه بزرگان قوم‌ها و جریانات باید با ورود به موقع اختلاف نظرها را میان نمایندگان استان را حل کنند، گفت: ورود به موقع بزرگان و افراد جهت ریشه دار نشدن مشکلات میان نمایندگان نقش پررنگی در اتحاد میان نمایندگان دارد.


نماینده شیراز و زرقان تصریح کرد: دلسوزی‌هایی برای فارس توسط مدیریت ارشد استان وجود دارد؛ اما باید مدیران تلاششان را جهت استفاده حداکثری از ظرفیت نمایندگان به کار گیرند.


به گفته وی اینکه عنوان می‌شود «اتفاق خاصی در استان فارس رخ نداده است» انصاف نیست؛ در حال حاضر طرح‌ها و پروژه‌هایی مانند خطوط ریلی شیراز - بوشهر، طرح انتقال آب، آزاد راه و بزرگراه‌ها فعال است و از طرفی موضوعات واحدهای صنعتی هم در حال پیگیری است.


انتهای خبر/

منبع: تابناک
نظرات بینندگان