کد خبر: ۱۶۳۸۸۱
تاریخ انتشار: ۱۴:۴۵ - ۰۴ خرداد ۱۴۰۳
امام‌جمعه شیراز:

همه باید ادامه‌دهندگان راه شهدای خدمت باشیم

امام‌جمعه شیراز گفت: همه ما به عنوان خدمتگزاران مردم و نظام باید ادامه دهندگان راه رئیس‌ جمهور شهید آیت‌الله رئیسی و دیگر شهدای خدمت باشیم.

به گزارش خبرنگار گروه سیاسی پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه»، آیت‌الله لطف‌الله دژکام، در خطبه‌های نمازجمعه شیراز، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید آیت‌الله رئیسی و دیگر شهدای خدمت گفت: رهبر معظم انقلاب در ابتدای این ضایعه دردناک به عنوان کشتیبان انقلاب اسلامی آرامش دادند که در مسیر حرکت امت اسلامی و کشور هیچ وقفه‌ای رخ نخواهد داد.


وی ادامه داد: تحقق این وعده رهبر معظم انقلاب دو جهت دارد، یکی اینکه ملت عظیم‌الشأن مانند همیشه و محکم پای کار انقلاب، اسلام، نظام اسلامی، اهداف رهبری و اهداف نظام ایستاده باشند و آنچه که وظیفه ملت است را به درستی انجام دهند.


امام‌جمعه شیراز اظهار کرد: ما امروز در نخستین نمازجمعه بعد از شهادت آیت‌الله رئیسی می‌خواهیم به محضر رهبر معظم انقلاب بگوییم که پیام این تشییع همان بود که شما فرمودید و ما هم به عنوان نماینده‌ای از همه ملت امروز با صدای بلند پیمان می‌بندیم و پای عهدمان می‌ایستیم که برای اهداف نظام جمهوری اسلامی تا پای جان برای هر کاری که وظیفه دینی، الهی و انقلابی ماست محکم ایستاده‌ایم.


آیت‌الله دژکام گفت: یک ستون دیگر این کار که باید شکل بگیرد اینکه در این مدت مختصر باقیمانده تا برگزاری انتخابات ریاست جمهوری، تمام خدمتگزاران درون دولت اعم از مدیران، مسئولان و همه مسئولان و مجموعه‌های دیگر نظام مانند قوه قضائیه و مجلس شورای اسلامی، همه باید محکم ادامه راه رئیس جمهور شهید برای تحقق اهداف پیش رو پیش روند.


وی ادامه داد: مدیران باید همانند رئیس جمهوری که در حال خدمت شهید شد، محکم بایستند و کار نیمه تمام بر زمین مانده را به اتمام برسانند.


نماینده ولی‌فقیه در فارس گفت: الان فرصت شکوه و شکایت نیست، کشور پس از شهادت رئیس جمهور به‌اندازه کافی دچار آسیب شده و باید اختلافات و گلایه‌ها را کنار بگذاریم و همه دست در دست هم در این مسیر پیش رویم.


آیت‌الله دژکام افزود: همه دست به دست هم این مسیر را پیش خواهیم برد و دعا می‌کنیم که خداوند به قلوب همه مردم الهام کند که در انتخابات آتی ریاست جمهوری یک انتخاب خوب داشته باشند و یک گزینه قوی و توانمند برای ادامه مسیر خدمت انتخاب شود.


وی اظهار کرد: امیدواریم بتوانیم آنچه را که وظیفه ما است را با مدیریت یک رئیس جمهور قوی و ادامه دهنده مسیر شهید رئیسی انجام دهیم.

به گزارش شیرازه، آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی خادم‌الرضا (ع) و هشتمین رئیس جمهوری اسلامی ایران که عصر یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ در مسیر بازگشت از مراسم افتتاح سد قیز قلعه‌سی به سمت شهر تبریز، در منطقه ورزقان استان آذربایجان شرقی دچار سانحه هوایی شده بود، به همراه تمامی همراهان، هم‌زمان با شب ولادت امام رئوف علی ابن موسی‌الرضا (ع) به مقام رفیع شهادت نایل شد.


پیکر خادم‌الرضا (ع) و سید محرومان شهید آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی با مشایعت تاریخی ملت ایران در خطه خورشید و در مشهدالرضا، شهر شهادت، در رواق «دارالسلام» حرم علی بن موسی‌الرضا (ع) و در آغوش سلطان مهربانی‌ها و ضامن آهو به خاک سپرده شد و آرام گرفت.


حجت‌الاسلام آل هاشم، نماینده ولی‌فقیه و امام‌جمعه تبریز، حسین امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه، مالک رحمتی استاندار آذربایجان شرقی، سردار سید مهدی موسوی فرمانده یگان حفاظت رئیس‌جمهور و تعدادی از محافظین و خدمه بالگرد از سرنشینان بالگرد حامل رئیس‌جمهور بودند.

 

انتهای خبر/

منبع: ایرنا
نظرات بینندگان