کد خبر: ۱۶۳۸۸۵
تاریخ انتشار: ۰۸:۰۴ - ۰۵ خرداد ۱۴۰۳

ثبت بزرگترین زلزله‌های هفته در ۲ استان کشور

در هفته گذشته استان فارس زلزله‌هایی به بزرگی ۳.۳، ۳.۶ و ۴.۸ و استان همدان زلزله‌هایی به بزرگی ۳.۷ و ۲.۵ را تجربه کردند.

به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی پایگاه تحلیلی خبری «شیرازه»، در هفته گذشته اهِل استان فارس با زمین‌لرزه‌های ۳.۳ و ۳.۶ لرزید، همچنین اشکنان استان فارس زلزله ۴.۸ را تجربه کرد و رباط استان کرمانشاه نیز با زمین‌لرزه‌ای به بزرگی ۳.۳ لرزید.

همچنین سامن استان همدان زمین‌لرزه‌ای به بزرگی ۳.۷ و ۲.۵ را تجربه کرد.

جزئیات زلزله‌های هفته گذشته به این شرح است: 

شنبه ۲۹ اردیبهشت

در سالند استان خوزستان زلزله ۲.۸، در دوزین استان گلستان زلزله ۲.۵ و در گرمسار استان سمنان دو زلزله ۲.۹ رخ داد.

اهل استان فارس با زمین‌لرزه‌ای به بزرگای ۳.۳ در عمق ۹ کیلومتری لرزید و کانون آن در سه کیلومتری اهل و هفت کیلومتری اشکنان استان فارس و ۳۱ کیلومتری بندر مقام استان هرمزگان گزارش شد.

یکشنبه ۳۰ اردیبهشت

در خانه زنیان استان فارس زلزله ۲.۸ به ثبت رسید.

رویدر استان هرمزگان با زلزله‌ای به بزرگای ۳.۱ در عمق پنج کیلومتری لرزید و کانون این رخداد لرزه‌ای در ۲۶ کیلومتری رویدر و ۶۲ کیلومتری فین استان هرمزگان و ۲۷ کیلومتری درز استان فارس گزارش شد.

رباط استان کرمانشاه زمین‌لرزه‌ای به بزرگای ۳.۳ در عمق پنج را تجربه کرد و مرکز این رخداد لرزه‌ای در ۱۳ کیلومتری رباط، ۱۹ کیلومتری اسلام‌آباد غرب و ۲۶ کیلومتری گهواره این استان بوده است.

مورموری استان ایلام نیز با زلزله‌ای به بزرگی سه در عمق ۱۸ کیلومتری لرزید و کانون این رخداد لرزه‌ای در ۲۰ کیلومتری مورموری، ۳۹ کیلومتری موسیان و ۴۲ کیلومتری سراب باغ این استان گزارش شد.

در بندر خمیر استان هرمزگان زلزله‌ای به بزرگای ۳.۴ در عمق ۱۸ کیلومتری به ثبت رسید و کانون آن در ۲۶ کیلومتری بندر خمیر، ۳۹ کیلومتری رویدر و ۴۴ کیلومتری لاف این استان گزارش شد.

در بهاباد استان یزد زلزله‌ای به بزرگای ۳.۱ در عمق ۱۱ کیلومتری به ثبت رسید و کانون آن در ۳۵ کیلومتری بهاباد، ۵۹ کیلومتری بافق و ۶۹ کیلومتری ساغند این استان گزارش شد. 

ثبت بزرگترین زلزله‌های هفته در استان فارس

 دوشنبه ۳۱ اردیبهشت

 سامن استان همدان زمین‌لرزه‌ای به بزرگای ۳.۷ در عمق ۸ کیلومتری را تجربه کرد که رومرکز این رخداد لرزه‌ای در ۱۰ کیلومتری سامن و ۱۸ کیلومتری ملایر استان همدان و ۱۹ کیلومتری اشترینان استان لرستان گزارش شد. زلزله ۲.۵ از دیگر رخدادهای لرزه‌ای این منطقه است.

 در بروجرد استان لرستان زلزله ۲.۶، در ازگله استان کرمانشاه زلزله ۲.۵ و در سمنان استان سمنان زلزله ۲.۶ رخ داد.

 لردگان استان چهارمحال‌وبختیاری با زلزله‌ای به بزرگای ۳.۲ در عمق هشت کیلومتری زمین لرزید و کانون آن در ۱۹ کیلومتری لردگان، ۲۴ کیلومتری سرخون و ۲۹ کیلومتری آلونیه این استان گزارش شد.

 سه‌شنبه اول خرداد

 در اشکنان استان فارس زلزله ۲.۸، در تخت استان هرمزگان زلزله ۲.۶، در قلعه قاضی استان هرمزگان زلزله ۲.۶ و در مشراگه استان خوزستان زلزله ۲.۸ به ثبت رسید.

 چهارشنبه دوم خرداد

 در حسینیه استان خوزستان زلزله ۲.۸ گزارش شد.

 راور استان کرمان با زلزله‌ای به بزرگی سه در عمق ۱۰ کیلومتری زمین لرزید که رومرکز آن در ۳۴ کیلومتری راور، ۴۵ کیلومتری هجدک و ۵۸ کیلومتری خانوک این استان گزارش شد.

 پنج‌شنبه سوم خرداد

 در امام حسن استان بوشهر زلزله ۲.۶، در دوبرجی استان فارس زلزله ۲.۸ و در دوزین استان گلستان زلزله ۲.۸ به ثبت رسید.

 اشکنان استان فارس با زلزله‌ای به بزرگای ۴.۸ در عمق ۲۳ کیلومتری زمین لرزید که رومرکز آن در ۱۲ کیلومتری اهِل، ۱۴ کیلومتری اشکنان و ۲۲ کیلومتری عمادده استان فارس گزارش شد.

 جمعه چهارم خرداد

 اهِل استان فارس با زلزله‌ای به بزرگای ۳.۶ در عمق ۱۰ کیلومتری زمین لرزید که رومرکز آن در ۱۰ کیلومتری اهِل، ۱۳ کیلومتری اشکنان و ۲۳ کیلومتری عمادده این استان گزارش شد.

 رودبار استان کرمان با زلزله‌ای به بزرگای ۴.۱ در عمق ۹ کیلومتری زمین لرزید که رومرکز آن در ۱۴ کیلومتری رودبار، ۲۴ کیلومتری کهنوج و ۴۳ کیلومتری قلعه گنج استان کرمان گزارش شد.

 انتهای خبر/

منبع: ایسنا
برچسب ها: زلزله ، فارس ، کشور
نظرات بینندگان