کد خبر: ۱۶۳۹۱۸
تاریخ انتشار: ۱۲:۴۷ - ۰۷ خرداد ۱۴۰۳
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس خبر داد:

شهرک صنعتی پاسارگاد در مسیر توسعه

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس گفت: خوشبختانه زیرساخت‌ها در شهرک صنعتی پاسارگاد فراهم است و با ۵۵ سرمایه‌گذار قرارداد منعقد شده است.

به گزارش خبرنگار گروه اقتصادی پایگاه تحلیلی خبری «شیرازه»، سید مسعود عظیمی در بازدید از این شهرک صنعتی گفت: شهرک صنعتی پاسارگاد به علت قرارگرفتن در امتداد بزرگراه شیراز به اصفهان از موقعیت ویژه‌ای برای جذب سرمایه‌گذار برخوردار است و با بهره‌برداری از طرح‌های صنعتی در حال ساخت، شاهد تحقق جهش تولید در شهرستان پاسارگاد خواهیم بود. 

 عظیمی افزود: شهرک صنعتی پاسارگاد با مساحت ۴۸ هکتار از ظرفیت استقرار ۱۶۰ واحد با اشتغال بیش از ۸۰۰ نفر برخوردار است و تاکنون ۵۵ قرارداد سرمایه‌گذاری با متقاضیان منعقد شده که ۵ واحد تولیدی با ظرفیت اشتغال برای ۱۲۰ نفر در مرحله بهره‌برداری است و در دو سال اخیر پروژه‌های زیرسازی و آسفالت، جدول‌گذاری، شبکه فاضلاب و شبکه روشنایی با اعتباری افزون بر ۸ میلیارد تومان اجرایی شده است.

 شهرک صنعتی پاسارگاد در مسیر توسعه

وی افزود: در مجموع، تاکنون ۲۰ طرح نظیر زیرسازی و آسفالت، شبکه توزیع آب، شبکه ۲۰ کیلو ولت برق داخلی، مخزن هزارمترمکعبی، ساختمان نگهبانی، خط انتقال آب، حفاری و تجهیز چاه آب و جدول‌گذاری، شبکه گاز و جاده دسترس انجام شده و این شهرک صنعتی از همه امکانات زیرساختی برخوردار و آماده جذب سرمایه‌گذار است.

 عظیمی بر سرعت‌بخشیدن به روند تکمیل پروژه خط انتقال ۲۰ کیلوولت برق اختصاصی دومداره شهرک صنعتی پاسارگاد از پست قادرآباد با اعتبار ۲۷ میلیارد تومان تأکید کرد و گفت: این خط انتقال به طول ۱۶ کیلومتر از سال ۱۳۹۵ آغاز و تاکنون حدود ۱۴ کیلومتر آن اجرا شده است که امیدواریم با رفع موانع اجرایی طرح و رفع معارضین، نیمه اول امسال تکمیل شود و به بهره‌برداری برسد.

انتهای خبر/

 

 

نظرات بینندگان