کد خبر: ۱۶۳۹۵۸
تاریخ انتشار: ۱۴:۵۳ - ۱۱ خرداد ۱۴۰۳
امام‌جمعه شیراز:

کشور به مدیری همچون شهید جمهور نیازمند است

امام‌جمعه شیراز گفت: مجاهد بودن از صفات آیت‌الله رئیسی است که طی سه سال گذشته این حس را القا کرد که کشور روی ریل توسعه قرار گرفته و کشور اکنون به مدیر جهادی همانند شهید جمهور نیازمند است.

به گزارش خبرنگار گروه سیاسی پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه»، آیت‌الله لطف‌الله دژکام در خطبه‌های نمازجمعه شیراز به ویژگی‌های فرد اصلح و شاخصه‌های ریاست جمهوری اشاره کرد و گفت: انتخابات آتی با شروع موعد اجرای برنامه هفتم توسعه هم‌زمان شده است و نیازمند فردی هستیم که توان راهبری و اجرای برنامه هفتم توسعه کشور را داشته باشد.


امام‌جمعه شیراز به اجرای شش برنامه توسعه قبلی اشاره و اظهار کرد که حدود ۳۰ تا ۴۰ درصد برنامه‌های توسعه قبلی اجرایی شده که بسیاری از مشکلات مردم در مسئله معیشت، تورم و اشتغال و مانند آن ناشی از عدم اجرای همین برنامه‌ها بوده است؛ در برنامه هفتم توسعه تورم باید تک رقمی شود و همچنین اینکه جوان بیکار نباید داشته باشیم، برنامه ریزی‌ها نیز مبتنی بر ظرفیت‌های کشور است و اگر مدیری کارآمد مسئولیت بگیرد می‌تواند این برنامه توسعه را به نتیجه مطلوب برساند.


آیت‌الله دژکام با بیان اینکه این برنامه شامل ۲۷۰ صفحه در ۲۹ بند تدوین شده است، گفت: کسی را باید ملت بر کرسی ریاست جمهوری بنشانند که توان اجرایی برنامه هفتم توسعه کشور را داشته باشد.


وی اضافه کرد: رشد هشت درصدی اقتصاد کشور در قانون آمده و در برنامه هفتم توسعه برای مسائل فرهنگی و اجتماعی فکر و چاره اندیشی شده است.


نماینده ولی‌فقیه در استان فارس اضافه کرد: اگر رئیس‌جمهور شهید بودند به دلیل تدوین این برنامه پیگیر اجرای آن می‌شدند و باید برای ضایع نشدن این تلاش‌ها به دنبال رئیس‌جمهوری باشیم که به این برنامه آشنا و توانمندی اجرای آن را داشته باشد.


وی با بیان اینکه ملت باید کسی را انتخاب کنند که درگیر مشکلات کشور بوده و شعارهای غیرعملیاتی را تکرار نکند، گفت: برای همه مشکلات کشور برنامه وجود دارد و در سه سال عمر دولت سیزدهم اکثر بدهی‌ها به صندوق توسعه ملی پرداخت شد که این نشان از اجرای درست وظایف دولت کنونی دارد.


وی بر اینکه ویژگی‌های شهید جمهور باید در منتخب مردم در انتخابات پیش رو وجود داشته باشد، افزود: صفاتی ازجمله عالم بودن در آیت‌الله رئیسی وجود داشت و عالم بودن منتخب آینده مردم بر برنامه هفتم توسعه مهم است.


آیت‌الله دژکام اظهار کرد: چهار سال آینده به دلیل لزوم اجرای برنامه هفتم توسعه کشور بسیار مهم است که این برنامه باید اجرایی و عملیاتی شود.


امام‌جمعه شیراز با تأکید بر اینکه کسانی که در انتخابات پیش رو کاندیدا می‌شوند باید خود را ارزیابی کرده که توان جهادی و اجرایی داشته باشند، گفت: مردمی بودن و ارتباط گرفتن با اقشار مختلف مردم از ضعیف‌ترین تا اقشار بالا شاخصه‌ای است که رئیس‌جمهور شهید این ویژگی را داشت و منتخب آینده این کرسی هم باید این ویژگی را داشته باشد.


وی ادامه داد: باکفایت بودن ویژگی دیگر آیت‌الله رئیسی بود؛ چون از کارهایی که به وی سپرده شده بود سربلند بیرون می‌آمد.


رئیس جمهور شهید دنبال رأی نبود
وی اضافه کرد: رئیس جمهور شهید فردی مخلص بود و در جلسه خصوصی مجلس خبرگان رهبری عنوان کرد که دنبال رأی آوردن مجدد نیست و دنبال حل مشکلات جامعه با جراحی‌های لازم اقتصادی و... بود که این نشان از اخلاص و انجام مخلصانه وظیفه وی داشت.


نماینده ولی‌فقیه در استان فارس بر اینکه باید کسی را انتخاب کرد که باعث عزت مسلمانان و ملت ایران شود نیز تأکید کرد.


صفحه تاریخ انقلاب به نفع مردانگی شهدای ۱۵ خرداد ورق خورد
وی در ادامه به قیام تاریخی ۱۵ خرداد اشاره کرد و گفت: پانزده خردادی‌ها با شهادت جان رهبر انقلاب اسلامی را در آن زمان نجات دادند، شهید طیب رضایی مردانه با هیأتی‌های سینه زن امام حسین (ع) به خیابان آمد و مردم شریف باقرشهر و... به میدان آمده و به رگبار بسته شدند؛ ولی دست از رهبری دینی برنداشته و صفحه تاریخ را به نفع مردانگی ورق زدند.


امام‌جمعه شیراز افزود: هنوز بوی عشق از قبر شهدای ۱۵ خرداد به مشام می‌رسد، ۱۵ خرداد سبب پیروزی انقلاب اسلامی شد و امام خمینی (ره) که قیام خود را به پشتیبانی شهدای ۱۵ خرداد شروع کرد در ۱۴ خرداد به دیار باقی شتافت.


وی ادامه داد: امام خمینی (ره) پایه حکومتی اسلامی و دینی را نشاند و از لبه پرتگاه نابودی بشریت را به سمت دین و ارزش‌ها سوق داد و در ۱۴ خرداد جان به جان‌آفرین تسلیم کرد.


نماینده ولی‌فقیه در استان فارس اظهار کرد: بعد از رحلت امام خمینی (ره) ولی‌فقیه مقدر و مدیر هدایت این ملت را بر عهده گرفت تا جایی که اکنون مردمی از سراسر دنیا از ایشان تبعیت می‌کنند.


وی به پیام اخیر رهبری به دانشجویان آمریکایی نیز اشاره کرد و گفت: در این پیام آمده که جبهه حق بالاخره پیروز و شر آمریکا از سر جهانیان کوتاه خواهد شد.

انتهای خبر/
 
 

منبع: ایرنا
نظرات بینندگان