کد خبر: ۱۶۳۹۷۴
تاریخ انتشار: ۱۴:۴۳ - ۱۳ خرداد ۱۴۰۳
مشاور رئیس جمهور شهید:

امام راحل بر ترویج شعائر الهی تأکید داشت

مشاور رئیس جمهور در امور روحانیت و حوزه علمیه گفت: امام خمینی (ره) نظامی را بنیان گذاشت که نه به سمت شرق و نه غرب تمایل داشت، نه کمونیسم و نه لیبرالیسم را پذیرفت و بر ترویج شعائر الهی تأکید ویژه‌ای داشت.

به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه»، حجت‌الاسلام محمدحاجی ابوالقاسم دولابی ظهر امروز ۱۳ خردادماه ۱۴۰۳ در مراسم سالروز رحلت بنیان‌گذار انقلاب اسلامی که در شبستان حرم مطهر شاه‌چراغ (ع) برگزار شد، گفت: با توجه به دو عنصر اسلامیت و جمهوریت با همه تهدیدها و دشمنی‌ها پیروزی ایران اسلامی در برابر دشمنان قطعی است.


دولابی ادامه داد: این دو عنصر لوازم متعددی دارد که امام به خوبی آنها را در کنار یکدیگر قرار داد لازمه جمهوریت این است که مردم در رأس امور قرار گیرند و مسئولان نظام نیز مردمی باشند، به مردم توجه کنند و هم و غمشان برطرف کردن مشکلات آنها باشد.


مشاور رئیس جمهور در امور روحانیت و حوزه علمیه اضافه کرد: پرهیز از اشرافی‌گری و ریخت پاش و پرهیز از رسیدگی خاص به اطرافیان و حزب و قبیله از دیگر ضرورت‌های جمهوریت است که امام خمینی (ره) نیز توجه ویژه‌ای به آن داشت.


وی بیان کرد: امام انقلاب مردمی بود، زندگی ساده و بی‌آلایشی، روحیه ساده زیستی و سلامت مالی داشت و خانه او امروز در جماران محل آمد و شد دلدادگان انقلاب است.

مشاور رئیس جمهور شهید عنوان کرد: نهراسیده از دشمن و تکیه به خداوند، ترویج شعائر الهی از سوی مسئولان، توجه به منفعت امت اسلامی، تقویت ارتباط با امت اسلامی، روحیه خودباوری و استقلال و اتکا به توان داخلی نیز از الزامات اسلامیت نظام است.


ابوالقاسم دولابی ادامه داد: امام خمینی (ره) نظامی را بنیان گذاشت که نه به سمت شرق و نه غرب تمایل داشت، نه کمونیسم و نه لیبرالیسم را پذیرفت و بر ترویج شعائر الهی تأکید ویژه‌ای داشت.


مشاور رئیس جمهور در امور روحانیت و حوزه علمیه ادامه داد: بنیان‌گذار انقلاب اسلامی ایران، تأکید ویژه‌ای بر تقویت امکانات و صنعت داخلی کشور داشت و اسلام را محور اتحاد قرار داد.


وی با بیان اینکه امام راحل فلسطین را مسئله نخست جهان اسلام دانست، گفت: امروز حمایت از مردم فلسطین و ابراز انزجار از جنایت‌های رژیم صهیونیستی در سراسر دنیا فراگیر شده است.


مشاور رئیس جمهور شهید در امور روحانیت و حوزه افزود: این ویژگی‌های اساس جمهوری اسلامی از سوی رهبر معظم انقلاب نیز دنبال شد؛ ایشان بر نقش مردم در رأس امور و دور از اشرافی‌گری تأکید داشته، شبانه روزی برای خدمت به مردم تلاش کرده و دوری از دنیا طلبی و توکل به خدا و ایستادگی در برابر استکبار جهانی از ویژگی‌های ایشان است.


وی افزود: رهبر معظم انقلاب در جهت ترویج شعائر الهی بر مراسم دینی و معنوی اعتکاف، زیارت، راهیان نور و دیگر شعائر تأکید کرد.


ابوالقاسم دولابی اضافه کرد: ایشان همواره بر روحیه خود باوری و تکیه بر تولید داخلی تأکید کرده و برای تقویت جبهه مقاومت اسلامی تلاش کرده‌اند.


وی عنوان کرد: بر همین اساس است که امروز ایران اسلامی در طراحی و ساخت ماهواره در میان ۱۰ کشور برتر دنیا، در زمینه سلول‌های بنیادی از دو کشور برتر جهان، در تولید علم جزء ۱۵ کشور برتر جهان و در اختراعات و اکتشافات از هفت کشور برتر دنیا است و موشک‌های رادار گریز و پهپادهای پیشرفته را تولید کرده است.

مشاور رئیس جمهور شهید اضافه کرد: ایران اسلامی در زمینه اجتماعی نیز وضعیت خوبی دارد؛ چنان‌که در حالی که خودکشی در دیگر کشورها بیداد می‌کند، کمترین میزان را در ایران دارد و مردم به هنگام رخداد سانحه و حادثه‌های مختلف به صورت جهادی به کمک یکدیگر می‌شتابند و امروز سه هزار گروه جهادی فعال در کشور وجود دارد.

ابوالقاسم دولابی در ادامه گفت: رئیس جمهور شهید مردمی بود و در دوره وی رکورد سفرهای استانی و بازدید از مناطق محروم شکسته شد، سفرهای استانی با کمترین هزینه‌ها انجام می‌شد و شبانه روز برای خدمت به مردم تلاش می‌کرد، سفرهای بین‌المللی او با کمترین زمان و بیشترین فایده بود و در بعد اسلامیت نیز با صلابت در برابر استکبار ایستاد و اولین سند که امضا کرد الغای سند ۲۰۳۰ بود.


مشاور رئیس‌جمهور شهید با اشاره به توجه آیت‌الله رئیسی به تولید داخلی و حل مشکلات کارگران، افزود: با تلاش‌های سه‌ساله دولت سیزدهم، بیکاری کشور به زیر هشت درصد رسید که در چهار دهه انقلاب اسلامی بی‌سابقه است، ۲ هزار کارخانه راکد احیا شد و ۱۰ هزار واحد تولیدی نیز خط‌های جدید راه‌اندازی کردند و رونق گرفتند.

مشاور رئیس جمهور شهید در امور روحانیت و حوزه علمیه بیان کرد: با شهادت آیت‌الله رئیسی امروز کشور در آستانه یک انتخابات بزرگ است و اگر می‌خواهیم کشور پیشرفت کند باید شاهد انتخابات با مشارکت بالا باشیم.

مشاور رئیس جمهور شهید افزود: مردم در انتخاب رئیس جمهور آینده کشور به الزامات جمهوریت و اسلامیت نظام توجه داشته باشند؛ اینکه آیا آن فرد روحیه مردمی و ساده زیستی و تلاش شبانه روزی برای مردم را دارد، از نظر مالی سلامت داشته باشد، در برابر بیگانگان با صلابت می‌ایستد و نسبت به شعائر الهی چه دیدگاهی دارد.


وی در پایان گفت: دیدگاه نسبت به تولید و صنعت ایرانی و جبهه مقاومت و تلاش برای اضمحلال صهیونیستی از دیگر مواردی است که باید در انتخاب رئیس جمهور مدنظر مردم باشد.

 

انتهای خبر/

 

منبع: ایرنا
نظرات بینندگان