کد خبر: ۱۶۴۰۰۵
تاریخ انتشار: ۱۱:۱۶ - ۱۶ خرداد ۱۴۰۳

بازار سکه گوش‌ به‌ زنگ وین

بازار سکه در حالی پس از تعطیلات دو روزه کار خود را از سر خواهد گرفت که عقب نشینی قیمت دلار در معاملات پشت خطی، قیمت سکه را هم بی نصیب نگذاشت و این فلز زرد رنگ داخلی، ساز کاهش را کوک کرد.

به گزارش خبرنگار گروه اقتصای پایگاه تحلیلی خبری «شیرازه»، قیمت سکه امامی در حالی که پیش از تعطیلات (یکشنبه ۱۳ خرداد) با نرخ ۴۰ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان بسته شده بود، در معاملات پشت خطی شامگاه چهارشنبه، حدود ۲۰۰ هزار تومان پایین آمد و در محدود ۴۰ میلیون و ۵۰۵ هزار تومان قرار گرفت. کاهش قیمت طلای جهانی هم چندان بر روند نزولی سکه بی‌تأثیر نبود. هر اونس طلا صبح امروز با افت نسبی قیمت در محدوده ۲۳۳۸ دلار معامله شد.

این درحالیست که بازار طلا عزم خود را برای فتح سطح مقاومت ۲۳۵۰ دلار جزم کرده است اما کاهش قدرت بازار کار در آمریکا، ترمز افزایش قیمت را تا حدودی کشیده است.

بازار سکه گوش‌به‌زنگ وین

دلار و طلا اما تنها متغیر‌های اثرگذار بر قیمت سکه نبوده‌اند و اخبار سیاسی هم بازار امروز را تحت تأثیر خود قرار داده است، معامله گران معتقدند امروز برای بازار بسیار مهم است، چرا که تکلیف صدور قطعنامه پیشنهادی اروپا به شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی علیه ایران، در جلسه امروز این شورا در وین مشخص خواهد شد؛ هر چند به دلیل عدم حمایت آمریکا از پیشنهاد تروئیکای اروپا، عدم تصویب قطعنامه نیز متحمل به نظر می‌رسد؛ اما به عقیده فعالان بازار اگر قطعنامه علیه ایران تصویب شود، سیگنال افزایشی به طلا و دلار خواهد داد و همین امر نوسانات قیمت سکه را صعودی خواهد کرد.

از سوی دیگر، به تصور این گروه از معامله گران در صورتی که دلار و درهم مسیر صعود را در پیش بگیرند، تداوم عقب نشینی سکه چندان محتمل نیست و باید منتظر صعود قیمت و از دست رفتن محدوده ۴۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان باشیم. 

انتهای خبر/

منبع:اقتصاد نیوز

برچسب ها: شیرازه ، دلار ، سکه
نظرات بینندگان