کد خبر: ۱۶۴۰۷۷
تاریخ انتشار: ۱۰:۰۲ - ۲۲ خرداد ۱۴۰۳
رئیس جهاد کشاورزی فارس:

مبارزه با بیماری های گیاهی ضروری است

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس گفت: اقدام خوب تولیدکننده باغ الگویی خرما در شهرستان داراب در رعایت ضوابط بهداشتی باغ و پیشگیری از شیوع آفت سر خرطومی حنایی خرما در این نخلستان قابل‌تقدیر است و برضرورت بهره مندی از تجربیات باغداران در مبارزه بابیماری های گیاهی تاکید می شود.

به گزارش خبرنگار گروه اقتصادی پایگاه تحلیلی خبری «شیرازه»،به نقل از روابط‌عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان فارس، مجتبی دهقان‌پور در بازدیدی که به همراه مریم جلیلی مقدم رئیس سازمان حفظ نباتات کشور از باغات نخل و مزارع ذرت شهرستان داراب انجام شد، بیان کرد: این باغ‌های الگویی می‌توانند محملی باشند برای یادگیری سایر کشاورزان در قالب مدرسه در مزرعه و فرصتی باشند برای سایر باغداران که از اقدامات خوب انجام شده بهره‌مند شوند.

این مقام مسئول تصریح کرد: باغ الگویی خرما واقع در منطقه فسارود شهرستان داراب با ۱۰ هکتار نخلستان و تولید سالانه بیش از ۷۰ تن خرما رقم تجاری پیارم با صادرات ۵۰ درصد آن محصول تولیدی با رعایت اصول بهداشتی باغ مانع از شیوع آفت سوسک سر خرطومی حنایی خرما در درختان نخل شده است.

مبارزه با آفات گیاهی ضروری است

دهقان‌پور به اقدامات انجام شده در زمینه پایش و مبارزه با آفت کرم برگ‌خوار پاییزه در مزارع ذرت شهرستان داراب اشاره کرد و گفت: در بازدیدی که از مزارع ذرت این شهرستان انجام شد شاهد کنترل و جلوگیری از گسترش این آفت در مزارع بودیم.

وی اظهارکرد: با انجام فعالیت‌های مؤثر و حمایتی از سوی جهاد کشاورزی و پشتیبانی‌های لازم بتوانیم کمک کنیم تولیدکنندگان با دغدغه کمتری به فعالیت بپردازند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس خاطرنشان کرد: اقدامات دانش‌بنیان در زمینه کشاورزی می‌تواند به افزایش بهره‌وری در واحد سطح کمک کند و باعث کنترل عوامل تهدیدکننده تولیدات کشاورزی ما شوند.

انتهای خبر/

برچسب ها: فارس ، کشاورزی ، شیراز
نظرات بینندگان