کد خبر: ۱۶۴۰۸۳
تاریخ انتشار: ۰۷:۳۲ - ۲۳ خرداد ۱۴۰۳
فرماندار شیراز خبر داد:

‌پیش‌بینی ۸۴۰ شعبه اخذ رأی در شیراز

فرماندار شیراز از پیش‌بینی ۸۴۰ شعبه برای چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در شهرستان شیراز خبر داد.

به گزارش خبرنگار گروه سیاسی پایگاه تحلیلی خبری «شیرازه»، لطف‌الله شیبانی گفت: در انتخابات ریاست‌جمهوری هر شهرستان به‌صورت یک حوزه انتخابیه مستقل فعالیت خواهد کرد.

وی افزود: برای شهرستان شیراز ۸۴۰ شعبه اخذ رأی در سه بخش مرکزی، ارژن و سیاخ دار نگون پیش‌بینی شده است که از این تعداد ۱۲۰ شعبه سیار و مابقی ثابت هستند.

فرماندار شیراز با بیان اینکه ۱۵ هزار نفر به‌عنوان عوامل اجرایی انتخابات در شهرستان شیراز فعالیت خواهند کرد، تأکید کرد: قطعاً از ظرفیت دانشجویان هم در این زمینه استفاده خواهیم کرد، به‌طوری‌که در هر شعبه حداقل یک دانشجو حضور خواهد داشت.

شیبانی با تأکید بر اینکه برای تمام نقاط شهرستان پیش‌بینی صندوق اخذ رأی اعم از ثابت و سیار شده است، گفت: شعبه سیار در نقاطی مانند بیمارستان‌ها، پادگان‌ها و مراکز درمانی استفاده خواهند شد.

‌پیش‌بینی ۸۴۰ شعبه اخذ رأی در شیراز

فرماندار شیراز اظهار کرد: برای نخستین‌بار در طول انقلاب اسلامی، برای انتخابات مجلس شورای اسلامی در حافظیه و سعدیه شعبه اخذ رأی پیش‌بینی شد که برای انتخابات ریاست‌جمهوری هم باز شعب اخذ رأی در این اماکن پیش‌بینی خواهند شد.

وی بیان کرد: باتوجه‌به اینکه پیش‌بینی مشارکت بیش از ۶۰ الی ۷۰ درصد در انتخابات ریاست‌جمهوری می‌شود، به همین دلیل در برخی نقاط پرجمعیت پیش‌بینی ۲ یا ۳ شعبه اخذ رأی کرده‌ایم به‌عنوان‌مثال در حرم شاه‌چراغ (ع) ۵ شعبه اخذ رأی خواهیم داشت.

انتهای خبر/

منبع: ایسنا
برچسب ها: شیراز ، فارس ، اخذ رای
نظرات بینندگان