کد خبر: ۱۶۴۰۸۶
تاریخ انتشار: ۰۸:۲۹ - ۲۳ خرداد ۱۴۰۳
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار فارس:

سیره شهدا با تولیدات هنری ماندگار شود

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار فارس گفت: تولیدات هنری، رسانه‌ای و پویش‌های فضای مجازی سیره شهدا را ماندگار می‌کند.

 به گزارش خبرنگار گروه فرهنگی پایگاه تحلیلی خبری «شیرازه»، اسماعیل قزل سفلی در نشست ستاد یادواره شهدای جامعه سلامت فارس اظهار کرد: اکنون ذهن جوانان بصری است و با تصویر بیش از محتوای مکتوب ارتباط برقرار می‌کند.

 وی با بیان اینکه تولیدات رسانه‌ای محوری‌ترین اقدام برای ماندگار کردن راه و یاد شهدای عزیز است افزود: باید برای زنده نگه‌داشتن سیره و پیام شهدا به‌صورت هنرمندانه از ابزار رسانه و هنر استفاده کنیم.

 قزل‌سفلی اضافه کرد: فضاسازی در این زمینه از اهمیت بالایی برخوردار است، چرا که گاهی یک عکس حرف‌های بسیاری در دل خود دارد و یا جمله‌ای از وصیت‌نامه یکی از شهدا تلنگری به مخاطب وارد می‌کند.

 معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار فارس با اشاره به بخشی از آخرین نامه شهید گرگانی نژاد نخستین شهید پزشک کشور که دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی شیراز بود، گفت: دانشجویان علوم پزشکی فارس الگوی جامعه سلامت هستند و انجام ۱۰ هزار عمل جراحی از سوی رزمندگان این استان طی هشت سال دفاع مقدس، جلوه‌های ایثار است که باید با ابزار هنر برای ماندگار کردن آنها کوشید.

سیره شهدا با تولیدات هنری ماندگار شود

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار فارس گفت: در زنده نگه‌داشتن یاد شهدا نکته‌ای مهم است که باید به این منظور آثار شهدا از جمله خاطرات، نوشته‌ها و نامه‌ها و وصیت‌نامه‌های آنها را در بانکی جمع‌آوری کرد تا برای آیندگان بماند.

 قزل‌سفلی ادامه داد: ایجاد این بانک اطلاعات اهمیت بالایی دارد و باید از اقدامات محوری یادواره شهدای سلامت باشد.

 وی افزود: نکته مهم دیگر، سرکشی به خانواده شهداست که نیازمند تهیه تقویم زمان‌بندی به‌گونه‌ای است تا استادان، دانشجویان و کارکنان دانشگاه‌های علوم پزشکی در این دیدارها حضور داشته باشند.

 قزل سفلی با تأکید بر اینکه پیوند یادواره‌های شهدا با بدنه اجتماعی دانشگاه دنبال شود، عنوان کرد: تبدیل سرکشی به خانواده شهدای جامعه سلامت به یادواره‌های خانگی شهدا ابتکاری شایسته است.

 معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار فارس گفت: ستاد یادواره شهدای جامعه سلامت باید در ۲ سطح سیاست‌گذاری با حضور معاونان دانشگاه علوم پزشکی شیراز و رؤسای دیگر دانشگاه‌های علوم پزشکی استان و بخش کمیته محتوایی فعالیت کند.

 قزل‌سفلی افزود: کنگره ۱۵ هزار شهید فارس، ۲۸ کمیته دارد که یکی از آنها کمیته اقشار است که این کمیته نیز ۲۲ یادواره قشری دارد و یکی از ماندگارترین و پرافتخارترین قشرها جامعه سلامت هستند که در سال‌های همه‌گیری کرونا ۱۱ شهید مدافع سلامت تقدیم کرد.

انتهای خبر/

منبع: ایرنا
نظرات بینندگان