کد خبر: ۱۶۴۰۸۷
تاریخ انتشار: ۰۹:۵۸ - ۲۳ خرداد ۱۴۰۳
در نشست فرهنگی کنگره ۱۵ هزار شهید فارس مطرح شد؛

شناسایی مدارس شهیدپرور فارس

در نشست کمیته شهدای دانش‌آموز و فرهنگی کنگره ۱۵ هزار شهید استان فارس مباحث مختلفی نظیر شناسایی و معرفی مدارس شهیدپرور استان، راه‌اندازی گروه‌های تئاتر سیار با موضوع شهدا، احداث یادمان شهدای دانش‌آموز در مدارس محل تحصیل آنان مطرح شد.

به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی پایگاه تحلیلی خبری «شیرازه»، جانشین فرمانده سپاه فجر فارس امروز، ۲۲ خردادماه در جمع اعضای کمیته شهدای دانش‌آموز و فرهنگی کنگره ملی ۱۵ هزار شهید استان فارس اظهار کرد: یادواره شهدای دانش‌آموز در اولویت برنامه‌های دومین کنگره ۱۵ هزار شهید استان فارس قرار دارد.

سردار هاشم جمالی با بیان اینکه مدارسی در دوران دفاع مقدس بودند که شهدای بسیاری را تقدیم انقلاب کردند، گفت: احصا مدارس شهیدپرور در دستور کار است و ضروری است این مدارس معرفی شوند.

جانشین فرمانده سپاه فجر فارس بیان کرد: ۹۲ شهید از مدرسه عشایری شهید بهشتی شیراز در کشور بی‌نظیر است؛ بنابراین نباید به‌سهولت از کنار این موضوع گذشت.

جمالی بر برگزاری یادواره شهدا در مدارس تأکید کرد و افزود: تولید، محتوا، فیلم، مستند، و... با تأیید شورای تألیف از سوی آموزش‌وپرورش مورد استقبال سپاه قرار دارد.

جانشین فرمانده سپاه فجر فارس اضافه کرد: اعضای گروه‌های سرود به تعداد شهدای هر شهر تشکیل می‌شود؛ لذا در شیراز اعضای گروه سرود بیش از ۵۶۰۰ نفره خواهیم داشت.

شناسایی مدارس شهیدپرور فارس

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان فارس نیز در این نشست گفت: تولید محتواهای شهدایی از مهم‌ترین عملکردهای کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان در راستای گرامیداشت یاد و خاطره شهدا است.

علی خواجه نژادیان افزود: راه‌اندازی گروه‌های تئاتر سیار با موضوع شهدا در سطح شیراز و سایر شهرهای استان با استفاده از سینماهای سیار کانون از دیگر برنامه‌ها خواهد بود.

وی ادامه داد: برگزاری سرود دانش‌آموزی به‌صورت ویژه، تولید نماهنگ‌ها، تولید سرود دوزبانه، راه‌اندازی ۵۰ مرکز یادواره در سطح استان با استفاده از المان‌های شهدا و...، از دیگر برنامه‌های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان فارس است.

مسئول سازمان بسیج فرهنگیان استان فارس نیز در این جلسه گفت: برگزاری یادواره شهدای با برگزاری اردوهای راهیان نور و پیشرفت با حضور فرهنگیان از کارهای بزرگی بود که انجام شد.

ایمان ایمانی فر افزود: دومین یادواره شهدای فرهنگی نیز در شیراز برگزار شد و سومین یادواره شهدای فرهنگی نیز به‌زودی برگزار خواهد شد.

مسئول سازمان بسیج دانش‌آموزی استان فارس نیز با تشریح برنامه‌ریزی‌های انجام شده در خصوص کنگره سرداران و ۱۵ هزار شهید استان فارس اظهار کرد: تشکیل گروه‌های چند هزارنفری، برپایی نمایشگاه و برگزاری یادواره‌ها در مدارس از اهم این برنامه‌ها است.

کاظم اسماعیلی شعار با بیان اینکه اصل برنامه‌های یادواره در مهرماه خواهد بود و یادواره‌های کلاس محور و مدرسه‌ای در دستور کار است، گفت: اجلاسیه ملی شهدای دانش‌آموز و فرهنگی از دیگر برنامه‌هایی است که در دستور کار قر دارد.

مسئول بسیج دانش‌آموزی فارس ادامه داد: ایجاد یادمان شهدای دانش‌آموز در مدرسه محل تحصیل آن‌ها از دیگر برنامه‌ها خواهد بود.

رئیس اداره شاهد و ایثارگران اداره کل آموزش‌وپرورش فارس نیز گفت: برگزاری ۵ هزار یادواره شهدای دانش‌آموز مدرسه‌ای و ۱۵ هزار یادواره کلاسی از آبان‌ماه ۱۴۰۲ تا آبان‌ماه ۱۴۰۳ از جمله برنامه‌های این اداره است.

معصوم علی صفی قلی با بیان اینکه برنامه‌ریزی برای تولید مستند از آثار شهدای استان از دیگر فعالیت‌های این حوزه است، گفت: با استفاده از رمزینه اطلاعات شهدا جمع‌آوری خواهد شد؛ لذا جمع‌آوری اسناد ۱۵۰۰ شهید از جمله شهدای دانش‌آموز استان در حال انجام است تا در کنگره سرداران و ۱۵ هزار شهید استان ارائه کنیم.

انتهای خبر/

منبع: ایسنا
برچسب ها: شیراز ، فارس ، شیرازه
نظرات بینندگان