کد خبر: ۱۶۴۱۰۴
تاریخ انتشار: ۱۰:۳۴ - ۲۴ خرداد ۱۴۰۳
فرماندار شیراز خبر داد:

افزایش تعداد شعب اخذ رأی در شیراز

فرماندار شیراز از افزایش تعداد شعب اخذ رأی برای انتخابات ریاست‌جمهوری در این شهرستان خبر داد و گفت: بر اساس پیش‌بینی‌های انجام شده تمامی نقاط شهری و روستایی شهرستان شیراز در انتخابات ۸ تیرماه تحت پوشش شعب ثابت یا سیار اخذ رأی خواهد بود و در این‌ خصوص نگرانی وجود نخواهد داشت. 

به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی پایاه تحلیلی خبری «شیرازه»، لطف‌الله شیبانی امروز، ۲۴ خردادماه در نشست شورای اداری شهرستان شیراز با اشاره به در پیشرو بودن چهاردهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری گفت: با وقوع سانحه بالگرد و شهادت رئیس‌جمهوری با انتخابات زودهنگام چهاردهمین دوره ریاست‌جمهوری مواجه شده‌ایم.

وی ابراز امیدواری کرد: این انتخابات نیز منجر به انتخاب رئیس‌جمهوری شود که در تراز شهید آیت‌الله رئیسی باشد و بتواند برنامه‌های بنیادین و اساسی دولت سیزدهم را که در سه سال گذشته پی‌ریزی شده است، به‌پیش ببرد.

رئیس ستاد انتخابات شهرستان شیراز با اشاره به اینکه برای انتخابات ریاست‌جمهوری ۸۴۰ شعبه اخذ رأی در سه بخش مرکزی، ارژن و سیاخ دارنگون این شهرستان پیش‌بینی شده است، افزود: از مجموع این شعب ۱۱۵ شعبه سیار و ۷۲۵ شعبه ثابت در نظر گرفته شده است. 

شیبانی با بیان اینکه برای کلان‌شهر شیراز ۶۷۵ شعبه در قالب ۱۰ مرکز اختصاص‌یافته است، افزود: شهر صدرا دارای ۴۸ شعبه با یک مرکز، بخش مرکزی ۷۴ شعبه، بخش ارژن ۲۹ شعبه و بخش سیاخ دارنگون دارای ۱۴ شعبه خواهند بود.

افزایش تعداد شعب اخذ رأی در شیراز

وی با اشاره به اینکه بر اساس پیش‌بینی‌های انجام شده منطبق با انتخابات مجلس شورای اسلامی در ۱۱ اسفندماه سال گذشته مشارکت مردم شهرستان شیراز در انتخابات ریاست‌جمهوری فراتر از ۵۰ درصد افراد واجد شرایط خواهد بود، بیان کرد: بر همین اساس شعباتی که در انتخابات گذشته بیش از ۷۰۰ برگ تعرفه رأی مصرف داشته‌اند جهت تسهیل و تسریع رأی‌گیری به ۲ شعبه تبدیل شده‌اند.

فرماندار شیراز از افزایش تعداد شعب اخذ رأی برای انتخابات ریاست‌جمهوری در این شهرستان خبر داد و گفت: بر اساس پیش‌بینی‌های انجام شده تمامی نقاط شهری و روستایی شهرستان شیراز در انتخابات ۸ تیرماه تحت پوشش شعب ثابت یا سیار اخذ رأی خواهد بود و دراین‌خصوص نگرانی وجود نخواهد داشت. 

شیبانی با بیان اینکه نشست‌های تبیینی برای جلب مشارکت حداکثری مردم در انتخابات باید به‌صورت مویرگی شکل بگیرد و توسعه یابد، گفت: انتظار می‌رود این موضوع ابتدا در بین کارکنان دستگاه‌های اجرایی و نهادهای دولتی شهرستان با حضور مدیران و معاونین شکل بگیرد. 

وی با تصریح اینکه ادارات و نهادها با فضاسازی محیطی و نصب بنر با موضوع جلب مشارکت مردم می‌توانند در افزایش مشارکت‌ها نقش‌آفرینی کنند، افزود: هر گونه تبلیغ له یا علیه هر کدام از کاندیداها ممنوع و جرم به‌حساب می‌آید. 

فرماندار شیراز اظهار کرد: برگزاری میزهای خدمت با حضور مدیران، معاونین و هر کدام از کارکنان که می‌تواند مؤثر و گره‌گشای مشکلات مردم باشد؛ باید در این ایام در دستور کار دستگاه‌های اجرایی قرار گیرد. 

شیبانی تأکید کرد: هیچ‌کدام از برنامه‌های اجرایی و عمرانی در دست اقدام دستگاه‌های دولتی و خدمات‌رسان نباید به‌هیچ‌وجه به بهانه شرایط حاضر و برگزاری انتخابات کُند، معلق و متوقف شود.

رئیس ستاد انتخابات شهرستان شیراز با تأکید بر اینکه کسانی که به‌عنوان کاندیدا در منظر آرای مردم قرار گرفته‌اند، تماماً مورد تأیید نظام مقدس جمهوری اسلامی هستند، گفت: هیچ‌کس مجاز به لجن‌پراکنی علیه هیچ‌کدام از کاندیداها و مردم نیست. هر گونه استفاده از اموال دولتی به نفع هر کدام از کاندیداها یا هر گونه تبلیغ کارکنان در ساعات اداری برای آنان قانوناً ممنوع و شرعاً حرام است.

به گفته وی، در روز برگزاری انتخابات و در شعب اخذ رأی هیچ‌کدام از عوامل اجرایی و نظارتی در برگزاری انتخابات مجاز به تبلیغ له یا علیه هیچ‌کدام از کاندیداها نیستند و این خود نیز شرعاً حرام و قانوناً جرم به شمار می‌آید.

انتهای خبر/

منبع: ایسنا
برچسب ها: فارس ، شیراز ، انتخابات
نظرات بینندگان