کد خبر: ۱۶۴۱۱۷
تاریخ انتشار: ۱۵:۰۴ - ۲۵ خرداد ۱۴۰۳
امام جمعه شیراز:

رئیس جمهوری قوی باید انتخاب شود

نماینده ولی فقیه در فارس و امام جمعه شیراز، با اشاره به در پیش بودن چهاردهمین انتخابات ریاست جمهوری گفت: در این انتخابات باید فردی قوی و دغدغه مند به عنوان رئیس جمهور برای اجرای منویات ملت انتخاب شود.

 به گزارش خبرنگارگروه سیاسی پایگاه تحلیلی خری «شیرازه»، آیت‌الله لطف‌الله دژکام، در خطبه‌های این هفته نمازجمعه شیراز افزود: امروز کشور در شرایط حساسی قرار دارد و نمی‌شود کشور را به دست کسی که فاقد توانایی لازم است سپرد.

 وی ادامه داد: باید فرد آگاه‌تر انتخاب شود، کسی که نسبت به وظایف خود اعلم بوده و این توان را داشته باشد که برنامه‌های خود و هر برنامه‌ای که در جهت پیشبرد اهداف کشور و حل مشکلات مردم نوشته می‌شود را عملیاتی و اجرایی کند.

نماینده ولی فقیه در استان فارس اظهار کرد: رئیس‌جمهور آینده کشور باید دغدغه اجرای برنامه داشته باشد، در برنامه هفتم توسعه اولین چیزی که مشخص شده بحث رشد اقتصادی هشت‌درصدی است که اگر محقق شود یکی از آثار آن این است که در کشور بیکار نداشته باشیم.

 امام‌جمعه شیراز گفت: تک‌رقمی شدن نرخ تورم مورد دیگری است که در برنامه هفتم پیش‌بینی‌شده و علاوه بر این در این برنامه پیش‌بینی‌شده که سالانه یک میلیون مسکن در کشور ساخته شود.

 وی ادامه داد: دراین‌بین مردم در ادامه انتخاب فرد اصلح به‌عنوان رئیس‌جمهور، باید در مقابل وعده‌هایی که داده شده و اموری که رئیس‌جمهور منتخب باید دنبال کند مطالبه‌گر باشند.

 چهاردهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری روز جمعه هشتم تیرماه برگزار خواهد شد و چنانچه این انتخابات به‌دور دوم کشیده شود، رأی‌گیری مرحله دوم برای انتخاب رئیس دولت چهاردهم ۱۵ تیرماه انجام می‌شود.

رئیس جمهوری قوی باید انتخاب شود

حج امسال باید بیشتر رنگ و بوی برائت داشته باشد

امام‌جمعه شیراز، در بخش دیگری از سخنان خود، با اشاره به کشتار بیش از ۳۸ هزار فلسطینی توسط رژیم صهیونیستی طی ماه‌های اخیر گفت: این کودکان، زنان و مردان بی‌گناه در حقیقت قربانی تکبر و غرور تعدادی صهیونیست هستند.

آیت‌الله دژکام افزود: تمام صهیونیست‌هایی که در اسرائیل حضور دارند تعدادشان از ۶ میلیون نفر فرارتر نمی‌رود و این برای سران کشورهای اسلامی شرم‌آور است که این چند میلیون این‌گونه مردم فلسطین را به خاک و خون کشیده و آواره کرده‌اند.

انتهای خبر/

منبع: ایرنا
برچسب ها: شیراز ، امام جمعه ، فارس
نظرات بینندگان