کد خبر: ۱۶۴۱۲۹
تاریخ انتشار: ۱۱:۱۸ - ۲۶ خرداد ۱۴۰۳
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس تاکید کرد:

کشاورزی دانش‌بنیان زمینه تولید صادرات محور

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس بر افزایش تولید صادرات محور باهدف حمایت از تولیدکنندگان تأکید کرد و گفت: رویکرد ما در این مسیر استفاده از کشاورزی دانش‌بنیان است.

به گزارش خبرنگار گروه  اقتصادی پایگاه تحلیلی خبری «شیرازه» به نقل از روابط‌عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان فارس، مجتبی دهقان‌پور بیان کرد: حلقه اصلی ما در بخش کشاورزی تولیدکننده است و راهبرد ما برای افزایش صادرات و رضامندی این حلقه، هوشمندسازی فعالیت‌های این بخش است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس تصریح کرد: افزایش تولید محصولات کشاورزی علاوه بر تأمین نیاز استان فارس و سایر استان‌های کشور امکان صادرات و ارزآوری را فراهم می‌کند و یک سود معقول برای تولیدکننده و رضامندی برای مصرف‌کننده به دنبال خواهد داشت.

دهقان‌پور با بیان اینکه امسال رویکرد ما افزایش بهره‌ وری بخش کشاورزی با مشارکت مردم و در راستای رضامندی تولیدکنندگان و جامعه است، افزود: حفظ منابع پایه آب‌ وخاک اصلی‌ترین راهبرد ما در این مسیر است.

وی به اقدامات انجام شده در راستای کاهش قیمت گوشت مرغ و گوشت قرمز اشاره کرد و گفت: کنترل و کاهش قیمت این مواد پروتئینی از طریق کاهش هزینه‌های تولید از دیگر برنامه‌های در دست اجرا در سازمان جهاد کشاورزی استان فارس است.

تولید صادرات محور با استفاده از کشاورزی دانش‌بنیان 

این مقام مسئول افزود: یکنواختی تولید بعضی محصولات کشاورزی و پیشگیری از تولید بیش از حد آنها راهبرد دیگری است که برای کنترل قیمت‌ها در نظر گرفته‌ایم.

دهقان‌پور با تأکید بر اینکه اصلاح الگوی مصرف کمک همه ملت را می‌طلبد، افزود: ما یکی از جوامع پرمصرف در حوزه غذا هستیم به‌ طوری‌که دور ریزغذا در کشور ما ۱۴ برابر کل کشورهای اروپایی است.

وی با اشاره به اهمیت فرهنگ‌ سازی مدیریت مصرف غذا در ایران، افزود: بهینه‌ سازی مصرف غذا به مشارکت شما مردم عزیز نیاز دارد و باید کمک کنیم این فرهنگ در جامعه ما نهادینه شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس با تأکید بر حضور حداکثری مردم در انتخابات چهاردهمین دوره ریاست‌جمهوری، گفت: امیدوارم شاهد انتخاب فردی باشیم که ادامه‌دهنده راه رئیس جمهور شهیدمان و خادم ملت ایران باشد.

انتهای خبر/

برچسب ها: شیراز ، فارس ، آب کشاورزی
نظرات بینندگان