کد خبر: ۱۶۴۱۳۳
تاریخ انتشار: ۲۳:۰۰ - ۲۶ خرداد ۱۴۰۳
استاندار فارس:

شهدای مهندسین نوآوری داشتند

استاندار فارس گفت: شهدای جامعه مهندسین کشورمان خصوصیت‌هایی بیش از شهدای دیگر داشتند که یکی از آن خصوصیات، نوآوری و بن‌بست شکنی بود؛ چراکه در دورانی که شدت تحریم‌ها بالابود و توان سخت‌افزاری کشورمان بسیار ضعیف بود، خلاقیت و نوآوری مهندسان باعث شد که عرصه رزم در جبهه‌های نبرد برای رزمندگان اسلام فراهم شود.

به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی پایگاه تحلیلی خبری «شیرازه»، محمدهادی ایمانیه امروز، ۲۶ خرداد در یادواره شهدای مهندس استان فارس اظهارکرد: پیش یادواره‌های شهدا در راستای دومین کنگره ملی شهدای فارس در سراسر استان برنامه‌ریزی‌شده و در حال اجرا است.

وی افزود: ۱۱۰ مهندس استان فارس در دفاع مقدس به شهادت نائل آمدند که در دوران دانشجویی یا پس از فارغ‌التحصیلی با شجاعت، تخصص و معنویت خود در جبهه‌ها با ظلم به نبرد پرداختند؛ ازاین‌رو پایمردی شهدا باعث شد که برای نخستین‌بار در تاریخ این کشور دشمنان نتوانند حتی یک وجب از خاک کشور ما را جدا کنند و غیور مردانی که به حق ثابت کردند ایران را دوست دارند در مقابل آن‌ها قرار گرفتند.

ایمانیه با بیان اینکه شهدا هرچه که داشتند برای پایداری عزیز و اعتقادات اسلامی خود به محضر خداوند هدیه کردند، ادامه داد: شهدای جامعه مهندسین کشورمان خصوصیت‌هایی بیش از شهدای دیگر داشتند که یکی از آن خصوصیات، نوآوری و بن‌بست شکنی بود؛ چراکه در دورانی که شدت تحریم‌ها بالابود و توان سخت‌افزاری کشورمان بسیار ضعیف بود، خلاقیت و نوآوری مهندسان باعث شد که عرصه رزم در جبهه‌های نبرد برای رزمندگان اسلام فراهم شود.

استاندار فارس، احداث پل‌هایی بی‌نظیری همچون بعثت در دوران دفاع مقدس را موردتوجه قرارداد و گفت: شهدا دلداده کشور و دین و اعتقادات خود بودند و در دنیای معاصری که ایثارگری و فداکاری برای حفظ هم نوع و ارزش‌ها کم‌رنگ شده، انسان‌هایی نظیر شهدا خداوند متعال اراده کرد که ایران اسلامی پرورش و رویش کنند.

شهدای مهندسین نوآوری داشتند

بنا به گفته استاندار فارس، کاروان شهدا امروز همچنان ادامه دارد و شهدایی همچون امنیت، سلامت، مدافع حرم در زمان‌های مختلف به این کاروان می‌پیوندند.

وی با بیان اینکه گم شده زمان امروزمان را می‌توانیم با خواندم سیره شهدا پیدا کنیم، اضافه کرد: پایبندی به اعتقادات نظیر برپایی نماز، مراسم دعا و… از دیگر ویژگی شهدا است و کمبود انسان‌هایی همچون شهیدان امروز در جهان ما احساس می‌شود تا به اصول اخلاقی و انسانی توجه داشته باشد.

ایمانیه با تأکید بر اهداف دومین کنگره ملی شهدای فارس، اظهار کرد: امروز هدف برگزاری کنگره های شهدا این است که این الگوهایی نظیر شهدا را مجدداً برای مردم جامعه به‌ویژه جوانان و نوجوانان توضیح داده شود و بدانند در چه کشور پر افتخاری زیست می‌کنند تا در نقشه‌های شوم دشمن مبنی بر هویت‌زدایی از نسل جدید کشورمان، ضمن حفظ هویت خود از راه حق جدا نشوند.

استاندار فارس تصریح کرد: شهیدانی همچون سردار حاج‌قاسم سلیمانی و آیت‌الله رئیسی دنباله‌ رو شهدا بودند و خداوند بهترین پاداش را در اوج عزت، احترام و فداکاری به آن‌ها عطا کرد. 

ایمانیه با اشاره به شخصیت والای رئیس‌جمهور شهید ایران، گفت: شهید آیت‌الله رئیسی در سفرهای خود توجهی به معنویات داشت؛ ازاین‌رو در مسیرها دائم به ذکر تسبیح خداوند، دعا و نماز مستحبی می‌پرداخت و پس از شهادت ایشان، با تشییع باشکوه شهدای خدمت و شهید آیت‌الله رئیسی دشمنان نتوانستند منکر عظمت حضور مردم در تشییع شهید رئیسی شوند و این تشییع نمونه‌ای از تقدیر خداوند از بندگان صالح خود است.

انتهای خبر/

منبع:خبرگزاری دفاع پرس

برچسب ها: شیراز ، شهدا ، مهندس ، استاندار
نظرات بینندگان