کد خبر: ۱۶۴۱۵۰
تاریخ انتشار: ۱۴:۰۲ - ۲۷ خرداد ۱۴۰۳
مدیر دفتر حراست و امور محرمانه شرکت توزیع نیروی برق استان فارس خبر داد:

کشف ۲۵ دستگاه غیرمجاز رمز دارایی

مدیر دفتر حراست و امور محرمانه شرکت توزیع نیروی برق استان فارس گفت: که با همکاری خوب دستگاه‌های قضایی، اطلاعاتی و انتظامی، سال گذشته ۲۵ مرکز و ۱۸۹ دستگاه غیرمجاز رمز دارایی که فاقد مجوز‌های قانونی بوده‌اند و به‌صورت غیرمجاز از شبکه توزیع استفاده می‌کردند، درسطح شهرستان‌های حوزه شرکت توزیع نیروی برق استان کشف و ضبط شده است.

به گزارش خبرنگار اجتماعی پایگاه تحلیلی خبری «شیرازه»، ابوذر الوار، نا‌پایداری شبکه، نوسان برق، آسیب‌دیدگی تجهیزات برقی و افزایش نرخ تلفات انرژی را از مهم‌ترین پیامد‌های استفاده از رمز ارز‌های غیرمجاز عنوان کرد.

‌وی افزود: گفت: استفاده غیرمجاز از برق برای استخراج رمز دارایی‌ها علاوه بر تحمیل ضرر و زیان‌های مالی وارده به کشور و ضربه به منافع ملی، در ساعات پیک مصرف در فصول تابستان و زمستان نیز موجب ایجاد اختلال در شبکه برق کشور می‌شود.

کشف ۲۵ دستگاه غیرمجاز رمز دارایی

مدیر دفتر حراست و امور محرمانه شرکت توزیع نیروی برق استان فارس با اشاره به اینکه تلاش برای شناسایی و کشف دستگاه‌های استخراج رمز ارز غیر مجاز در فارس با جدیت ادامه‌دارد، افزود: شهروندان می‌توانند از طریق شماره ۱۱۳ ستاد خبری وزارت اطلاعات، شماره ۱۱۴ ستاد خبری اطلاعات سپاه، سامانه «سمات» شرکت توانیر به آدرس www. tavanir. org. ir/samaat و ثبت گزارش در شماره فضای مجازی ۰۹۹۱۶۶۷۲۴۸۳ دفتر حراست و امور محرمانه شرکت توزیع نیروی برق استان فارس و استفاده از اپلیکیشن "برق من"، استخراج‌کنندگان غیر قانونی رمز ارز‌ها را معرفی و از پاداش حداکثر ده میلیون ریالی به ازای هر دستگاه فعال، مطابق دستورالعمل وزارت نیرو بهره‌مند شوند.

این مقام مسئول همچنین از کشف ۳۴ فقره سرقت سیم برق و تجهیزات انتقال آن به ارزش بیش از ۳ میلیارد ریال در سال گذشته خبرداد و افزود: در این بخش ۲۸ سارق دستگیر و تحویل محاکم قضایی شدند.

انتهای خبر/

برچسب ها: برق ، توزیع ، دارایی مرد
نظرات بینندگان