کد خبر: ۱۶۴۱۵۱
تاریخ انتشار: ۱۴:۱۰ - ۲۷ خرداد ۱۴۰۳
مدیر شعب بانک کشاورزی فارس خبرداد:

پرداخت خسارت بیمه محصولات به کشاورزان فارس

مدیر شعب بانک کشاورزی فارس با اشاره به حمایت‌های این بانک به کشاورزان اعلام کرد: غرامت و خسارت بیمه محصولات کشاورزی در این استان به میزان ۳۱۰۰ میلیارد ریال در سال گذشته به بهره‌برداران پرداخت شده است.

به گزارش خبرنگار گروه اقتصادی پایگاه تحلیلی خبری «شیرازه»، عباس قائدی‌زاده با اعلام این مطلب به رسانه‌ها، گفت: سال گذشته برای بیش از ۴۰۵ هزار راس انواع دام و ۹۵ میلیون قطعه طیور بیمه نامه صادر شد.

مدیر شعب بانک کشاورزی فارس در خصوص صدور تعداد ۸۰ هزار فقره بیمه نامه محصولات کشاورزی تا پایان اردیبهشت ماه امسال در فارس، گفت: برای ۳۳۲ هزار هکتار محصولات زارعی نیز بیمه نامه صادر شده است.

قائدی‌زاده همچنین از رشد بیش از ۴۰ درصدی بیمه دیمزار‌های فارس خبر داد و افزود: ۱۱۷ هزار هکتار از دیم‌زارها سال گذشته بیمه شدند و نزدیک به ۹۲ درصد از کل تسهیلات پرداختی در سال گذشته مربوط به بخش کشاورزی بوده است.

وی ادامه داد: همچنین در سال گذشته ۹۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات در بخش‌های مختلف در قالب ۴۳ هزار فقره پرداخت شده و در بخش مکانیزاسیون که یکی از مباحث اصلی فارس است هم هزار و ۹۱۱ فقره تسهیلات پرداخت شده است.

پرداخت خسارت بیمه محصولات به کشاورزان فارس

قائدی‌زاده با بیان اینکه معادل ۳۹۲ میلیارد ریال تسهیلات صنایع تبدیلی نیز ارائه‌شده است، اضافه کرد: در سال گذشته یک جهش مطلوبی در حوزه ضمانت‌ها در فارس اتفاق افتاد؛ همچنین در سال گذشته هزار و ۶۲۵ میلیارد ریال تسهیلات صندوق توسعه ملی در قالب ۴۲۶ فقره تسهیلات پرداخت شد.

به گفته مدیر شعب بانک کشاورزی فارس بالغ‌بر ۱۴ هزار و ۴۴۴ میلیارد ریال هم در قالب ۹ هزار و ۳ فقره تسهیلات در زیر بخش دام و ۲۱ فقره تسهیلات بذور گواهی شده به بهره‌برداران پرداخت شده است.

انتهای خبر/

برچسب ها: شیراز ، کشاورز ، بانک
نظرات بینندگان