کد خبر: ۱۶۴۱۶۰
تاریخ انتشار: ۱۰:۱۶ - ۲۸ خرداد ۱۴۰۳
رئیس سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی شهرداری شیراز اعلام کرد:

۹ جایگاه موقت ذبح بهداشتی دام در شیراز

رئیس سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی شهرداری شیراز گفت: ۹ جایگاه موقت عرضه و ذبح بهداشتی دام در این کلان‌شهر به مناسبت عید سعید قربان و اجرای سنت حسنه قربانی تعیین شده است.

به گزارش خبرنگار گروه اقتصادی پایگاه تحلیلی خبری «شیرازه»، پژمان شفیعی در جمع خبرنگاران افزود: این اقدام در راستای رعایت کامل اصول بهداشتی مرتبط با خرید و ذبح دام ویژه عید سعید قربان و تسهیل در دسترسی همه شهروندان در نقاط مختلف شهر، پیش‌بینی و انجام شده است.

وی با بیان اینکه اهمیت و ضرورت پیشگیری از شیوع بیماری‌های واگیر مشترک بین دام و انسان همچون تب کریمه کنگو نیز در این برنامه ساماندهی به‌صورت ویژه لحاظ شده است، عنوان کرد: این جایگاه‌ها در راستای ساماندهی و ایجاد وحدت رویه با همکاری شهرداری‌های مناطق، اداره دامپزشکی شهرستان شیراز و سازمان تبلیغات اسلامی در روز عید سعید قربان راه‌اندازی شده است.

۹ جایگاه موقت عرضه و ذبح بهداشتی دام

شفیعی با تأکید بر این موضوع که شهروندان برای حفظ سلامتی خود و اطمینان از رعایت کامل بهداشت، صرفاً از محل‌های تعیین شده دام بهداشتی تهیه کنند، تصریح کرد: باتوجه‌به اینکه بیماری‌های واگیردار همچون تب کریمه کنگو در عرضه غیربهداشتی دام به انسان منتقل و در کشتارگاه‌های غیرمجاز ضایعات دورریز احشام در محیط زندگی شهروندان رها می‌شود، شهرداری شیراز هر ساله در روز عید سعید قربان با جانمایی مکان‌هایی برای عرضه دام علاوه بر تأمین سلامت شهروندان، سعی در پاکیزه نگه‌داشتن محیط‌زیست و حفظ سیما و منظر شهری دارد.

وی تصریح کرد: عرضه دام در این مراکز پس از انجام معاینات لازم توسط کارشناسان شبکه بهداشت و دامپزشکی با حضور نماینده روحانی و با ذبح شرعی به شهروندان انجام می‌شود.

شفیعی اظهار کرد: میدان شهید مطهری در منطقه یک، بلوار شهید باهنر جنوبی و بزرگراه امام خمینی (ره) جنب شهرک گلشن در منطقه ۴، میدان شهید فهمیده در منطقه ۵، بولوار شهید رجایی (فرهنگ شهر) نبش خیابان شهید رحمتی در منطقه ۶، نبش کوچه ۲۳ خیابان شریف‌آباد در منطقه ۷، کمربندی احمدآباد خروجی میثم جنوبی، کمربندی شهرک مهدی‌آباد در منطقه ۹ و ورودی بولوار دکتر حسابی قبل از پل شهدای جهاد در منطقه ۱۰، مراکز تعیین شده عرضه و ذبح دام بهداشتی در شیراز هستند که از آغازین ساعات صبح روز عید قربان پذیرای شهروندان خواهند بود.

انتهای خبر/

منبع: ایرنا
برچسب ها: شیراز ، فارس ، گوشت
نظرات بینندگان