کد خبر: ۱۶۴۱۷۲
تاریخ انتشار: ۰۸:۲۴ - ۲۹ خرداد ۱۴۰۳
مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استاندار فارس مطرح کرد:

شورای اقتصاد دانش بنیان یک الگو موفق

مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استاندار فارس گفت: ابتکار فرمانده سپاه فجرفارس در ایجاد شورای هماهنگی اقتصاددانش بنیان با محوریت سازمان بسیج علمی و فناوری می‌تواند به‌عنوان یک الگوی موفق در کشور پیاده شود. 

به گزارش خبرنگار گروه اقتصادی پایگاه تحلیلی خبری «شیرازه»، مرتضی شریفی در جلسه با حضور رئیس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان به نقش سازمان بسیج علمی و فناوری در توسعه اقتصاددانش بنیان در استان اشاره کرد و افزود: ابتکار فرمانده سپاه فجر استان در ایجاد شورای هماهنگی اقتصاددانش بنیان با محوریت سازمان بسیج علمی و فناوری می‌تواند به‌عنوان یک الگوی موفق در کشور پیاده شود. 

وی ادامه داد: یکی از ظرفیت‌های قانونی که می‌توان به کمک آن از تحقیق و پژوهش در استان حمایت کرد، استفاده از ظرفیت‌های مواد ۱۱ و ۱۳ قانون جهش تولید دانش‌بنیان است.

مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استاندارفارس با بیان اینکه در مواد قانونی ۱۱ و ۱۳ قانون جهش تولید دانش‌بنیان باهدف جهت‌دهی حمایت‌های مالیاتی به سمت توسعه نوآوری و اقتصاددانش بنیان است، تصریح کرد: شرکت‌های دارای فعالیت‌های تحقیق و توسعه از اعتبار مالیاتی برخوردار می‌شوند بدین صورت که معادل هزینه‌های انجام شده در پروژه‌های تحقیق و توسعه به‌عنوان اعتبار مالیاتی با قابلیت انتقال به سنوات آتی به شرکت‌های دارای پروانه بهره‌برداری با مجوز فعالیت از مراجع مربوطه اعطا شده و معادل آن از مالیات بر عملکرد مربوط به سال انجام هزینه مذکور یا سال‌های بعد کسر می‌شود.

شورای هماهنگی اقتصاد دانش ‌بنیان یک الگو موفق

شریفی از تشکیل کمیته پیگیری و تسهیل اجرای قانون فوق در سازمان بسیج علمی و فناوری سپاه فجر استان استقبال نمود و افزود: ان‌شاءالله با مشارکت بسیج به‌عنوان تبلور مشارکت مردم شاهد تحقق شعار سال و توسعه اقتصاد دانش‌بنیان در استان فارس باشیم.

به گزارش شیرازه، گفتنی است که در حکمی سردار یدالله بوعلی، فرمانده سپاه فجر استان فارس در حکمی مرتضی شریفی را به سمت رئیس گروه آموزش، تحقیقات و فناوری مجمع بسیجیان استان فارس منصوب کرده است.

انتهای خبر/224224

نظرات بینندگان