کد خبر: ۱۶۴۱۸۳
تاریخ انتشار: ۰۹:۲۲ - ۳۰ خرداد ۱۴۰۳
با شیرازه تا انتخابات؛

رقابت نفس‌گیر انتخاباتی در فارس

دامنه وسیع تبلیغات میدانی و رقابت نفس‌گیر حامیان نامزدهای انتخابات ریاست‌جمهوری دوره چهاردهم در شبکه‌های اجتماعی در کوتاه زمان مانده به زمان انتخابات یعنی هشتم تیرماه ۱۴۰۳ در شهرهای استان فارس نوید از تحقق مشارکت حداکثری در این دیار اهل فضل و فرهنگ دارد.

به گزارش خبرنگار گروه سیاسی پایگاه تحلیلی خبری «شیرازه»، رصد فضای انتخاباتی شهرستان‌های ۳۷گانه استان پهناور فارس این روزها نشان می‌دهد که مکان‌های عمومی از مساجد و ورزشگاه‌ها گرفته تا سالن‌ها و میادین مرکزی این شهرستان‌ها رنگ و بوی انتخاباتی به خود گرفته و روزانه میعادگاه فوج حامیان نامزدهای مختلف هستند که برای شنیدن برنامه‌های نامزدهای موردنظر خود میتینگ‌های محلی و محله‌ای راه انداخته‌اند.
 

در کنار ورزشگاه‌ها نیز محیط‌های دانشگاه‌های اغلب شهرهای این استان پهناور به‌خصوص شیراز نیز در خلا احزاب بار بخشی از تبلیغات و در واقع معرفی دیدگاه‌های جناح‌های مختلف سیاسی را تقبل کرده و این روزها شاهد پاتوق‌های دانشجویی با حضور حامیان نامزدهای مختلف در یک برنامه‌ریزی منسجم مبتنی بر عدالت زمانی در این مکان‌ها هستیم .

 برگزاری مناظره و محافل سخنرانی نامزدهای طیف‌های مختلف فکری از اصول‌گرا گرفته تا اصلاح‌طلب در تریبون‌های دانشجویی نیز رنگ و بوی خاصی به این دور از انتخابات در فضای دانشگاهیان فارس بخشیده است و به‌خوبی می‌توان به پیش‌قراولی و نقش اثرگذار دانشگاه‌ها در عرصه‌های مختلف جامعه واقف شد.
 

رقابت نفس‌گیر انتخاباتی در فارس

در کنار حوزه‌های دانشگاهی و ورزشی برخی رسانه‌های استان فارس از جمله خبرگزاری جمهوری اسلامی علاوه بر کار روزمره خبری اقدام به تولید محتوای لازم از این برنامه‌های میدانی در راستای شور بخشیدن به فضای انتخابات با معرفی مواضع و دیدگاه‌های تشکل‌های مختلف و حرکت در جهت تحقق مشارکت حداکثری موردتوجه مسئولان نظام نموده است .

 برآیند این تبلیغات حجیم و گسترده نشان از حضور گسترده مردمی در هشتم تیرماه در پای صندوق‌های رأی دارد تا نتیجه این رویداد بزرگ تاریخی دیگر در این وادی علم و ادب رقم بخورد و شاهد تحقق حداکثری مشارکت مردمی در این انتخاب سرنوشت‌ساز باشیم .

 مجریان انتخاباتی از حوزه‌های مختلف امنیتی، قضایی و اجرایی از طریق رسانه‌ها، تأکید بر حفظ کرامت انسانی و توجه به اخلاقیات از ناحیه نامزدهای انتخاباتی دارند.

 این حجم از تبلیغات و حضور میدانی در مدت‌زمان کوتاه مانده به انتخابات و فضای سالم حاکم بر این رقابت‌های تبلیغاتی نشان از شعور سیاسی والای مردم این استاندارد که در جای خود ستودنی و قابل‌تحسین است .

 نگاهی به انتخابات دورهای گذشته استان فارس نشان می‌دهد که مردم این استان برغم داشتن مشکلات، اما با حضور گسترده خود در عرصه‌های مختلف از جمله انتخابات همیشه جزو استان‌ها پیشرو به لحاظ میزان درصد مشارکت‌پذیری بوده‌اند .

 بنا بر تجربه گذشته حضور در عرصه‌های مختلف و مهم‌تر اینکه شوروشوق انتخاباتی ایجاد شده که فضای انتخاباتی فارس را این روزها فراگرفته نشان از این دارد مردم دیار فارس در این انتخاب پیشرو در روز هشتم تیرماه برگ زرین دیگری را به کتاب نفیس سراسر افتخار این مرزوبوم می‌افزایند.

 شورای نگهبان، اسامی ۶ نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری را اعلام کرد که بر اساس حروف الفبا مسعود پزشکیان، مصطفی پورمحمدی، سعید جلیلی، علیرضا زاکانی، سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی و محمدباقر قالیباف با یکدیگر رقابت می‌کنند.
 

چهاردهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری هشتم تیرماه سال جاری برگزار می‌شود.

 

انتهای خبر/

 

منبع: ایرنا
برچسب ها: شیراز ، فارس ، انتخابات
نظرات بینندگان