کد خبر: ۱۶۴۲۱۶
تاریخ انتشار: ۰۸:۰۹ - ۰۲ تير ۱۴۰۳
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس خبر داد:

آغاز توزیع گوشت طرح تنظیم بازار

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس از آغاز توزیع گوشت گرم گوساله وارداتی طرح تنظیم بازار در سطح این استان خبر داد. 

به گزارش خبرنگار گروه اقتصادی پایگاه تحلیلی خبری «شیرازه» به نقل از روابط عمومی جهاد کشاورزی استان فارس، مجتبی دهقان‌پور بیان کرد: توزیع این نوع گوشت از ۲۹ خردادماه در سطح شهر شیراز آغاز شده است.

به گفته وی قیمت فروش هر کیلوگرم گوشت گرم گوساله وارداتی ۲۹۹ هزار تومان تعیین شده و تمامی شعب فروشگاه‌های رفاه، کورش و هایپر گوشت بهین واقع در خیابان فلسطین به فروش این محصول اختصاص‌یافته است.

دهقان‌پور با اشاره به اینکه در حال حاضر ۳۰۰ تن گوشت گرم گوساله برای توزیع در فروشگاه‌های مذکور به استان فارس اختصاص‌ یافته، تصریح کرد: تعاونی‌های مصرف کارکنان و کارگران می‌توانند با ثبت درخواست در سازمان جهاد کشاورزی استان فارس نسبت به تهیه این نوع گوشت برای کارکنان خود اقدام کنند.

وی تصریح کرد: حجم قابل‌توجهی از واردات گوشت گرم توسط بخش خصوصی و تعدادی از واردکنندگان از کشور برزیل انجام می‌شود.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه تقویت زنجیره تولید از جمله اهداف واردات گوشت است، افزود: پیش‌بینی می‌شود با افزایش سیر صعودی واردات گوشت، بازار این محصول به ثبات رسیده و شاهد تثبیت و نزول قیمت‌ها باشیم.

وی اظهار کرد: ایجاد توازن بین میزان تولید و بازار مصرف از دیگر اهداف واردات گوشت قرمز است و باتوجه‌ به افزایش قیمت آن در ماه‌های گذشته واردات این کالا برای کمک به معیشت مردم در دستور وزارت جهاد کشاورزی قرار گرفته است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس، اضافه کرد: محدودیتی برای واردات گوشت گرم و منجمد وجود ندارد و بسته به میزان تقاضای مردم توزیع گوشت ادامه خواهد داشت.

انتهای خبر/

نظرات بینندگان