کد خبر: ۱۶۴۲۳۷
تاریخ انتشار: ۰۷:۴۶ - ۰۴ تير ۱۴۰۳
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس فارس:

شرکت در انتخابات در امتداد راه شهدا است

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس فارس گفت:سبک زندگی شهدا باید در محافل و جامعه ترویج پیدا کند و اکنون راه شهدا کمک به جهاد تبیین و شرکت حداکثری در انتخابات است و در گام بعد انتخاب فرد اصلح باید مدنظر باشد.

به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی پایگاه تحلیلی خبری «شیرازه»، سردارسعید کوشکی جهرمی در نخستین یادواره شهدای بانک ملی استان، ضمن تبریک دهه ولایت و امامت اظهار کرد: اگر کودتاکنندگان سقیفه بعد از ۷۰ روز از عید غدیر اجازه‌دادن بودند که ولی مطلق الهی و معرفی شده توسط خداوند متعال بر مسند حاکمیت اسلامی بنشیند، امروز جهان بشریت وضعی متفاوت از اکنون داشت. 

وی افزود: عید غدیر عید عظیمی است چراکه ۲۳ سال رسول خدا زحمت کشید و ۸۳ جنگ بر علیه ایشان شکل گرفت که امیرالمؤمنین علی (ع) در این نبردها پیش‌قراول و پرچم‌دار اصلی است؛ بنابراین خداوند در حجه الوداع فرمان می‌دهد که «ای پیامبر آنچه از طرف پروردگارت بر تو نازل شده است، کاملاً (به مردم) برسان! و اگر نکنی، رسالت او را انجام نداده‌ای!» که در این مراسم امام علی (ع) به‌عنوان جانشین پیامبر معرفی شد.

سردار کوشکی با بیان اینکه زحمات پیامبر گرامی اسلام (ص) برای استواری حاکمیت الهی دین بر جهان بود، گفت: در واقعه غدیر، پیامبر اسلام (ص) پرچم اجرایی حاکمیت الهی بر جهان را به امامت و ولایت و به مولا علی (ع) می‌سپارد.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس فارس هدف از برگزاری یادواره شهدا یادآوری ارزش‌های برآمده از سبک زندگی شهدا است، تأکید کرد: زمان در گذر بوده؛ بنابراین لازم است سبک زندگی شهدا را تکرار کنم و نخستین ویژگی شهدا اعتقاد به فرامین الهی و محقق‌شدن فرمان خداوند متعال و اعتقاد به آخرت است و شهدا وقتی ایمان به خداوند را حاصل کردند، حاضر به جان‌دادن می‌شود. 

این استاد دانشگاه با بیان اینکه شهدا با عقلانیت از رسول خدا و اهل‌بیت (ع) تبعیت کردند، ادامه داد: دفاع از دین اسلام، عزت و سربلندی مردم و دفاع از سرحدات کشورمان هدف شهدا بوده است و اهل قرآن و نماز بودند؛ بنابراین باید به نماز اهمیت ویژه داشت؛ چراکه وقتی انسان پرچم نماز را بر زمین گذاشت، پرچم شیطان را بر دوش خواهد گرفت و هیچ‌کس بدون نماز نمی‌تواند اخلاقیات الهی را ترویج دهد.

وی تصریح کرد: فرهنگ شهدای خدمت کشورمان را آباد کرد و رهبر معظم انقلاب از شهید آیت‌الله رئیسی تمجید می‌کند؛ چراکه شخصیت او چنین است که برای مردم فداکاری می‌کنند.

سردار کوشکی بر خوانش وصیت‌نامه شهدا در یادواره‌ها تأکید کرد و ادامه داد: سبک زندگی شهدا باید در محافل و جامعه ترویج پیدا کند و اکنون راه شهدا کمک به جهاد تبیین و شرکت حداکثری در انتخابات است و در گام بعد انتخاب فرد اصلح باید مدنظر باشد.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس فارس با اشاره به اینکه انتخاباتی سرنوشت‌ساز در پیش است، اظهار کرد: دشمن نمی‌خواهد یک انتخابات مقتدرانه و قوی رقم بخورد؛ ازاین‌رو در تلاش برای کم‌رنگ کردن حضور مردم برآمده چراکه انتخابات قوت بخشی به‌نظام اسلامی است؛ بنابراین باید قدرت ملی ضمن انسجام، یک نمایش عظیم واحد در دنیا رقم بزند تا این پیام را متبادر کند که ملت ایران آماده پیشرفت خود است.
این استاد دانشگاه با بیان اینکه شهدا معلمان پایان‌ناپذیر بشریت در همه حوزه‌ها هستند، ادامه داد: ببینیم امروز اگر شهدا در این دنیا بودند، پرچم را در انتخابات به دست چه کسی می‌سپردند؛ بنابراین باید در کنار حضور پرشور، انتخابی اصلح داشته باشیم.

وی ویژگی کاندیدای اصلح را موردتوجه قرارداد و بیان کرد: کسانی را در کارزار انتخابات انتخاب کنیم که کارآمد، رهرو راه شهدا و داشتن روحیه جهادی باشد تا با عدم وام‌داری به جریانات سیاسی، همانند شهید آیت‌الله رئیسی صرف‌نظر از همه زخم‌زبان‌ها در راه مردم خدمت کند؛ بنابراین عاقلانه تصمیم بگیریم و مجاهدانه از این انقلاب و اسلام دفاع کنیم.

سردار کوشکی فلسطین را مهد ظهور و بروز ادیان بزرگ الهی عنوان کرد و گفت: استکبار جهانی و غرب دو جنگ جهانی بر مردم دنیا تحمیل کرد که حاصل آن تشکیل رژیم منحوس صهیونیستی است که امروز شاهد جنایات این رژیم و کشتار بیش از ۳۷ هزار انسان بی‌گناه هستیم که در آینده، نابودی رژیم صهیونیستی توسط پیروان حقیقی فرهنگ ایثار و شهادت رخ خواهد داد و در قرآن کریم هم ذکر شده که خداوند وعده داده جهان متعلق به برپاکنندگان قسط و دین خدا و مستضعفان است.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس فارس با اشاره به اینکه دنیای امروز تنها زبان قدرت را می‌فهمد، اضافه کرد: شهید سلیمانی با تبعیت از ولایت، «قدرت» را با اتحاد لشکریان بیش از ۹ کشور منطقه در مقابل دشمنان واحد کرد و پیروزی شگرفی آفرید؛ بنابراین باید در کنار قدرت نظامی، در عرصه اقتصادی نیز سرآمد باشیم.
این استاد دانشگاه در پایان سخنان خود تصریح کرد: اگر ملت ما در اقتصاد قدرتمند شود، قطعاً ۳ هزار و ۳۰۰ تحریمی که توسط دشمن تاکنون بر علیه ایران اسلامی اعلام و اعمال شده رفع خواهد شد؛ لذا با تغییر دولت‌ها دشمنی دشمنان و تحریم‌ها تغییر نخواهد کرد و تنها باقدرت در همه ابعاد خواهیم توانست که ایستادگی کنیم.

انتهای خبر/224224

برچسب ها: فارس ، شیراز ، اجتماعی
نظرات بینندگان