کد خبر: ۱۶۴۲۵۷
تاریخ انتشار: ۱۲:۰۰ - ۰۶ تير ۱۴۰۳
کاندید ریاست جمهوری:

راه شهید رئیسی ادامه دارد

کاندید ریاست جمهوری با اشاره به لزوم باور به ظرفیت‌های داخلی گفت: ما با جدیت راه شهید رئیسی را ادامه خواهیم داد زیرا سیدالشهدای خدمت بسیاری از کارخانه‌ها که در آن دوران راکد و تعطیل شده بودند را فعال کرد.

به گزارش خبرنگار گروه سیاسی پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه»، سعید جلیلی در آخرین روز از ایام تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری صبح چهارشنبه در جمع مردم شیراز گفت: آخرین انتخاب شما همین سه سال پیش و انتخاب شهید رئیسی بود. شهیدی که در راه خدمت به مردم جان خود را تقدیم کرد.


وی با اشاره لزوم مشارکت مردم در انتخابات گفت: امروز در امتداد راه شهید رئیسی در آستانه انتخابی بزرگ هستیم آیت‌الله رئیسی کار را زمانی تحویل گرفت که هشت سال رشد اقتصادی کشور صفر و منفی شده بود.


کاندید چهاردهمین دوره ریاست جمهوری بیان کرد: در آستانه یک انتخاب بزرگ هستیم. هنر مردم ایران انتخاب‌های بزرگ بوده و مردم ما با انقلاب خود و انتخاب اسلام و سپس در دفاع مقدس حماسه آفریدند.


وی گفت: در گذشته عده‌ای معتقد بودند اگر مسیر یک توافق با چند قدرت را پیش ببریم همه مشکلات حل شود. می‌گفتند کاری می‌کنیم که هم چرخ سانتریفیوژ و هم چرخ اقتصاد بچرخد. آژانس هم بارها گفت ایران فراتر از تعهدات خود عمل کرده است. در خصوص واکسن می‌گفتند تا فلان توافق حاصل نشود واکسن وارد نمی‌شود؛ اما رئیسی در حالی که روزی ۷۰۰ نفر جان خود را به خاطر کرونا از دست می‌دادند در اولین گام مسئله کرونا را حل کرد.


کاندید ریاست جمهوری ادامه داد: بسیاری از سرمایه‌ها راکد شده بودند و در داخل مسئولان ما می‌خواستند با اتکا به خارج مشکلات را حل کنند.


جلیلی بیان کرد: نتیجه نگاه خود تحریم و باور نداشتن مردم و اتکا به خارج باعث شد که همه چیز از دست رفت و به جای اینکه عذرخواهی کنند دوباره طلبکار و مدعی شده‌اند. امروز و با حضور رئیسی بسیاری از کارخانه‌ها که در آن دوران راکد و تعطیل شده بودند فعال شدند.


وی بیان کرد: امروز در بزنگاهی تاریخی هستیم. اینکه آیا می‌خواهیم دوباره رکود کارخانه‌ها برگردد؟ اینکه آیا می‌خواهیم رشد اقتصادی منفی را هشت سال تجربه کنیم؟ آیا باید تعامل خود را محدود به چند کشور کنیم؟ برخلاف ادعای آنها ما ادامه دهنده راه رئیسی و دنباله‌رو او هستیم و دنبال تعامل گسترده و سازنده با تمام دنیا هستیم.


وی گفت: ضعف را با توانمندی و قدرت می‌توان جبران کرد. امروز ما یک جهان فرصت داریم برخی عرصه‌ها وجود دارد که اگر امروز به آنها ورود نکنیم ۴۰ سال عقب خواهیم ماند. امروز ما در جایگاهی هستیم که باید دست به یک انتخاب بزرگ بزنیم. امروز جوانان ما این افتخار را دارند که در هر عرصه‌ای که وارد می‌شوند بهترین عملکرد را از خود برجای می‌گذارند. وقتی می‌گوییم یک جهان فرصت یعنی این جوانان در عرصه‌های مختلف به خصوص فناورانه می‌توانند برای کشور تولید فرصت و قدرت کنند.


کاندید ریاست جمهوری با اشاره به مشکل اشتغال گفت: اگر ۲ مشکل اشتغال و ارزآوری حل شود مشکلات پس از دیگری از سر راه برداشته خواهد شد. اگر کسی می‌خواهد در این عرصه ورود کند؛ اما با کمترین تشر از عرصه خارج شود نمی‌تواند موفق شود. عده‌ای در داخل که ادعای دیپلماسی دارند؛ اما حرف ما این است چرا آمریکا در زمان شما از برجام خارج شد؟ باید از آنها پرسید آیا می‌توانید در برابر تشر آمریکا بایستید؟


جلیلی ادامه داد: باید خود را باور کنیم؛ زیرا یک فرزند عشایر کرمانی، سردار سلیمانی با اتکا به انقلاب و ایمان تبدیل به کابوس آمریکا شد. امروز در برابر یک فرصت و انتخاب مهم قرار گرفتیم. برای اینکه دیگر کسانی به هر بهانه‌ای کشور را تعطیل نکنند و تشر بیرونی و فساد بیرونی مانع پیشرفت نشود؛ برای اینکه اقتصاد متوقف نشود باید درست انتخاب کنیم.

وی با بیان اینکه هر روستای ما باید یک سلول جهش کشور شود گفت: باید نه تنها تحریم را خنثی می‌کنیم؛ بلکه با اتکا به توان داخلی دشمن را از تحریم کردن پشیمان خواهیم کرد.


جلیلی افزود: کسی که مردم و قدرت مردم را دست کم می‌گیرد و از دشمن می‌ترسد چگونه می‌تواند حق مردم را بستاند؟ برای اصلاح ساختارهای فسادزا، برای جهش و پیشرفت نباید با یک داد و بیداد کوتاه آمد.


انتهای خبر/

منبع: مهر
نظرات بینندگان