کد خبر: ۱۶۴۲۶۵
تاریخ انتشار: ۱۱:۴۵ - ۰۷ تير ۱۴۰۳
کارشناس والیبال ایران :

سعید معروف می‌آمد المپیکی می‌شدیم

کارشناس والیبال معتقد است سرمربی آینده تیم ملی در صورتی می‌تواند موفق باشد که در تیم باشگاهی فعالیت نداشته باشد.

به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی پایگاه تحلیلی خبری «شیرازه»، تیم ملی والیبال ایران در مجموع ۱۲ مسابقه خود از لیگ ملت‌های ۲۰۲۴ در دو دیدار مقابل آمریکا و هلند به برتری رسید و در ۱۰ مسابقه دیگر شکست خورد. به این ترتیب در پایان مرحله مقدماتی در جایگاه پانزدهم قرار گرفت و به کار خود پایان داد.

فرهاد نفرزاده در مورد اینکه چه اقدامی باید صورت بگیرد تا تیم ملی از شرایط کنونی خارج شود، گفت: مسئولان فدراسیون والیبال باید از الان برنامه‌ریزی خوبی را برای آینده تیم ملی داشته باشند که هدف آن المپیک ۲۰۲۸ لس‌آنجلس باشد. در این میان نباید سطح والیبالمان را با سطح والیبال تیم‌های آسیا گره بزنیم. البته ژاپن از این قاعده مستثنی است اما برنامه‌ ما باید جهانی باشد تا دوباره به جایگاهمان بین ۱۰ کشور برتر دنیا برگردیم.

وی در مورد انتخاب سرمربی برای تیم ملی بیان کرد: سرمربی ایرانی یا خارجی خیلی تفاوت عمده‌ای ندارد، بلکه نحوه و چگونگی بکارگیری مربی مهم است. اگر قرار باشد مربی در سطح باشگاهی هم تیم‌داری کند، نمی‌تواند به والیبال ملی ما کمک کند. ما باید یک مربی را انتخاب کنیم که طی ۱۲ ماه در اختیار تیم ملی باشد و وقتش را فقط صرف آماده‌سازی تیم کند.

نفرزاده در واکنش به اینکه تیم ملی سابقه کار با مربی ایرانی هم داشته و نتیجه مطلوبی نگرفته است، گفت: این مربی ایرانی در باشگاه فعالیت داشت یا نه؟ مربی ملی با حضور در باشگاه نمی‌تواند کمک بکند. بهروز عطایی از مربیان خوب ما بود. فرقی ندارد کدام مربی خوب ایرانی سرمربی ملی باشد، اگر در باشگاه فعالیت کند، توان کمک به تیم ملی را ندارد. مربی خارجی هم اگر ۶ ماه در ایران نباشد، نمی‌تواند کمکی به ما بکند.

وی در مورد بحث جوانگرایی در تیم ملی گفت: تمام تیم‌های بزرگ دنیا منهای ایتالیا که جوانان باتجربه‌ای دارد، بازیکنان باتجربه دارند. به همین جهت سن در والیبال ملاک عمل نیست بلکه توانمندی بازیکن تعیین‌کننده است. اگر کمی عقلانیت به کار می‌بستیم و از سعید معروف، محمد موسوی و دیگر سرمایه‌هایمان در کنار جوانان خوبی که داریم، استفاده می‌کردیم الان یکی از تیم‌های المپیکی بودیم.

این کارشناس والیبال در واکنش به اینکه سعید معروف خودش نمی‌خواست دیگر بازی کند، بیان کرد: با شرایطی که در تیم ملی برایش اتفاق افتاد، معلوم است که راضی نیست. ندیدید که با چشمان اشکبار از تیم ملی رفت و چه اهانت‌هایی به او شد.

وی در پاسخ به این سوال که اگر سعید معروف بیاید پس چه زمانی جا برای عرشیا به‌نژاد باز می‌شود، ‌گفت: عرشیا به‌نژاد باید آنقدر تلاش کند که از سعید معروف بهتر شود. او باید رقابت کند که خوب شود نه اینکه سعید معروف را کنار بگذاریم تا او خوب شود.

انتهای خبر/

منبع: ایسنا
برچسب ها: شیراز ، فارس ، معروف
نظرات بینندگان