کد خبر: ۱۶۴۳۲۷
تاریخ انتشار: ۱۶:۳۶ - ۱۱ تير ۱۴۰۳
شهردار شیراز؛

ساخت و نصب المان شهری باید به‌روز باشد

شهردار شیراز در بازدید از سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری اعلام کرد: ساخت و نصب المان شهری باید به‌روز، طبق نیاز جامعه و با استفاده از ظرفیت هنرمندان و اساتید حاذق انجام شود.

به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی پایگاه تحلیلی خبری «شیرازه» به نقل از روابط‌عمومی شهرداری شیراز محمدحسن اسدی، در این بازدید با تأکید بر نقش بالادستی و نظارتی سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری بر مناطق یازده‌گانه در حوزه تخصصی خود اضافه کرد: این سازمان باید موردتوجه قرار گیرد و از نظرات متخصصین در انجام امور استفاده شود.

 وی با بیان اینکه سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری شیراز باید برنامه‌محوری را سرلوحه کار خود قرار دهد، افزود: ضروری است ارتباط با نهادهای علمی، دانشگاه‌ها و اساتید خبره در حوزه‌های مختلف همچون فضای سبز، آبخیزداری، مبلمان شهری، سیمای شهری و... تقویت شود.


 شهردار شیراز با اشاره به لزوم تأمین منابع آبی پایدار جهت آبیاری فضای سبز گفت: استفاده از روش‌های نوین آبیاری و ایجاد تصفیه خانه‌های محلی جهت تأمین منابع آبی پایدار امری حیاتی و مهم است، همچنین توسعه کمربند سبز اطراف شیراز نیز با جدیت باید دنبال شود.


 اسدی ضمن اشاره به اقدامات صورت گرفته در زمینه نوسازی تمثال مبارک شهدا ادامه داد: توجه به تصاویر و تمثال مبارک شهدا به‌عنوان الگوهای ایثار و مقاومت اقدامی ماندگار در راستای پاسداشت ارزش‌های دفاع مقدس است.


 وی در این بازدید که با حضور معاون خدمات شهری و محیط‌زیست و مدیرکل ارتباطات و امور بین‌الملل انجام شد بر تکریم ارباب‌رجوع و برپایی میزهای خدمت جهت گفتگوی بی‌واسطه با شهروندان و تسریع انجام امور آنها تأکید کرد.


 شهردار شیراز با اشاره به نقش بی‌بدیل شهروندان در حفظ و نگهداری فضای سبز بیان کرد: اقدامات ترویجی و آموزش فرهنگ شهروندی در این حوزه می‌تواند تأثیرگذاری بالایی داشته باشد.

 

انتهای خبر/

نظرات بینندگان