کد خبر: ۱۶۴۳۷۵
تاریخ انتشار: ۰۹:۱۲ - ۱۵ تير ۱۴۰۳
با شیرازه تا انتخابات؛

حضور رهبر انقلاب در انتخابات ریاست جمهوری

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی، صبح امروزجمعه۱۵ تیر ۱۴۰۳ در اولین دقایق آغاز رأی‌گیری دور دوم انتخابات چهاردهمین دوره ریاست‌جمهوری اسلامی ایران رأی خود را به صندوق انداختند.

به گزارش خبرنگار گروه سیاسی پایگاه تحلیلی خبری «شیرازه»، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای پس از انداختن رای خود به صندوق گفتند: بحمدالله روز خوبی است؛ روز حضور مردم، روز شرکت مردم، روز فعال شدن مردم عزیزمان در یک امر مهم سیاسی کشور است یعنی انتخابات، شنیدم که شوق و علاقه مردم بیشتر از قبل است خدا کند که اینطور باشد و اگر اینطور باشد خرسندکننده است و خداوند ان‌شاءالله ملت را موفق و کشور را آباد کند.

ایشان افزودند: ان‌شاءالله مردم عزیزمان موفق شوند رای بدهند و بهترین را انتخاب کنند و در این مرحله مردم قاعدتاً باید همت‌شان بیشتر باشد برای اینکه کار را تمام می‌کنند فردا ما ان‌شاءالله رئیس جمهورمان را داشته باشیم.

ایشان تأکید کردند: خداوند ان‌شاءالله ملت را موفق و کشور را آباد کند و همه کسانی که در این راه زحمت می‌کشند مشمول لطف و رحمت خودش قرار دهد.

انتخابات چهاردهمین دوره ریاست‌جمهوری جمعه هفته گذشته؛ هشت تیر ۱۴۰۳ با رقابت میان مسعود پزشکیان، سعید جلیلی، محمدباقر قالیباف و مصطفی پورمحمدی برگزار شد، اما هیچ یک از نامزد‌ها نتوانستند حد نصاب لازم را به دست بیاورند. ۲۴ میلیون و ۵۳۵ هزار و ۱۸۵رای شمارش شد؛ مسعود پزشکیان با ۱۰ میلیون و ۴۱۵ هزار و۹۹۱ رای و سعید جلیلی: ۹ میلیون و ۴۷۳ هزار و ۲۹۸رای به مرحله داوم راه یافتند.

 

انتهای خبر/

منبع: تسنیم
نظرات بینندگان