کد خبر: ۱۶۴۴۰۹
تاریخ انتشار: ۱۰:۱۰ - ۱۷ تير ۱۴۰۳
 عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی: 

تحلیف رئیس‌جمهور در مردادماه برگزار می‌شود

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: مراسم تحلیف رئیس‌جمهور ۱۴ یا ۱۵ مردادماه برگزار خواهد شد و پس از آن رئیس‌جمهور منتخب ۱۵ روز فرصت خواهد داشت تا وزرای پیشنهادی خود را برای کسب رأی اعتماد به مجلس معرفی کند.

به گزارش خبرنگار گروه سیاسی پایگاه تحلیلی خبری «شیرازه»، مجتبی یوسفی عضو هیات رئیسه مجلس اظهار کرد: مراسم تحلیف رئیس‌جمهور ۱۴ یا ۱۵ مردادماه برگزار خواهد شد و پس از آن رئیس‌جمهور منتخب ۱۵ روز فرصت خواهد داشت تا وزرای پیشنهادی خود را برای کسب رأی اعتماد به مجلس معرفی کند و در نتیجه جلسات مجلس برای بررسی صلاحیت برای اعتماد به وزرا در شهریورماه برگزار خواهد شد.

 وی افزود: جلسه علنی مجلس برای بررسی و رأی‌گیری درباره استعفای مسعود پزشکیان از نمایندگی مردم تبریز نیز در روز یکشنبه ۳۱ تیرماه برگزار می‌شود.
 
یوسفی خاطرنشان کرد: بر اساس مواد ۹۰ تا ۹۳ آیین‌نامه داخلی مجلس نماینده مستعفی ۳۰ دقیقه فرصت دارد تا به تشریح دلایل خود برای استعفا بپردازد و مخالف یا مخالفین استعفا نیز تا سقف ۳۰ دقیقه فرصت صحبت خواهند داشت و پس از آن استعفا در صحن مجلس به رأی گذاشته می‌شود.
 
عضو هیات رئیسه مجلس اظهار داشت: بر اساس آیین‌نامه مجلس استعفای نماینده مستعفی می‌تواند توسط خود نماینده مستعفی یا نماینده وی که باید حتماً از نمایندگان مجلس باشد به هیات رئیسه تقدیم شود و در جلسه بررسی استعفا نیز نماینده مستعفی یا یک شخص به نمایندگی از وی که آن شخص نیز باید از بین نمایندگان مجلس باشد به تشریح دلایل استعفا در صحن مجلس به تشریح دلایل استعفا بپردازد.

 

انتهای خبر/
 

منبع: ایرنا
نظرات بینندگان