کد خبر: ۱۶۴۴۱۸
تاریخ انتشار: ۰۹:۲۰ - ۱۸ تير ۱۴۰۳
 عضو جامعه اساتید حوزه‌های علمیه فارس: 

 قیام امام حسین (ع) حرکتی سیاسی بود

 عضو جامعه اساتید حوزه‌های علمیه فارس، قیام امام حسین (ع) را یک حرکت سیاسی دانست و بر ضرورت توجه به این نکته تأکید کرد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین امین رصاف در گفت‌وگو با خبرنگار گروه اجتماعی پایگاه تحلیلی خبری «شیرازه»، در خصوص سید و سالار شهیدان امام حسین (ع) و ورود به ایام محرم گفت: اساساً حرکت سیدالشهدا (ع) یک حرکت و قیام در راه خدا و برای مبارزه با ظلم، فساد و بی‌عدالتی بود.

 وی با اشاره به اینکه قیام امام حسین (ع) یک حرکت سیاسی بود، گفت: اینکه عده‌ای می‌گویند حسین (ع) و عاشورا را سیاسی نکنید، نشان‌دهنده این است امام حسین (ع) را نشناختند و متوجه نیستند قیام امام حسین (ع) برای چه بود.

 رصاف افزود: روز دوم محرم، حر با اصحابش پشت سر امام حسین (ع) نماز خواند، دشمنان در نماز با امام مشکلی نداشتند مشکل اصلی سیاست بود. با سیدالشهدای غیرسیاسی کسی کاری ندارد.
 

وی با بیان اینکه دشمن می‌خواهد امام حسین (ع) را از ما بگیرد که نتوانیم از حرکت سیاسی ایشان درس بگیریم، گفت: همه عظمت اسلام این است که امام حسین (ع) جامعه را به جلو می‌راند.
 

رصاف به تأثیر توجه به مسئله ظهور هم اشاره کرد و افزود: مسئله ظهور و فرج امام‌زمان (عج)، انسان را به آینده امیدوار می‌کند، لذا دشمنان سعی دارند این موارد یعنی هم نهضت امام حسین (ع) و هم توجه به مسئله ظهور را از ملت ما دور کنند.

 رئیس اسبق نهاد نمایندگی ولی‌فقیه در استان فارس دررابطه‌با آداب و رسوم مختلف در ماه محرم هم گفت: بعضی آداب و رسوم ماه محرم زیبا است همانند اطعامی که برای سوگواری سیدالشهدا (ع) داده می‌شود یا دسته‌رانی‌هایی که هیئت‌های مذهبی دنبال می‌کنند.
 

مدرس سطوح عالی حوزه علمیه قم ادامه داد: برخی برنامه‌های زیبا و ماندگار از گذشته به‌جامانده است و برخی رسوم مثل قمه‌زنی خرافات است و نباید حفظ شوند. امروزه برنامه‌های هیئت به صورت نشسته رونق گرفته است؛ اما نباید برنامه دسته‌رانی هیئت‌های مذهبی متوقف و کم‌رونق شود. نباید در این مورد کوتاهی کرد، مسئله عاشورا باید با سروصدا باشد.


 انتهای خبر/
 

منبع: ایسنا
نظرات بینندگان