کد خبر: ۱۶۴۴۴۹
تاریخ انتشار: ۱۳:۴۲ - ۲۰ تير ۱۴۰۳
معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی شیراز خبر داد: 

رقابت ۱۲۵ دانشجو در المپیاد علمی کشور

 معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: ۱۲۵ دانشجو از دانشگاه‌های علوم پزشکی کلان منطقه پنج کشور برای ورود به شانزدهمین دوره المپیاد علمی دانشجویان علوم پزشکی کشور، امروز در شیراز رقابت می‌کنند.

به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی پایگاه تحلیلی خبری «شیرازه»، افشین امینی گفت: آزمون گروهی و داوری «حیطه کارآفرینی» شانزدهمین دوره المپیاد علمی دانشجویان علوم پزشکی، امروز چهارشنبه بیستم تیر، از ساعت ۹ تا ۱۹ در مرکز جامع آزمون‌های شیراز واقع در شهر صدرا برگزار می‌شود.
 
وی افزود: این دانشجویان در قالب ۲۲ تیم ۳ تا ۷ نفره از دانشجویان علوم پزشکی کلان منطقه آموزشی پنج کشور با یکدیگر به رقابت می‌پردازند تا دو تیم از تیم‌های حاضر به‌صورت مستقیم جواز شرکت در مرحله نهایی برای کسب مدال را به دست آورند و دو تیم نیز برای شانس مجدد در مرداد سال ۱۴۰۳، دوباره در رقابتی شرکت می‌کنند تا تکلیف همه تیم‌های نهایی حاضر در المپیاد مشخص شود.
 
معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی شیراز توضیح داد: دانشجویان از ساعت ۹ صبح در آزمون الکترونیکی ۹۰ دقیقه‌ای به‌صورت گروهی شرکت خواهند کرد و پس از آزمون گروهی، از ساعت ۱۱، هر یک از تیم‌ها پروژه گروهی که قبلاً در وبگاه سنجش پزشکی بارگذاری شده را در حضور ۱۰ داور انتخابی از دانشگاه‌های کلان منطقه پنج، ارائه می‌دهند.
 
 امینی اضافه کرد: شانزدهمین المپیاد علمی کشور در حیطه‌های همگرایی در علوم پایه، مدیریت نظام سلامت، استدلال بالینی، آموزش پزشکی و حیطه هنر در سلامت، در شهریور سال جاری برگزار می‌شود.

انتهای خبر/

 

منبع: صدا و سیما

برچسب ها: المپیاد ، علمی ، کشوری ، فارس ، شیراز
نظرات بینندگان