کد خبر: ۱۶۴۴۵۱
تاریخ انتشار: ۱۳:۵۰ - ۲۰ تير ۱۴۰۳
معاون بازرسی اداره کل صمت فارس خبر داد: 

برتری استان فارس در رسیدگی به شکایات مردمی

 معاون بازرسی اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان فارس گفت: در ۳ماهه نخست سال جاری این استان در رسیدگی به شکایات مردمی جزء سه استان برتر کشور شد.

به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی پایگاه تحلیلی خبری «شیرازه» به نقل از روابط‌عمومی اداره کل صمت استان، مهدی حسنی اظهار کرد: سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان هر ماهه به بررسی عملکرد ادارات کل صنعت، معدن و تجارت استان‌ها در خصوص رسیدگی به شکایات مردمی می‌پردازد که استان فارس در سه‌ماهه نخست سال جاری توانست رتبه برتر کشور را به دست آورد.
 
وی افزود: در مقایسه نسبت سهم شکایات رسیدگی شده (تشکیل پرونده یا احراز نشدن تخلف) از کل شکایات قابل پیگیری مشخص شد که استان فارس بیشترین نسبت رسیدگی به شکایات را در مدت یاد شده در کل کشور داشته است.
 
معاون بازرسی اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان فارس به ارائه آمار و ارقامی از رسیدگی به شکایات مردمی در استان پرداخت و تصریح کرد: در ۳ماهه نخست سال جاری، ۹۲۹ گزارش مردمی توسط این اداره دریافت که از این تعداد ۱۸۱ گزارش منجر به تشکیل پرونده تخلف و مابقی شکایت‌ها یا تخلف نکردنشان محرز شد یا غیر قابل پیگیری بودند.

حسنی خاطرنشان کرد: از مجموع کل شکایات دریافتی، در بخش کالا بیشترین شکایات به ترتیب مربوط به لوازم‌یدکی خودرو، مواد غذایی و کالاهای برقی و در بخش خدمات بیشترین شکایت مربوط به خدمات صنفی، تعمیرگاه خودرو، جابه‌جایی و حمل‌ونقل بوده است.
 
وی تأکید کرد: از ابتدای فروردین سال جاری تا پایان خرداد ۹۲۹ شکایت مردمی در استان فارس دریافت شده است که سهم تماس مردم با مرکز ۱۲۴ از کل شکایات دریافتی ۲۱۲ مورد و سهم بستر اینترنتی ۷۱۷ مورد بوده است.

 به گزارش شیرازه، با بررسی شکایات دریافتی بر اساس نوع تخلف مشخص شد که گران‌فروشی، تقلب و انجام‌ندادن تعهدات در قبال مصرف‌کنندگان بیشترین سهم تخلفات را به خود اختصاص داده است.

 

انتهای خبر/

برچسب ها: صمت ، شکایت ، بازرسی ، فارس ، شیراز
نظرات بینندگان