کد خبر: ۱۶۴۴۵۷
تاریخ انتشار: ۱۰:۴۸ - ۲۱ تير ۱۴۰۳
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی فارس:

نباید به نسل‌کشی مردم غزه بی‌تفاوت بود

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان فارس با محکوم کردن جنایات اسرائیل در نوار غزه، گفت: انسان نباید نسبت به نسل‌کشی مردم غزه بی‌تفاوت باشد. بلایی که بر سر مردم فلسطین می‌آید نتیجه سکوت برخی مسلمان نماها است.

 حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسین ملک‌مکان در گفتگو با خبرنگار اجتماعی پایگاه تحلیلی خبری «شیرازه»، ضمن محکوم کردن کشتار بی‌رحمانه مردم مظلوم غزه توسط رژیم سفاک صهیونیستی گفت: مسلمانی که فریاد استغاثه دیگران را شنید نباید ساکت و بی‌تفاوت باشد. بلایی که بر سر فلسطین می‌آید نتیجه سکوت برخی مسلمان نماها است.


 وی با استناد به آیات و روایات در متون دینی تصریح کرد: در متون دینی، قرآنی و روایات تأکید شده است که مسلمان در مقابل ظلم، ساکت و بی‌تفاوت نباشد. برخی افراد تنها اسم اسلام را یدک می‌کشند؛ ولی نسبت به دستورات اسلام بی‌توجه هستند.


 رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان فارس ادامه داد: امروز جهان در حال بیدار شدن است، حتی عده‌ای که مسلمان نیستند در حال بیداری و آگاهی هستند. مردم جهان متوجه ظلم و ستم اسرائیل شده‌اند؛ اما متأسفانه برخی کشورهای اسلامی خودشان را به خواب غفلت زده‌اند و نمی‌خواهند این جنایات بزرگ را ببینند و در مقابل آن بایستند.


 این مقام مسئول اظهار کرد: باید از واقعه عاشورا درس گرفت. امام حسین (ع) حاضر نشدند هیچ‌گونه ذلتی را بپذیرند، جان خود، فرزندان و خانواده خودشان را فدا کردند و زیر بار ذلت نرفتند.


 وی افزود: این حرکت و اقدام عظیم درس بزرگی به جهان داد که انسان نباید زیر بار خفت و ذلت برود. مردم غزه با اینکه شیعه نیستند؛ اما به قضیه کربلا استناد می‌کنند و حادثه عاشورا را در ذهن خود تداعی می‌کنند.


 ملک مکان با بیان اینکه پذیرفتن ذلت یعنی تن‌دادن به خواری و خفت، گفت: مردم مبارز غزه در مقابل ظلم و ستم می‌ایستند، آوارگی را تحمل می‌کنند و حاضر نیستند تن به ذلت بدهند. همه باید از حادثه کربلا درس بگیرند که اگر ذلت‌پذیر شوند ظلم بر خودشان هم حاکم می‌شود.


 انتهای خبر/

منبع: ایسنا
برچسب ها: فارس ، شیرازه ، شیراز ، فلسطین
نظرات بینندگان