شیرازه

حذف هپاتیت C در بیماران خاص رئیس انجمن مطالعات کبدی ایران خبر داد:

حذف هپاتیت C در بیماران خاص

رئیس انجمن مطالعات کبدی ایران از حذف هپاتیت C در بیماران هموفیلی، دیالیزی و تالاسمی در کشور خبر داد و گفت:غربالگری خون‌های اهدایی از نظر هپاتیت C از سال ۱۳۷۵ اثر چشمگیری در کاهش شیوع این بیماری در جمعیت‌های پر خطر از جمله بیماران هموفیلی، تالاسمی و دیالیزی داشته و از سوی دیگر آغاز برنامه غربالگری تمامی بیماران خاص از نظر هپاتیت C و درمان رایگان آنها باعث شده این بیماری در این گروه از بیماران حذف شود.
بخشش جاودانه پدر مهربان فسایی زندگی بخشید مسئول هماهنگی اهدا عضو دانشگاه علوم پزشکی فسا:

بخشش جاودانه پدر مهربان فسایی زندگی بخشید

مسئول هماهنگی اهدا عضو دانشگاه علوم پزشکی فسا گفت: در آخرین روز فصل بهار، زنده یاد مجید شجاعی شیری پدر ۴۳ساله فسایی که به دلیل فشارخون بالا دچار خونریزی مغزی و سپس مرگ مغزی شده بود، با ایثار خانواده‌اش، زندگی بخش بیمار نیازمند پیوند شد.
فارس پیش‌گام در کنترل سموم محصولات کشاورزی مدیر نظارت و ارزیابی فرآورده‌های خوراکی دانشگاه علوم پزشکی شیراز خبر داد:

فارس پیش‌گام در کنترل سموم محصولات کشاورزی

مدیر نظارت و ارزیابی فرآورده‌های خوراکی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت:استان فارس پیش گام در کنترل سموم درمحصولات کشاورزی است همچنین در موضوع پلاستیک و ظروف یک بار مصرف کمیته تخصصی را دانشگاه علوم پزشکی در سطح استان فارس تشکیل داده است.
ارائه خدمات رایگان سلامت در منطقه سعدی خبر سلامت؛

ارائه خدمات رایگان سلامت در منطقه سعدی

به همت کانون بسیج جامعه پزشکی دانشکده پزشکی شیراز، مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) در منطقه سعدی شیراز از خدمات رایگان سلامت بهره‌مند شدند.
برپایی بیمارستان صحرایی تخصصی در قادر آباد رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی استان فارس خبر داد:

برپایی بیمارستان صحرایی تخصصی در قادر آباد

رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی استان فارس، از برپایی بیمارستان صحرایی تخصصی و فوق تخصصی جهادی شهدای سلامت فارس در بخش قادرآباد این استان خبر داد.
  • ۱