کد خبر: ۱۰۷۱۹۳
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۰۷:۵۱ - ۱۶ اسفند ۱۳۹۵
۴۷ میلیون ایرانی برای دریافت صورتحساب چه کنند؟
سامانه ساماندهی سهام عدالت (سه شنبه 17 اسفند)قرار است با حضور وزیر امور اقتصادی و دارایی رونمایی شود؛ بر این اساس۴۷ میلیون ایرانی طی ده روز می توانند صورتحساب سهام عدالت خود را دریافت کنند.
جدول زمان‌بندی ۲۱ گروهی که مشمول دریافت سهام عدالت می شوندبه گزارش شیرازه، سامانه ساماندهی سهام عدالت قرار است فردا(سه شنبه 17 اسفند) با حضور وزیر امور اقتصادی و دارایی رونمایی شود. بر این اساس صدور صورتحساب برای ۴۷ میلیون ایرانی از این روز آغاز خواهد شد و بعد از رونمایی فردا، آن دسته از ثبت نام شدگان قطعی سهام عدالت که رقم سمت راست کد ملی آنها ۷ است می توانند با مراجعه به این سامانه به نشانی www.samanese.ir مراجعه کرده و صورتحساب خود را دریافت کنند.

بر این اساس، آنگونه که مسئولان سازمان خصوصی سازی اعلام کرده اند، از همان روز رونمایی سامانه،  به ترتیب مطابق رقم سمت راست کد ملی (به ترتیب  ۷، ۸، ۹، ۰، ۱، ۲، ۳، ۴، ۵، ۶) مراجعه کنند؛ همچنین مرکز تلفن با شماره ۸۳۳۳۸ با ۹۰ خط نیز آماده شده است که بین ساعات ۹ تا ۱۷ پاسخگوی پرسش های مشمولان درخصوص مرحله نخست ساماندهی سهام عدالت است.

میرعلی اشرف عبدالله پوری حسینی در این رابطه می گوید: با پایان یافتن ۱۰ سال از آغاز طرح سهام عدالت، مجموعه اقداماتی برای ساماندهی این سهام انجام شده که رونمایی از آن، در سه مرحله انجام می شود؛ بر این اساس،  ارائه و صدور صورتحساب در مرحله نخست انجام خواهد شد تا مشمولان از وضعیت سهام و سودهای خود مطلع شوند؛ در این زمینه تشکیل صندوق هایی پیش بینی شده و سهام شرکت های سرمایه پذیر در این صندوق ها ریخته می شود.

وی با بیان اینکه پس از این مرحله، توزیع سهام عدالت و ارائه اوراق سهام به مردم انجام خواهد شد،  افزود: ارائه صورتحساب به معنای آزادسازی سهام نیست و قرار نیست در این مرحله ورقه سهمی به مشمولان داده شود؛ این در حالی است که ارایه صورتحساب ها بیش از ۶۰ درصد مجموع عملیات ساماندهی سهام عدالت را تشکیل می دهد که کاری سخت و سنگین است و پس از آن به همه بلاتکلیفی ها در این زمینه پایان داده خواهد شد.

رئیس سازمان خصوصی سازی، خواستار آن شد که مشمولان جز سامانه رسمی سهام عدالت با هیچ سامانه دیگری تماس نگیرند که در این زمینه احتمال سودجویی و کلاهبرداری از مردم وجود دارد؛ او همچنین به این نکته هم اشاره کرد که تنها اتباع ایرانی مقیم داخل امکان دسترسی به این سامان را دارند و در صورتی که تلفن های همراه، تبلت ها و ... مجهز به فیلترشکن باشند، امکان ورود به این سامانه وجود ندارد.

وی خاطرنشان کرد: افرادی که حتی اوراق سهام خود را گم کرده اند، نگران این موضوع نباشند، زیرا اسامی شان در سامانه موجود است و آذرماه امسال کنترل اسامی افراد صورت گرفته است و حتی متوفیان هم مشخص شده اند؛ در این مرحله افرادی که ثبت نام شده قطعی هستند از سود سهام برخوردار می شوند و پس از آن دولت می تواند به صلاحدید و مطابق وسع و توان مالی خود تمهیداتی درخصوص مشمول کردن سایر افراد و بازماندگان بپردازد؛ به طوری که متولدین جدید و افراد ثبت نام نشده در قالب یک فایل دیده می شوند.

پوری حسینی تصریح کرد: تیرماه سال ۹۶ سود شرکت های سهام عدالت هرچقدر که باشد بین مشمولان توزیع خواهد شد، اما دستکم تا شهریورماه سال آینده هیچ ورقه سهمی بین مشمولان توزیع نخواهد شد.

گزارش مراحل مختلف مشمولان سهام عدالت

مرحلهگروههای مورد شناساییتعداد مشمولان
۱مرحله اول: مددجویان نهادهای حاکمیتی(کمیته امداد و سازمان بهزیستی) و رزمندگان فاقد شغل۴ میلیون و ۵۲۹ هزار و ۴۶۳ نفر
۲تکمیلی مرحله اول: مددجویان نهادهای حاکمیتی(کمیته امداد و سازمان بهزیستی) و رزمندگان فاقد شغل۳ میلیون و ۴۱ هزار و ۶۵۸ نفر
۳مرحله دوم: روستاییان سرپرست خانوار فاقد شغل۵ میلیون و ۵۳۵ هزار و ۵۵۷ نفر
۴تکمیلی مرحله دوم: کلیه روستاییان و عشایر۱۱ میلیون و ۲۹۰ هزار و ۵۸۸ نفر
۵مرحله سوم: کارکنان شاغل در دستگاههای اجرایی، بازنشستگان کشوری و لشکری و تامین اجتماعی۱۲ میلیون و ۳۰۲ هزار و ۳۰۹ نفر
۶تکمیلی مرحله سوم: کارکنان شاغل در دستگاههای اجرایی، بازنشستگان کشوری و لشکری و تامین اجتماعی۱ میلیون و ۴۹۳ هزار و ۹۲۴ نفر
۷مرحله چهارم: ایثارگران(والدین، همسر و فرزندان شهید و افراد تحت تکلفل آنها، جانبازان، آزادگان و افراد تحت تکفل آنها۱میلیون و ۲۵۹ هزار و ۸۹۲ نفر
۸مرحله پنجم: دختران کارگر مجرد و زنان کارگر سرپرست خانوار(مشمول قانون کار)۶ هزار و ۹۰۲ نفر
۹مرحله ششم: خدام مساجد، حسینیه ها و امام زاده ها و اماکن زیارتی متبرکه۳۱ هزار و ۳۱۹ نفر
۱۰مرحله هفتم: طلاب حوزه های علمیه سراسر کشور۱۶۷ هزار و ۶۹۳ نفر
۱۱مرحله هشتم: بیماران خاص۱۱ هزار و ۱۶۸ نفر
۱۲مرحله نهم: کارکنان ستادهای نمازجمعه۶ هزار و ۷۳۵ نفر
۱۳مرحله دهم: کارکنان هیات های تحریریه رسانه ها(خبرنگاران)۸ هزار و ۶۸۰ نفر
۱۴مرحله یازدهم: دست اندرکاران امر شناسایی و واگذاری سهام عدالت۹ میلیون و ۵۴۰ هزار و ۳۰۵ نفر
۱۵مرحله دوازدهم: مددجویان و کارکنان موسسات خیریه
۱۶مرحله سیزدهم: فعالان قرآنی
۱۷مرحله چهاردهم: قالیبافان
۱۸مرحله پانزدهم: زندانیان آزاد شده(مددجویان تحت پوشش مراکز مراقبت از زندانیان آزادشده)
۱۹مرحله شانزدهم: تاکسیرانان
۲۰مرحله هفدهم: درخواست کنندگان مردمی
۲۱مرحله هجدهم: کارگران فصلی و ساختمانی
مجموع۴۹ میلیون و ۲۲۶ هزار و ۱۹۳ نفر
منبع: مهر
مطالب مرتبط
دریـچـــــــــــــــــــــه
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۲
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۷ - ۱۳۹۵/۱۲/۱۶
0
1
مدیران نجومی بگیر ،کارکنان شهرداری شرکت های نفت و وابسته ، رو هم ردیف یک بگذارید
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: