کد خبر: ۱۱۱۶۶۵
تاریخ انتشار: ۰۸:۵۴ - ۱۹ تير ۱۳۹۶
یادداشت/ حسین قدیانی
با وجود آنکه شعارتان «اعتدال» بود و جمله قصارتان «پناه می‌برم به خدا از بستن دهان منتقد»، منتقد خیرخواه را حواله دادید به جهنم!
هم خائن پشت جبهه هم همصدا با دشمنبه گزارش شیرازه، «حسین قدیانی» در روزنامه «وطن امروز» نوشت:

سلام آقای روحانی! امید دارم برخلاف اقتصاد کشور و معیشت مردم، حال شما خوب باشد! و اما بی‌هیچ اطاله کلامی، بروم سر اصل سخن! یادتان هست هنگام مذاکره با کشورهای غربی بویژه آمریکا، جهت نیل به توافقی که لغوکننده تحریم‌ها باشد، ما چه می‌گفتیم و حضرتعالی و سایر همکاران، چه جواب می‌دادید؟! یادتان هست ما می‌گفتیم با این شعار آقای ظریف که «هیچ توافقی بدتر از عدم توافق نیست» خوش‌خیالی محض است امید بستن به قول و قرار سران کاخ سفید و  لغو تحریم‌ها؟! یادتان هست ما می‌گفتیم اتفاقا ناظر بر درّ گرانقدر هسته‌ای که محصول خون شهدای هسته‌ای است، می‌توان به شرط مذاکره درست با آن طرف میز، امیدوار بود به کسب نتایج خوب؟! یادتان هست ما می‌گفتیم اما هر چه هم خوب و اصولی و دقیق و عمیق و ناظر بر استیفای حقوق ملت مذاکره کنیم، باز هم طرف یانکی، بدعهد و غیرقابل اعتماد است؟! یادتان هست ما می‌گفتیم حالا که دشمن تا این حد خبیث است، اصلا و اساسا بهتر است به جای نگاه صرف به خارج، اندکی هم با سرمایه‌ها و استعدادهای داخل مهربان باشیم؟! یادتان هست ما می‌گفتیم برابر امتیازات بزرگی که دارید به دشمن می‌دهید، از او متقابلا امتیاز بزرگ بگیرید، نه وعده نسیه؟! یادتان هست ما می‌گفتیم صرف کوتاه آمدن از هسته‌ای، دشمن را با ما نرم نمی‌کند؟! یادتان هست ما می‌گفتیم هسته‌ای برای اوباما و جان‌ کری بهانه است؟! یادتان هست ما می‌گفتیم این مردمان دیپلمات، دقیقا باید مثل طرف مذاکره خود، نقد منتقد را اهرمی برای امتیازگیری بیشتر تفسیر کنند؟! یادتان هست ما می‌گفتیم تمنای ما از حضرات دیپلمات که مواجهه محکم‌تری با مردان آن سوی میز داشته باشند، با نیت خیرخواهی و جلوگیری از همان چیزهایی است که امروز داریم مع‌الاسف مشاهده می‌کنیم که حتی شخص آقای ظریف هم اذعان کند به نقض روح و جسم برجام با هم؟! یادتان هست ما می‌گفتیم با این دست‌فرمان، دشمن علی‌الدوام امتیاز بیشتری می‌گیرد و نفع کمتری می‌رساند؟! یادتان هست ما می‌گفتیم این «نفع کم» در صورت ادامه این رویه، منجر به «خسارت محض» می‌شود؟! یادتان هست ما می‌گفتیم از قضا من‌باب نفع دنیوی و عقل معاش هم، باید قوی‌تر وارد مذاکره شد؟! یادتان هست ما می‌گفتیم «گندم ری» لزوما با «سازش» و «دوری از ارزش‌ها» به دست نخواهد آمد؟! یادتان هست ما می‌گفتیم راه فشار بر دشمن و جواب به بدعهدی او، بسنده کردن به 4 تا سخن در گوش 4 تا نماینده در جلسه خصوصی مجلس نیست؟! یادتان هست ما می‌گفتیم ارسال 2 تا ایمیل برای وزیر خارجه آمریکا، هرگز پاسخ 2 میلیارد دلار حق‌خوری ملت ایران نخواهد بود؟! یادتان هست ما می‌گفتیم در مصاف با دشمنی که به کرات، بدقول بودن بلکه بدذات بودن خود را ثابت کرده، نباید خوش‌باور بود و الا نتیجه‌ای بهتر از «هیچ» یا «تقریبا هیچ» حاصل نخواهد شد؟!
شما اما چه جواب ما را دادید؟! وااسفا! با وجود آنکه شعارتان «اعتدال» بود و جمله قصارتان «پناه می‌برم به خدا از بستن دهان منتقد»، منتقد خیرخواه را حواله دادید به جهنم! و به ده‌ها تهمت نازیبای دیگر! فقط شخص این حقیر را و خود این روزنامه «وطن‌امروز» را چند بار روانه محکمه کردید! با دیگران هم همین رفتار را کردید! چه بود اما جرم ما؟! الا آنکه زودتر از آقای ظریف، دقیقا همین حال و روز امروز را پیش‌بینی کرده بودیم؟! طرفه حکایت اینجاست که دورنمای ماجرا، از فرط وضوح، حتی برای عادی‌ترین و عامی‌ترین مردم هم روشن بود! و خیلی هم لازم نبود توی نوعی، حقوق خوانده باشی یا دیپلماسی بلد باشی! آری! بسیار واضح بود که با دست‌فرمان «هر توافقی بهتر از عدم توافق است» تو در مصاف با هیچ طرف مذاکره‌ای، موفق نخواهی شد؛ چه رسد که طرف مذاکره تو جان ‌کری مکار باشد! با این همه، شما تهمت بدتری هم به ما زدید آقای روحانی! اولا ما را همصدا با دشمن خواندید! و ثانیا منبعث از انتقادات ما، بیان داشتید هیچ چیز بدتر از خیانت پشت جبهه نیست! گو آنکه به زعم شما، دیپلمات‌ها مشغول مبارزه با دشمن هستند و ما هم ستون پنجم آمریکا و اسرائیل! اما خوب است روشن کنید وقتی الساعه، وزیر امور خارجه خودتان هم همان حرف دیروز ما را می‌زند، آیا ایشان هم مشغول خیانت در پشت جبهه است؟! یا احیانا همصدا با استکبار جهانی است؟! نه آقای روحانی! ما آن روز، خیر سیاست خارجه دولت شما را می‌خواستیم، بلکه اجلاس منافقین جلاد بی‌آبرو، با روزهای سفر آقای ظریف به فرانسه، همزمان نشود! و اینگونه نشود که برجام باشد اما تحریم‌ها هم باشد! و تازه! با وجود این «آفتاب تابان» بیشتر هم بشود! کاش آن روزها، شما و همکاران، لحن تندتان با منتقد خیرخواه را مصروف دشمن آن سوی میز می‌کردید تا این همه با برجام‌تان بد تا نکند! و این همه تا کمر، آن را خم نکند! پس ما نه مشغول همصدایی با دشمن بودیم و نه مشغول خیانت از پشت جبهه! جرم ما دیدن درست «جبهه» بود! جرم ما این بود که اسیر شارلاتان‌بازی قلم به مزدهای دولت موسوم به اعتدال نشدیم! و «صبح بدون تحریم» را باور نکردیم! و «خداحافظ تحریم‌ها» را شعر و شعاری بیش نخواندیم! بله! اگر فریب‌نخوردن جرم است، ما معترفیم به مجرم بودن خود! و اعتراف می‌کنیم هرگز باور نکردیم این جمله را که «به محض امضای برجام، همه تحریم‌ها بالمره لغو می‌شود»! معلوم بود نمی‌شود! با دست‌فرمان تیم سیاست ‌خارجه شما، معلوم بود به برجامی می‌رسیم اما به لغو تحریم‌ها، باش تا برسیم! در نهایت، رونمایی کنم از همصدا با دشمن! نیز خائن پشت جبهه! همصدا با دشمن، کسی است که «سپاه عزیز» را درست عین داعش و تکفیری‌ها و یانکی‌ها و اسرائیلی‌ها چنان مورد تخریب قرار دهد که «حاج‌قاسم» با آن همه تحفظ در سخن، دست آخر مجبور شود به گلایه، که «مرا بزنید، نه سپاه را!» خائن به رزمنده مشغول در جنگ با اجنبی هم از قضا همین ناکس است که به موازات تیر حرامیان بر سینه رزمنده مدافع حرم امنیت، ضمن تحریم مالی پاسداران غیور، از پشت به او خنجر می‌زند! و لاف می‌زند که داعش را با مذاکره می‌توان مهار کرد! در نهایت، از خدا برای شما عنایت خدمت مسالت دارم و از کدخدا اما «هیچ» هم نمی‌توان خواست! هر چند کمی دیر اما خب! رسیدید به حرف ما که آمریکا حتی به کدخداشمارندگانش هم بی‌عهد است! از توجه‌تان ممنون!
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: