کد خبر: ۱۱۲۷۱۰
تاریخ انتشار: ۱۴:۰۴ - ۱۴ مرداد ۱۳۹۶
دیدارهای لیگ دسته اول فوتبال کشور در حالی هفته آینده آغاز می‌شود که هنوز تکلیف مکان برگزاری بازی‌های خانگی در شیراز مشخص نیست.

به گزارش شیرازه،  فارس همواره استانی فوتبال‌خیز و مهد پرورش استعدادهای ناب فوتبالی بوده و پیشینه درخشان این ورزش در استان فارس بر کسی پوشیده نیست.

روزگاری فارس با حداقل امکانات در لیگ‌‌های مطرح کشور حرف برای گفتن داشت و از این استان بازیکنان بسیاری به تیم‌های ملی راه یافته و یا در تیم‌های مطرح پایتخت خوش می‌درخشیدند؛ بازیکنانی که هنوز هم ردپایی از آنها در این تیم‌ها وجود دارد و افتخارآفرینی‌شان همواره زبانزد خاص و عام است.

فوتبال فارس از آن زمان تاکنون دست‌مایه تغییرات گسترده‌ای شده به‌نحوی که سال‌هاست خبری از این استان در لیگ برتر نیست و کار به جایی رسیده که تیم‌های فارس با دشواری خود را در لیگ‌های دسته یک و دو حفظ می‌کنند.

اگرچه مشکلات مالی یکی از دغدغه‌های اصلی فوتبال فارس به‌شمار می‌آید اما بعضاً زیرساخت‌های لازم و حداقلی که سایر استان‌ها از آن بهره‌مند هستند در استان پهناور فارس مهیا نبوده و فوتبال این خطه از این حیث دچار محرومیت است.

از سال‌ها پیش که بازی‌های لیگ برتر در فارس انجام می‌شد، نامساعد بودن زمین چمن ورزشگاه حافظیه بارها از زبان مربیان تیم‌ها مطرح و گلایه‌های بازیکنان را نیز به همراه داشت به‌نحوی که این مشکل دست‌مایه طنز رسانه‌های گروهی شده بود.

مشکل ورزشگاه حافظیه به‌حدی بود که با چند قطره باران به باتلاق گِل تبدیل می‌شد و در روزهای بارانی شرایط برگزاری بازی در آن مهیا نبود.

با وجود سال‌ها دوری فوتبال فارس از میادین مطرح کشور و برخورداری از زمان و فرصت مناسب برای تعمیر و مرمت ورزشگاه‌ها، اما این مهم مورد غفلت و بی‌مهری مسؤولان قرار گرفت تا جایی که امسال و با داشتن ۲ تیم دسته اولی فوتبال، این زخم کهنه زبان باز کرد و دامن متولیان را گرفت.

در حالی که تنها چند روز به آغاز رقابت‌های لیگ دسته اول فوتبال کشور باقی مانده و از قضا قرعه به اسم فارس افتاده تا در هفته نخست این بازی‌ها میزبان باشد، هنوز مشخص نیست که این دیدار قرار است در کدام ورزشگاه انجام شود.

کیفیت نامطلوب چمن ورزشگاه حافظیه و همچنین نبود استانداردهای لازم در مجموعه ورزشی شهید دستغیب سبب شده تا سازمان لیگ این مکان‌ها را دارای شرایط مطلوب برای برگزاری مسابقات لیگ دسته اول کشور نداند و از این‌رو تا کنون هیچکدام از مکان‌های یاد شده را برای برگزاری مسابقات تائید نکرده است.

این در حالی است که ورزشگاه تازه تاسیس پارس که مدت‌زمان زیادی از افتتاح آن نمی‌گذرد نیز آماده برگزاری مسابقات نیست و ظاهراً افتتاح زودهنگام چهارمین ورزشگاه بزرگ کشور در روزهای پیش از انتخابات توسط وزیر ورزش و جوانان تنها جنبه انتخاباتی داشته است.

در هر حال اینکه تکلیف بازی‌های خانگی نمایندگان فارس در لیگ دسته اول چه سرانجامی دارد هنوز مشخص نیست و با شرایط پیش آماده احتمال دارد این مسابقات در شهر و یا استانی دیگر انجام شود.

با این شرایط به‌نظر می‌رسد آرزوی لیگ برتری شدن فوتبال فارس زمانی محقق می‌شود که این استان از سخت‌افزارهای حداقلی و تجهیزات استاندارد برخوردار باشد.

نویسنده: مهدی رحمانیان

منبع:  موج ما

برچسب ها: فوتبال ، فارس ، استعداد
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: