کد خبر: ۱۱۵۰۷۹
تاریخ انتشار: ۰۸:۱۳ - ۲۱ مهر ۱۳۹۶
داریوش اسماعیلی در حالی در صحن علنی مجلس شورای اسلامی گفت معلوم نیست چه دستی در جریان سد کوار در کار است، که بارها در تبلیغات انتخاباتی خود وعده به سرانجام رسیدن این پروژه در صورت رأی آوردن خود می‌داد.

به گزارش شیرازه، پس از گذشت 46 سال از شروع مطالعات اولیه سد کوار در سال 1350، این پروژه تنها 45 تا 50 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و اگر بخواهد با همین حرکت لاک پشت وار به راه خود ادامه دهد باید منتظر بهره برداری از آن در 50 سال دیگر باشیم.


بر اساس مستندات تاریخی!، مطالعات اولیه سد کوار از سال 1350 آغاز شده بود(منبع: مبشری، فریدون و .... بی تا، ص 121،172 و 188-186) و پس از انقلاب و در دوره اول ریاست جمهوری مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی و به دست ایشان، کلنگ آغاز عملیات اجرایی آن به زمین زده شد.


خدایش بیامرزد؛ نمیدانم کلنگ را بر زمین کوار زد یا بر سر مسئولینی که بر شیر اعتبارات این 30 سال نشسته بودند، شاید هم بر لوله اعتبارات فرود آمد منتهی آنچنان محکم نبود تا آن را اندکی بیشتر به سمت کوار شکافته تا اینگونه قطره چکان به سمت این سد زبان بسته روان نشود.


سال ها از جریان آن کلنگ می‌گذرد و همچنان مردمان شهرستان 500 شهید کوار که بارها وفاداری خود به این نظام و انقلاب را به اثبات رسانده‌اند دلخوش به وعده‌های انتخاباتی به پرواز در آمده بر فراز سد کوار، روزگار می گذرانند.


یکسالی می شود که نماینده محترم و دیگر مسئولین شهرستان، توپ را در زمین پیمانکار این پروژه انداخته و عدم توانایی پیمانکار در وصول اعتبارات تخصیصی را عامل عدم پیشرفت پروژه می دانند و در حالی سال گذشته از اعتبار 15 میلیاردی سد کوار در بودجه سال 96 خبر دادند که همچنان پس از گذشت یکسال تعلل در خلع ید پیمانکار و گذشت نزدیک به 7 ماه از سال 96 و نزدیکی به پایان سال باید گفت، این 15 میلیارد هم پَر.

منبع:  بهارکوار

برچسب ها: سد کوار ، مطالعات ، تاریخی
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: