کد خبر: ۱۱۶۳۶۰
تاریخ انتشار: ۱۶:۳۳ - ۰۲ آذر ۱۳۹۶
فرمانده سپاه فجر:
فرمانده سپاه فجر فارس گفت: هفت روستای زلزله‌زده غرب کشور با استفاده از ظرفیت بسیجیان استان فارس و گروه‌های جهادی بسیج سازندگی احیا و بازسازی می‌شوند.
7 روستای زلزله‌زده غرب کشور توسط بسیجیان فارس بازسازی می‌شود
به گزارش شیرازه، سردار سید هاشم غیاثی در دیدار با اعضای مجمع عالی بسیج استان فارس ضمن تبریک فرارسیدن هفته بسیج، اظهار داشت: در38 سال گذشته شاهد نقش‌آفرینی کم‌نظیر بسیج در عرصه‌های موردنیاز انقلاب اسلامی بوده‌ایم و هرچقدر از عمر پُربرکت این نهاد می‌گذرد بیشتر به تدبیر حکیمانه امام خمینی (ره) در راستای بنیان نهادن سپاه و بسیج در راستای اهداف بلندمدت انقلاب اسلامی پِی می‌بریم.

وی با تأکید بر اینکه مُهر تائید رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی) بر فعالیت‌های بسیج بزرگ‌ترین افتخار برای بسیجیان است، گفت: بسیج نماد اقتدار نظام اسلامی است و توسعه و ترویج نگرش و فرهنگ بسیجی در جای‌جای جهان اسلام موجب واهمه استکبار جهانی شده است.

فرمانده سپاه فجر با بیان اینکه امروز نفوذ معنوی فرهنگ بسیج را در کشورهای مختلف مشاهده می‌کنیم، گفت: فعالیت‌های بسیج منحصر به عرصه‌های نظامی و دفاعی نیست بلکه بسیج در عرصه‌های علمی، اجتماعی و فرهنگی نیز حضور درخشانی دارد و این حضور در عرصه‌های مختلف همواره اثربخش و تعیین‌کننده بوده است.

وی با تبریک پایان سیطره شجره خبیثه داعش در منطقه غرب آسیا و تجلیل از اقدامات سردار سرلشکر پاسدار حاج قاسم سلیمانی، خاطرنشان کرد: بسیج سازمانی منعطف است که متناسب با نیازهای روز انقلاب اسلامی آرایش می‌گیرد و این ساختار سازمانی در جهان کم‌نظیر است.

غیاثی با اشاره به برپایی بیمارستان تخصصی بسیج در مناطق محروم پاسارگاد به مناسبت هفته بسیج، گفت: یک هزار و چهل بسته لوازم‌التحریر و لباس ورزشی در بین دانش آموزان محروم این مناطق توزیع می‌شود و علاوه بر این بسته‌های حمایتی به خانواده‌های محروم و جهیزیه به زوج‌های جوان این منطقه محروم ارائه خواهند شد.

وی با بیان اینکه گروه‌های جهادی فارس هفت روستای زلزله‌زده غرب کشور را احیا و بازسازی می‌کنند، گفت: تیم‌های مهندسی سپاه فجر برای برآورد دقیق وضعیت در مناطق زلزله‌زده غرب کشور حضور یافته‌اند و طبق برنامه‌ریزی با استفاده از ظرفیت بسیجیان استان فارس و گروه‌های جهادی بسیج سازندگی این روستاهای زلزله‌زده احیا و بازسازی می‌شوند.

فرمانده سپاه فجر با بیان اینکه مجامع عالی بسیج یک فرصت مهم در سطح ملی و استانی هستند، گفت: رسالت مهم نخبگان بسیجی و اعضای مجامع عالی بسیج تحلیل فرصت‌ها، شناخت موانع و ضعف‌ها و ارائه راهکار متناسب با ظرفیت‌های موجود در استان فارس است.

غیاثی با اشاره به اینکه طرح اعتلای بسیج در راستای انتفاع آحاد بسیجیان تدوین‌شده و اجرای آن به‌صورت جدی در استان فارس دنبال می‌شود، گفت: حضور فعال در تدوین برنامه‌های بسیج برای سال یک هزار و 397، ارائه طرح‌های اجرایی در راستای پیشرفت و تعالی استان فارس و واکنش به‌موقع، منطقی و علمی نسبت به مسائل و اتفاقات مهم کشور موضوعاتی هستند که باید مورد توجه اعضای مجامع عالی بسیج قرار بگیرند.

گردهمایی اعضای مجمع عالی بسیج استان فارس با حضور سردار سید هاشم غیاثی فرمانده سپاه فجر، سید تقی سهرابی رئیس صداوسیمای مرکز فارس، محمدرضا رضایی نماینده مجلس شورای اسلامی و نخبگان بسیجی از سراسر استان فارس در مجموعه فرهنگی امام علی (ع) شیراز به مدت یک روز برگزار شد.
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: