کد خبر: ۱۱۷۶۶۴
تاریخ انتشار: ۱۰:۴۴ - ۰۶ دی ۱۳۹۶
فرمانده سپاه حفاظت هواپیمایی استان فارس عنوان کرد؛
فرمانده سپاه حفاظت هواپیمایی استان فارس گفت: امروز سپاه حفاظت هواپیمایی به‌عنوان یک نیروی متخصص و پیشرو در عرصه امنیت پرواز در سطح دنیا شناخته شده و پیشنهادهای بسیاری برای استفاده از این دانش بومی دارد.
به گزارش شیرازه، سرهنگ خیرالله محمدی فرمانده سپاه حفاظت هواپیمایی استان فارس با بیان اینکه استان فارس از نظر میزبانی خطوط هوایی و مسافران یکی از پُر حجم‌ترین و شلوغ‌ترین مناطق فرودگاهی کشور است، اظهار داشت: سپاه حفاظت هواپیمایی استان فارس مسوولیت سنگین برقراری امنیت در چهار فرودگاه شیراز، لار، لامرد و جهرم را بر عهده دارد.

وی با گرامیداشت فرارسیدن پنجم دی ماه سالروز تشکیل سپاه حفاظت هواپیمایی، گفت: امروز سپاه حفاظت هواپیمایی به‌عنوان یک نیروی متخصص و پیشرو در عرصه امنیت پرواز در سطح دنیا شناخته می‌شود و پیشنهادهای بسیاری از کشورهای دنیا برای استفاده از دانش بومی سپاه حفاظت هواپیمایی وجود دارد.

فرمانده سپاه حفاظت هواپیمایی استان فارس خاطرنشان کرد: پروتکل‌های امنیت پرواز در ایران یک دستاورد تخصصی بوده و به‌عنوان یک دانشِ منحصر به‌فرد بومی توسط سپاه حفظت هواپیمایی تدوین شده است.

وی با بیان اینکه استان فارس در صنعت هوانوردی ایران یک پایانه مهم بین‌المللی است، گفت: امروز حمل و نقل هوایی یکی از عوامل موثر در رونق اقتصادی و توسعه اجتماعی است که این موضوع مگر در بستر امنیت پایدار محقق نمی‌شود.

 محمدی با بیان اینکه نقش سپاه حفاظت هواپیمایی در توسعه صنعت هوانوردی ایران غیرقابل‌چشم‌پوشی است، ادامه داد: تأمین امنیت پرواز یک فرآیند منسجم و تعریف شده است که از فرودگاه و گیت‌های بازرسی آغازشده و تا رسیدن مسافران به مقصد ادامه دارد.

وی با بیان اینکه حفظ سلامت مسافران و تحقق امنیت کامل در پرواز هواپیماها هدف اصلی سپاه حفاظت هواپیمایی، گفت: سپاه حفاظت هواپیمایی بیش از 70 شهید و 650 نفر جانباز را در دوران دفاع مقدس و پس‌ازآن تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.

فرمانده سپاه حفاظت هواپیمایی استان فارس با بیان اینکه به مناسبت فرارسیدن سالروز تشکیل سپاه حفاظت هواپیمایی برنامه‌های متنوعی در سطح فرودگاه‌های استان فارس برگزار می‌شود، گفت: دیدار با نماینده ولی‌فقیه در استان فارس، تجلیل از خانواده‌های سپاه حفاظت هواپیمایی، برگزاری مسابقه پیام کوتاه امنیت پرواز و تقدیر از خواهران شاغل در سپاه حفاظت هواپیمایی بخشی از این برنامه‌ها هستند.

 محمدی ادامه داد: مردم فارس برای شرکت مسابقه پیام کوتاه سپاه حفاظت هواپیمایی می‌توانند یک یا چند جمله زیبا با موضوع امنیت پرواز را به سامانه پیامک 09104545110 ارسال کنند.

انتهای پیام/
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: