کد خبر: ۱۱۸۰۴۶
تاریخ انتشار: ۱۴:۵۵ - ۱۶ دی ۱۳۹۶
سامانه دیجیتال تلویزیونی و رادیویی در ایستگاه خسرو شیرین آباده با بهره گیری از جدیدترین تکنولوژی سیگنال رسانی موسوم به DVB-T2 راه اندازی شد.
به گزارش شیرازه، مهندس فرزاد فیروزی معاون فنی صدا و سیمای مرکز فارس از اجرایی شدن طرح  سامانه دیجیتالی نسل جدید T2 در بخش مرکزی آباده خبر داد وگفت: این طرح که به دنبال سفر مدیرکل صدا و سیمای فارس به شهرستان آباده صورت گرفت در جلسه ایی با حضور نماینده مردم شریف آباده ، بوانات و خرم بید در مجلس شورای اسلامی ، فرماندار و مسئولان این شهرستان به تصویب رسید وبحمدالله امروز مردم از این خدمات بهره مند شدند.

مهندس فیروزی افزود: با حمایتهای معاونت توسعه و فن آوری سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران پس از دو ماه، تلاش شبانه روزی همکاران فنی مرکز فارس در سرمای شدید منطقه  آباده  به نتیجه رسید و ایستگاه خسرو شیرین که فاقد هرگونه جاده دسترسی است و انتقال تجهیزات با تحمل شرایط سخت کوهپیمایی امکان پذیر است دیجیتالی شد.

معاون فنی صدا وسیمای فارس تصریح کرد: با راه اندازی این فرستنده منطقه  خسرو شیرین و روستاهای اطراف آن از 18 شبکه  تلویزیونی و 15 شبکه رادیویی دیجیتال با کیفیت بالا بهره مند شدند و این طرح که بصورت آزمایشی اجرایی شد جمعیتی بالغ بر 5000 هزار نفر تحت پوشش قرار گرفت.

فیروزی ادامه داد: همچنین با مساعدت معاونت توسعه و فن آوری رسانه سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران ، متخصصان فنی صدا و سیمای مرکز فارس 33 شبکه  رادیویی و تلویزیونی دیجیتال را میهمان خانه های مردم آرجویه از توابع بخش سیمکان جهرم کردند.

این سامانه دیجیتال از نوع جدید نسل T2 است و روی باند UHF، کانال 26 قرار دارد که با نصب و راه اندازی این سامانه دیجیتال جمعیتی بالغ بر 4000 هزار نفر زیر پوشش این شبکه ها قرار گرفتند.

وی افزود: با پیگیری و کوشش متخصصان فنی صداوسیمای مرکز فارس و مساعدت معاونت توسعه و فن آوری رسانه سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران يك دستگاه فرستنده اف ام  با فركانس 94 مگاهرتز براي پوشش راديو استاني با کیفیت بالا در شهر داراب نصب و به بهره برداري رسيد.

با راه اندازی این فرستنده رادیویی اف ام 80 هزار نفر مردم این منطقه از نعمت شبکه استانی رادیو با کیفیت بهره مند شدند.
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: