کد خبر: ۱۱۹۵۱۲
تاریخ انتشار: ۱۰:۳۸ - ۲۸ بهمن ۱۳۹۶
مدیر بورس منطقه‌ای استان فارس از معامله ۳۳ میلیون سهم در بورس این استان خبر داد.
به گزارش شیرازه، مدیر بورس منطقه‌ای استان فارس گفت: در معاملات هفته گذشته بورس منطقه‌ای استان فارس 33 میلیون  و 252 هزار سهم و حق تقدم به ارزش 105 میلیارد ریال مبادله شد.

کرشمه ترابیان با بیان اینکه این تعداد سهام متعلق به 235 شرکت است، خاطرنشان کرد: 56 درصد این معاملات مربوط به خرید سهام و 44 درصد آن مربوط به فروش سهام بوده است.

مدیر بورس منطقه‌ای استان فارس با بیان اینکه در حال حاضر 27 شرکت کارگزاری در بورس این استان فعالیت می‌کنند، بیان کرد: در دوره مورد نظر در مجموع برای 88 نفر کد سهام‌داری جدید صادر شده است.

وی عنوان کرد: در پایان معاملات این هفته سهام شرکت‌های «ذوب آهن اصفهان»، «نورد و لوله اهواز» و «سایپا دیزل» بیشترین تقاضا برای خرید و سهام شرکت‌های «فولاد مبارکه اصفهان»، «پارس خودرو» و «پتروشیمی زاگرس» بیشترین تقاضای فروش را داشته‌اند.

ترابیان افزود: سهام شرکت‌های «رینگ‌سازی مشهد»، «کارخانجات مخابرات ایران» و «سرمایه‌گذاری صنعت نفت» با بیشترین ارزش ریالی خرید و سهام شرکت‌های « فولاد مبارکه اصفهان»، «پالایش نفت لاوان» و «مس شهید باهنر» بیشترین ارزش ریالی فروش را به خود اختصاص داده‌اند.

شاخص کل بازار نیز در هفته گذشته به میزان 48 واحد افزایش یافت و به عدد 98 هزار و 347 رسید.

تسنیم

دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: