کد خبر: ۱۲۱۲۲۹
تاریخ انتشار: ۰۷:۲۳ - ۳۰ فروردين ۱۳۹۷
معاون سیاسی و امنیتی استاندار فارس در جمع خبرنگاران عنوان کرد
معاون سیاسی و امنیتی استاندار فارس گفت: در جریان اعتراضات این شهرستان با افراد خاصی روبه‌رو هستیم که به مردم دروغ می‌گویند.
به گزارش شیرازه، هادی پژوهش جهرمی بعدازظهر دیروز در نشستی خبری با موضوع ناآرامی‌های اخیر در شهرستان کازرون اظهار داشت: در تقسیمات جدید، قرار نیست هیچ قسمتی از شهرستان کازرون جدا شود اما متأسفانه عده‌ای فرصت‌طلب از این مسئله سوءاستفاده کرده و به مردم این‌گونه القا می‌کنند که شهرستان کازرون در حال تجزیه شدن است.

وی افزود: سه منطقه بیشابور، امام‌زاده حسین و تنگ‌چوگان از همان ابتدای تنظیم طرح تقسیم شهرستان کازرون جزو طرح الحاقی نبود و قرار نیست این مناطق از این شهرستان جدا شوند که ما بارها این موضوع را با مسؤولان، امام‌جمعه و مردم کازرون در میان گذاشتیم.

این مقام مسؤول همچنین گفت: متأسفانه برخی افراد فرصت‌طلب از احساسات مردم کازرون سوءاستفاده کرده و به آنان آدرس غلط می‌دهند و می‌خواهند در این شهرستان به دلایل واهی اغتشاش ایجاد کنند که در جلسه‌ای که با امام‌جمعه این شهرستان داشتیم تمام موارد را گوشزد کردیم.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار فارس با بیان اینکه شهرستان شدن قائمیه موجب رونق بیشتر این منطقه خواهد شد، تصریح کرد: ارتقاءها در تقسیمات کشوری حق استان است و به توسعه کمک می‌کند، چراکه شهرستان‌ها ردیف مستقل بودجه‌ای دارند و این به نفع مردم استان فارس خواهد بود.

پژوهش جهرمی افزود: برخی می‌گویند که کار کارشناسی دقیق در مورد شهرستان شدن قائمیه انجام نشده است که باید گفت برخلاف این نظر، طرح تقسیم کاملاً کارشناسی بوده و حاضریم اسناد و مدارک آن را نیز ارائه دهیم.

وی ادامه داد: مردم کازرون منطقه دشت‌برم که یک منطقه تفرجگاهی است را از آنِ خود می‌دانستند و یا دهستان انارستان را که ما نیز این مناطق را به بخش مرکزی کازرون واگذار کردیم و حتی درخواست ایجاد فرمانداری ویژه برای این شهرستان را باوجود نداشتن شرایط کافی موردبررسی قراردادیم و پذیرفتیم، بنابراین هیچ‌گونه دلیلی برای آشوب و اعتراض وجود ندارد.

این مقام مسؤول با بیان اینکه ارتقای بخش‌های استان خواست مردم است، افزود: ما بدون اینکه خواست مردم را در نظر نگیریم، هرگز دست به تقسیم شهرستانی نخواهیم زد و این مسئله برای کازرون نیز صدق می‌کند.

پژوهش جهرمی همچنین گفت: متأسفانه در جریان اعتراضات کازرون با افراد خاصی روبه‌رو هستیم که با کتمان اطلاعات درست، به مردم دروغ می‌گویند و واقعیت‌ها را پنهان می‌کنند.

وی اضافه کرد: مردم کازرون مطمئن باشند که مناطقی که ذکر آن رفت هرگز از این شهرستان جدا نمی‌شود، ضمن اینکه در ارتقای شهرستان جدید نیز فقدان این مناطق خدشه‌ای ایجاد نخواهد کرد.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار فارس در پایان نیز گفت: ما واقعاً نمی‌دانیم که هدف عده‌ای که مردم را به آشوب فراخوانده و به کوچه و خیابان می‌کشند چیست، اما به مردم کازرون این نوید را می‌دهیم که خواسته آنان حتماً محقق خواهد شد.

طی روزهای اخیر تجمعات گسترده‌ای در کازرون در اعتراض به جدا شدن بخش قائمیه و شهرستان‌شدن این منطقه صورت گرفته بود.

منبع: فارس
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: