کد خبر: ۱۲۳۳۲۰
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۱۷:۱۶ - ۱۱ تير ۱۳۹۷
در کمیسیون تجارت و ترانزیت اتاق بازرگانی شیراز مطرح شد؛
عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی شیراز گفت: امیدواریم با حمایت های بخش خصوصی و دولتی به زودی دو هواپیمای کارگو در فرودگاه شیراز مستقر شود.

به گزارش شیرازه، کارگو در فارس در آستانه راه‌اندازی است/ سردخانه فرودگاه شیراز با ظرفیت 70تن فعال شدعضو هیات رئیسه اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی فارس گفت: سال‌هاست که حمل و نقل هوایی به عنوان یک مشکل اصلی در بخش صادرات استان فارس وجود دارد که برای رفع این مشکل نیاز به همکاری و همدلی بیشتر بخش خصوصی و دولتی در استان است.

خسرو فروغان در کمیسیون تجارت، حمل و نقل، ترانزیت و کمرگ اتاق بازرگانی فارس که با حضور اعضای آن برگزار شد، بیان کرد: اختصاص کارگو برای صادرات استان فارس مهم و ضروری است و مربوط به دوران خاصی نیست لذا باید بخش دولتی و خصوصی با همکاری هم این نیاز بخش صادرات استان را مرتفع کنند.

وی با بیان اینکه اتاق بازرگانی فارس تلاش های فراوانی برای برقراری کارگو برای صادرات استان کرده است، افزود: رایزنی هایی برای استقرار دو هواپیمای کارگو در فرودگاه شیراز انجام شده است که امیدواریم با حمایت های بخش خصوصی و دولتی این مهم محقق شود.

فروغان اظهار داشت: تاکنون شرکت هواپیمایی ایران ایر استان همکاری هایی به صورت مقطعی برای ارسال بارهای صادراتی استان انجام داده است که تلاش های ما برای استقرار دائمی کارگو در فرودگاه شیراز است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر مشکلاتی در بخش اقتصاد کشور وجود دارد که صادرات قانون مند را با مشکل روبرو کرده است، اضافه کرد: اختصاص کارگو به بخش صادرات استان فارس نیاز به همت مضاعف صادرکنندگان فارس برای تامین بار دارد.

آمادگی ارسال بیش از 50 تن بار هوایی به قطر

مدیرکل هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران در استان فارس نیز گفت: اگر ایجاد کارگو در استان فارس به صورت برنامه ای و همراه با تعهد و ضوابط مشخص شده باشد ما در شرکت هوپیمایی ایران‌ایر آماده انجام این مهم هستیم.

علیرضا یزدی افزود: در حال حاضر توافق اولیه ای برای ارسال بار صادرکنندگان فارس به صورت هفتگی تا 40 تن با پرواز تهران دبی انجام شده که آمادگی داریم به صورت هفتگی بیش از 50 تن بار را به کشور قطر ارسال کنیم.

وی بیان کرد: ما امکانات فرودگاهی و پروازی استان فارس رابرای اختصاص هواپیمای کارگو بررسی کردیم و در هواپیمایی ایران ایر این امکان را داریم که به صورت هفتگی بار صادراتی استان فارس را به کشور قطر و دبی ارسال کنیم.

یزدی اظهار داشت: سردخانه فرودگاه شیراز نیز که مدت ها قبل راه اندازی شده بود، فعال شده و در حال حاضر آمادگی دارد تا 70 تن بار فاسد شدنی را نگهداری کند.

وی ادامه داد: اگر برنامه مدون و برنامه ریزی شده از سوی بخش خصوصی استان به ایران ایر ارائه شود تلاش می کنیم قیمت قابل قبولی را به صادرکنندگان استان فارس ارائه کنیم.

سید رضا ساداتی رئیس اداره بازرگانی خارجی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس هم گفت: با پیگیری های استاندار فارس بحث مهم ایجاد کارگو در استان فارس با جدیت دنبال شد که در صورت تحقق این مهم شاهد افزایش صادرات غیر نفتی استان فارس خواهیم بود.

سکینه سیاحی مدیر عامل صندوق توسعه صادرات استان فارس نیز گفت: صادرکنندگان استان فارس سالهاست که متقاضی هواپیمای باری برای صادرات هستند که با توجه به پتانسیل صادرات ما ظرفیت ایجاد کارگو در استان فارس وجود دارد.

انتهای پیام/

برچسب ها: شیرازه ، فارس ، اتاق ، کارگو
دریـچـــــــــــــــــــــه
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۷ - ۱۳۹۷/۰۴/۱۲
0
0
نوش دارو پس از مرگ سهراب حالا که بازار قطر رو از دست دادیم
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: