کد خبر: ۱۲۳۶۷۷
تاریخ انتشار: ۰۹:۰۱ - ۲۶ تير ۱۳۹۷
احد ده بزرگی پدر شعر آیینی فارس گفت: امیدوارم زمینه رشد و تعالی فرهنگ و هنر در فارس بیش از پیش فراهم باشد و من نیز توفیق داشته باشم فرزندانم و نسل آینده ساز را در این رشد و پیشرفت یاری کنم.
به گزارش شیرازه، جمعی از مدیران ارشد فرهنگی استان با حضور در بیمارستان قلب الزهرا سلام الله علیها از احد ده بزرگی پدر شع آیینی فارس عیادت کردند.

عیادت مدیران فرهنگی فارس از پدر شعر آیینی استان+ عکس

در این دیدار که در محل بخش مراقبت های ویژه قلب بیمارستان الزهرا صورت گرفت سیدتقی سهرابی مدیرکل صداوسیمای فارس اظهار داشت: حضور پیشکسوتان مایه برکت و رشد فرهنگی جامعه است و باید دعا کنیم این برکت مستدام باشد.

وی افزود: استاد ده بزرگی در همه سال های پس از انقلاب اسلامی با صداوسیمای مرکز فارس همراهی و همکاری داشته اند و رسانه ملی در استان فارس همواره تلاش کرده از وجود پیشکسوتان ادب و هنر انقلاب اسلامی به نحو شایسته ای بهره مند گردد و مجموعه دستگاه های فرهنگی استان در کنار هم نکوداشتی درخور شان و شایسته شما برگزار کنند.

حجت الاسلام  محمدصادق مهرابی مدیرکل تبلیغات اسلامی فارس نیز اظهار داشت: حضور پررنگ شما در حوزه تبلیغ دین با زبان هنر و ادبیات حضوری ارزنده است و همه دست اندرکاران عرصه تبلیغ بر روی هنرمندان دین باور و ولایی و همراهی و همفکری آنان حساب ویژه باز کرده اند.

وی افزود: امیدواریم عرصه ادبیات عاشورایی همچنان از حضور شما بهره مند باشد و بتوانید نسل های جدید مداحان و شاعران و نغمه سرایان خاندان عصمت و طهارت را در این مسر راهنمایی کنید.

محمد کرم اللهی رییس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان فارس نیز اظهار داشت: حوزه هنری فارس این افتخار را دارد که با تشکیل خانه ادبیات آیینی از حضور شما در راس این خانه بهره مند شده و تجربه انتشار کتاب رجزهای عاشورایی گواه این همکاری مثبت است.

وی ادامه داد: توجه شما به پرورش استعدادهای جوان در همه عرصه ها خصوصا در نسل دانش آموزان دهه 60و70 که در جریان مردمی و مستقل شب شعر عاشورا تداوم یافت اتفاقی بزرگ و ارزشمند است که امیدواریم با حضور شما در حوزه هنری فارس استمرار یابد.

کورش کمالی سروستانی مدیرکل مرکز اسنادرسمی و کتابخانه ملی فارس نیز اظهار داشت: فارس در همه عرصه های فرهنگی حضوری درخشان داشته از جمله در عرصه شعر انقلاب اسلامی و این همه دلیلی بر ریشه دار بودن فرهنگ و هنر فارس است.

وی افزود: توجه شما به ادبیات بومی و شعرهای محلی شیرازی از جمله ویژگی های قابل توجهی است که سبب توجه مردم شیراز شده و باعث برقراری ارتباط بین مخاطبان و شعر شماست.

صابر سهرابی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس نیز توجه به پیشکسوتان و صاحب نظران ادبی شیراز را از جمله وظایف مهم دستگاه های فرهنگی استان دانست و گفت: حمایت از بزگان ادبیات شیراز را یک وظیفه دانسته و دنبال می کنیم.

وی اظهار داشت: امیدواریم با صحت و سلامت بتوانید در عرصه شعر و ادب انقلاب اسلامی فعالیت های ارزنده خود را پی بگیرید و جامعه ادبی فارس نیز از تجارب و داشته های فرهنگی شما بهره مند باشد.

وحید فرجی قائم مقام و معاون فرهنگی حوزه هنری انقلاب اسلامی فارس نیز گفت: در برخی استان ها چهره هایی حضور دارند که یک تنه بار فرهنگ و هنر را به دوش می کشند چهره هایی مانند استاد مجاهدی در قم و استاد ده بزرگی در شیراز.

وی اظهار داشت: یکی از مهمترین فعالیت های سال های اخیر ایشان دوره اقبال خوانی در خانه شعر آیینی فارس بود که به مدت یکسال تداوم داشت و با توجه به اندیشه محوری شعر اقبال اتفاقی مهم بود و امیدواریم این مهم تداوم یابد.

هاشم کرونی مسوول مرکز آفرینش های ادبی حوزه هنری انقلاب اسلامی فارس نیز گفت: تعبیر محمدحسین جعفریان شاعر برجسته معاصر درباره استاد ده بزرگی تعبیری جامع است وی می گوید در ادامه سنت باباها در ادب ما مثل باباطاهر یا بابافغانی و... ایشان الحق بابا احد شیرازی هستند

وی افزود: در سه روز اخیر ده ها پیام و تماس از شاگردان و دوستداران ایشان از اقصی نقاط مملکت داشته ایم و به سختی آنها را راضی کرده ایم به شیراز نیایند، این اقبال بزرگترین سرمایه استاد ده بزرگی است.

دکتر فاضل رییس بیمارستان قلب الزهرا که این هیات را همراهی می کرد نیز اظهار داشت: ما برای همه مفاخر و پیشکسوتان آرزوی سلامتی داریم اما وقتی قرار بر حضور آنها در بیمارستان باشد سعی می کنیم به بهترین شکل خدمت رسانی کنیم.

وی در پاسخ به اظهار سپاس و تشکر از توجه و مساعدت پرسنل و پزشکان و همکاران بیمارستان قلب الزهرا سلام الله علیها از استاد ده بزرگی گفت: امیدواریم ایشان هرچه سریعتر با سلامت و بهبودی مرخص شوند البته پرسنل بیمارستان به همه بیماران توجه کافی و دقت نظر دارند اما به شان و شخصیت فرهنگی و علمی افراد نیز واقفیم.

احد ده بزرگی پدر شعر آیینی فارس نیز اظهار داشت: توجه و حضور همه بزرگان و مدیران ارشد فرهنگی فارس سبب خوشحالی ماست امیدواریم همه شما در اعتلا و رشد فرهنگ و هنر فارس موفق باشید.

وی افزود: در این روزها علاوه بر توکل به خدا، به حضرات اهل بیت علیهم السلام توسل کرده و دو چهره بزرگ نهضت عاشورا نیز یاری ام کردند و من نیز در همین فرصت روی تخت بودن سعی کردم کار ادبی انجام دهم.

پدر شعر آیینی فارس گفت: این دو چهره یکی حسن بن حسن بن علی بن ابیطالب پسر بزرگوار امام حسن مجتبی علیه السلام  که فرزند ایشان در کنار امامزاده سیدتاج الدین غریب علیه السلام مدفون است و ایشان در کنار برادرانشان سوژه امسال شب شعر عاشورا هستند

وی گفت: شخصیت دیگری که زمینه انس و الفت بیشتر با ایشان فراهم شد، از نخستین شهدای قیام عاشورا و سفیر حضرت سیدالشهدا امام حسین علیه السلام در بصره یعنی سلیمان بن رزین است.

ده بزرگی در پایان اظهار داشت: امیدوارم زمینه رشد و تعالی فرهنگ و هنر در فارس بیش از پیش فراهم باشد و من نیز توفیق داشته باشم فرزندانم و نسل آینده ساز را در این رشد و پیشرفت یاری کنم.

عیادت مدیران فرهنگی فارس از پدر شعر آیینی استان+ عکس

شایان ذکر است احد ده بزرگی از چهارشنبه گذشته به سبب عارضه قلبی در بیمارستان قلب الزهرا سلام الله علیها شیراز بستری و مشغول طی دوره درمان است.
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: